Tüm dizilerin özetleri, fragmanları,haberleri ve çok daha fazlası!

2016’da En Çok Konuşulan Dizi: Diriliş Ertuğrul

03.01.2017
2016’da En Çok Konuşulan Dizi: Diriliş Ertuğrul

1999 yılından beri medya takip ve ölçümlemesinde hizmet veren Medya Takip Merkezi(MTM) 2016 yılının en popüler dizilerini belirledi. TRT 1’de yayınlanan “Diriliş Ertuğrul” dizisi ise en yakın rakibine 10 bin haber fark attı ve zirveye yerleşti.

2016 yılında izlenen dizilerin medya araştırılması yapıldığında “Diriliş Ertuğrul” dizisinin şimdiye kadar 34 bin 471 haberinin yapıldığı öğrenildi. Senaryosunu ve yapımcılığını Mehmet Bozdağ’ın, yönetmenliğini Metin Günay’ın yaptığı başrollerini ise Engin Altan Düzyatan, Esra Bilgiç, Kaan Taşaner, Didem Balçın ve Hülya Darcan gibi isimlerin yer aldığı “Diriliş Ertuğrul” yapılan medya araştırmasında zirveye yerleşti.

Yakın zamanda final yapacağı öğrenilen Star TV’nin dizisi Kiralık Aşk ise toplamda 24 bin 464 haberle ikinci sıraya yerleşti. Romantik komedi türüyle geçen seneden beri yayınlanan dizinin başrollerinde ise Elçin Sangu ve Barış Arduç yer alıyor.

Listenin üçüncü sırasında ise geçen sene 16 Haziran’da 300.bölümüyle sezon finali yapan “Kurtlar Vadisi Pusu” yer aldı. Yeni sezonda ne zaman ve hangi kanalda yayınlanacağı en çok merak edilen dizilerden olan Kurtlar Vadisi Pusu 17 bin 417 haberle üçüncü sırada yer aldı.

ATV’nin salı günleri severek izlenen dizilerinden “Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz” ise 16 bin 481 haberle listenin dördüncü sırasında yer aldı. Senaryosu Raci Şaşmaz ve Bahadır Özdener tarafından yazılan başrollerinde ise Oktay Kaynarca, Deniz Çakır, Sanem Çelik, Yunus Emre Yıldırımer, Ozan Akbaba ve Tarık Ünlüoğlu gibi isimler yer alıyor.

Bu sene kanal değiştirerek Fox TV’ye geçen “Muhteşem Yüzyıl Kösem” ise listenin beşinci sırasına yerleşti. Yılmaz Şahin ve Nüket Bıçakçı’nın senaryosunu üstlendiği başrollerinde ise Nurgül Yeşilçay, Metin Akdülger ve Farah Zeynep Abdullah’ın yer aldığı dizi bu sene küçük yaşta tahta çıkan Sulan 4.Murad’ın hayatını konu alıyor. Muhteşem Yüzyıl Kösem yazılı ve görsel basında toplamda 15 bin 974 habere konu oldu.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.