Tüm dizilerin özetleri, fragmanları,haberleri ve çok daha fazlası!

Söz Özel Tim’den Bir Şehit Verildi!

07.06.2017

Star Tv ekranlarının reyting rekortmeni dizisi Söz bu hafta son bölümü ile ekranla geldi. Baş rolünde Tolga Sarıtaş’ın bulunduğu dizide Türk askerinin kahramanlık mücadelesi anlatılıyor. Söz 10. bölümünde ise Özel Timden bir asker şehadete erdi.

Özel Tim olarak adlandırılan ve Karabayırda özel harekatçı olarak görev yapan askerler Çolak’ın peşine düşmüşlerdi. Yavuz’u kurtarmak için çabalamaları sonuç bulmuş ve Yavuz kurtulmuştu. Çolak’ın elinden kaçırdığı için cezalandırdığı adamı ise onun işkencelerinden kaçıp polise sığındı. Burada itirafçı olan adam Çolak’a ait bilgileri verdi. Bunun karşılığında koruma istenen ve koruma sağlanan adama en büyük darbeyi kendi öz oğlu vur. Kendi oğlu Çolak’ın emri ile anne ve babasını kurşunladı. Daha sonra ise vücuduna yerleştirdiği bomba ile Özel Tim askerleri ve Karabayırlıların köy meydanındaki iftar yemeğine daldı.

Canlı bombayı etkisiz hale getirmek için ise Özel Tim askerlerinden Ahmet Kartal lakabı ” Kurtdereli” olan asker şehit oldu. Canlı bombanın üzerine atlayarak kendini halkı için feda edan bu asker Söz 10. bölümde son yolculuğuna uğurlandı. Tabutu başında küçücük oğlu ve gencecik karısı göz yaşları dökerken , Özel Tim askerleri şehit kardeşlerinin kanını yerde koymamaya ant içti.

 

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.