Tüm dizilerin özetleri, fragmanları,haberleri ve çok daha fazlası!

Adı Efsane Dizisi Oyuncuları

26.01.2017
Adı Efsane Dizisi Oyuncuları

28 Ocak’ta Kanal D ekranlarında yayınlanacak olan “Adı Efsane” dizisi, kendisinin de efsane olmasını can-ı gönülden dilediğimiz bir proje. Zira dizinin başrol oyuncularından Erdal Beşikçioğlu’nu hep ses getiren, uzun soluklu projelerde görmek istiyoruz. Gerçi biz Behzat Ç.’nin devamı çekilecek diye bekliyorduk ama Erdal Beşikçioğlu’nun daha öncekilerden farklı bir rolle ekrana gelecek olması da sevindirdi bizi!

Adı Efsane Dizisinin Konusu

Dizinin konusu ise şöyle: Efsane basketbol oyuncusu Tarık (Erdal Beşikçioğlu), geçirdiği kazanın ardından basketbolu bırakmak zorunda kalır. Hayatı bir anda alt üst olan Tarık, kızlarının velayetini de kaybetmek üzeredir ve derhal bir şeyler yapmalıdır. Tam bu sırada bir lisenin basketbol takımını çalıştırması için gelen teklife dört elle sarılır. Dizinin 80’lerin başında TRT’de yayınlanan “Beyaz Gölge” ve 2000’lerin başında ondan uyarlanan “Koçum Benim”in uyarlaması olduğu yönünde yaygın bir kanaat oluşsa da Erdal Beşikçioğlu’nun dediğine göre, aralarında basketbol topundan başka benzerlik yok.

Adı Efsane dizisinin oyuncularından Rojda Demirer, Tarık’ın baldızı Seçil olarak karşımıza çıkıyor ve anlıyoruz ki velayet savaşında Tarık’ın karşısında o var. Tarık’ın büyük kızı Melis’i Almila Ada ve küçük kızı Zeynep’i de Leyla Kırşan canlandırıyor. Dizinin başrol oyuncularından Gökçe Bahadır’ı ise, öğretmen Bahar olarak izleyeceğiz.

Oyuncu kadrosu Erdal Beşikçioğlu, Gökçe Bahadır, Rojda Demirer, Reha Özcan, Güneş Hayat, Bülent Düzgünoğlu, Almila Ada, Leya Kırşan ve daha pek çok oyuncudan oluşan Adı Efsane dizisi, bir D Yapım ürünü. Yönetmen koltuğunda ise, “Krem (Sarp Güven)”, “Kiralık Aşk (Deniz Tramba)” dizilerinde oyuncu, 2005 yapımı “Hırsız Var” filminde ve “Krem” dizisinde yönetmen yardımcısı ve 2. yönetmen olarak karşılaştığımız, dublaj yaptığı pek çok filmden sesine aşina olduğumuz Devrim Yalçın oturuyor.

Adı Efsane dizisi oyuncuları ve konusuyla ilgili merakımızın kısa süre sonra giderileceğini umuyoruz. Bu arada biz de boş durmayalım, dizi oyuncularını tanıyalım, hazırlığımızı yapalım dedik. İşte Adı Efsane dizisinin oyuncuları:

Adı Efsane Dizisi Oyuncuları

1.Erdal Beşikçioğlu – Tarık Aksoy

erdal-besikcioglu

O bir Ankaralı. Sadece Ankara’da doğduğu için değil, bir Ankara dizisiyle tüm Ankaralıların gururunu okşadığı için. Hemen her filmde, dizide mütemadiyen denize nazır mekanlar gören bir Ankaralı için bunun ne anlama geldiğini anlatmak çok zor.

05 Ocak 1970’de Ankara’da doğan Erdal Beşikçioğlu, ilk ve orta öğrenimine İzmir’de devam edip Ankara’da tamamladıktan sonra, Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuvarına girdi. Söylediğine göre, konservatuvara girme sebebi içindeki tiyatro aşkı falan da değilmiş. Liseyi zar-zor bitirip üniversiteyi de kazanamayınca, yetenek sınavıyla girebileceği iki seçenekten (spor akademisiyle birlikte) biri olduğu için girmiş sınavlarına. Yeteneksiz bir adam olsaydı da kazanamasaydı sınavı, belki de basketbol koçu olacaktı! Konservatuvarın 2. yılında, sınıf arkadaşı Elvin Beşikçioğlu ile evlendi. Çiftin, Derin ve Ömer isminde iki çocukları var. Mezun olur olmaz Devlet Tiyatrolarında çalışmaya başlayan Beşikçioğlu kısa bir süre sonra Diyarbakır Devlet Tiyatrosuna  vekil müdür olarak atandı.

Çoğumuz onu ilk defa 2006-2008 arasında yayınlanan “Köprü” dizisiyle fark etsek de, 1991’den itibaren yönettiği ya da rol aldığı tiyatro oyunlarıyla çoktan tiyatroseverlerin yakından tanıdığı, takip ettiği bir sima olmuştu bile. Düşler Yolu, Macbeth,  Yer Demir Gök Bakır, Hayvan Çiftliği gibi onlarca oyunda, yüzlerce temsilde rol aldı ya da yönetti. Tüm bu oyunlar içinde hiç şüphesiz “Bir Delinin Hatıra Defteri”nin ayrı bir yeri var. Erdal Beşikçioğlu’nu “Bir Deli” olarak sahnede izleyenlerin ondan hep daha fazlasını istemesinin başlıca sebebi de bu oyundur işte. 2009’da Baykal Saran Tiyatro ödülünü de bu oyundaki performansıyla kazandı.

Komedi dizisi “Tatlı Hayat”ın 71. bölümünde küçük bir rolle başlayan ekran macerası, Mars Kapıdan Baktırır, Seni Çok Özledim, Körfez Ateşi gibi beğenilen fakat yayın hayatı kısa yapımlarla, 2006’ya, “Köprü”ye kadar devam etti. Ayşe Kulin’in aynı adlı eserinden televizyona uyarlanan “Köprü” dizisinin çekimleri Eskişehir’de yapıldı. “Süper Vali” lakaplı Recep Yazıcıoğlu’nun hayatından bir kesitin anlatıldığı dizi gerek konusu gerekse Erdal Beşikçioğlu’nun başarılı canlandırmasıyla çok beğenilen bir dizi olmuştu.

Dizilerle birlikte film çalışmalarına da devam eden çalışkan oyuncu, 2007’de, Serdar Akar’ın yazıp yönettiği, gerçek bir olayı anlatan ve son derece rahatsız edici şiddet sahnelerinin yer aldığı senaryosuyla “Barda” filminde rol aldı. Fakat filmin konusu ne kadar iticiyse, Nejat İşler, Hakan Boyav, Serdar Orçin, Volga Sorgu ve Erdal Beşikçioğlu’nun oyunculukları o kadar müthiştir.

Çocukluğunda Fenerbahçeli olan Beşikçioğlu yaşı ilerledikçe Gençlerbirliği taraftarı olmuş. Sıkı bir futbol seyircisi. Yeri gelmişken, Gençlerbirliği başkanı İlhan Cavcav’ın yeğeni olduğunu da söyleyelim. Dört yıl gibi kısa bir zamanda, yoğun bir tempoda, Eve Giden Yol, Hayat Var, Vali, Kardelen, Bal, Kurtlar Vadisi Filistin fimlerinde çalışan usta oyuncunun son filmi “Fakat Müzeyyen Bu Derin Bir Tutku”dur.

Nihayet 2010’da, çok daha geniş bir kitleye ulaşmasını sağlayan “Behzat Ç. Bir Ankara Polisiyesi” adlı diziye başladı. Dizi o kadar çabuk ve o kadar sıkı yakaladı ki seyirciyi, bir anda herkes birbirine “amirim” diye hitap etmeye başladı. Haklarını vermek zorundayız; Pilli Bebek grubunun yaptığı müziklerin de dizinin başarısında büyük payı vardır. Her yeni bölümle, Behzat amirimin, sert görüntüsünün altında yufka gibi bir yürek sakladığını ve bunun için de çok geçerli sebepleri olduğunu öğrendik. Üçüncü sezonun sonunda kırmızı vosvosuna binip gittiğinde, kilometrelerce arkasından baktık. Ve o günden sonra hiç bir şey eskisi gibi olmadı: “Reaksiyon” ve ardından gelen “46 yok Olan” dizileri, beklenen başarıyı gösteremedikleri için, kısa sürede yayından kaldırıldı. Bir yandan Behzat Ç.’nin kırmızı vosvosuyla gittiği yoldan geri dönmesini beklerken,  bir yandan da Adı Efsane dizisinin beklenen izlenme rakamlarına ulaşmasını, uzun soluklu bir dizi olmasını diliyoruz. Biliyoruz ki, Erdal Beşikçioğlu aynı anda ikisinin de üstesinden gelebilecek güce sahip bir oyuncu.

2.Gökçe Bahadır – Bahar

gokce-bahadir

Adı Efsane dizisi oyuncularından Gökçe Bahadır, 9 Kasım 1981, İstanbul doğumlu ve 1,70 boyunda. Akademi İstanbul’da 2 yıllık Radyo Televizyon bölümünden mezun olduktan sonra Müjdat Gezen Sanat Merkezinde oyunculuk eğitimi aldı. Oyunculuğa başlamadan önce, Fenerbahçe FM’de radyo programı sundu. Best TV’de VJ’lik, Show TV’de program sunuculuğunun ardından, tıpkı Erdal Beşikçioğlu gibi televizyona ilk adımı Tatlı Hayat dizisiyle attı. Beşik Kertmesi ve Mühürlü Güller gibi başarılı dizilerde rol aldı.

Gökçe Bahadır’ın ilk kez yardımcı oyuncu olarak rol aldığı dizi ise, bir lisede geçtiği halde küçük büyük herkesin kendinden bir şeyler bulabildiği Hayat Bilgisi dizisi olmuştur. Bu dizide “Törpü Yeliz” karakterini canlandıran genç oyuncu, “Yaprak Dökümü”ndeki Leyla karakteriyle sektördeki yerini iyice sağlamlaştırdı. 5 sezon boyunca devam eden ve çok iyi izlenme oranları yakalayan Yaprak Dökümü sırasında Ali Sunal’la birlikte olmaya başladı. 3,5 yıl süren bu ilişki, 2011 yazının sonunda yaptıkları evlilikle bitti. Sadece 6 ay evli kalan çift, 2012 şubat ayında boşandı. 2014’de, Yaprak Dökümünde birlikte çalıştığı Caner Cindoruk’la bir ilişkiye başladılar ama bu ilişki de uzun sürmedi. Bütün bu hengamenin içinde çalışmaya hiç ara vermeyen Gökçe Bahadır, bir Çağan Irmak filmi olan “Dedemin İnsanları”nda Nurdan son olarak da “Hatırla Gönül” adlı dizide Gönül karakterini canlandırdı ve önümüzdeki günlerde kendisini Adı Efsane dizisinde göreceğiz.

3.Rojda Demirer – Seçil

rojda-demirer

12 Ağustos 1980 yılında Ankara’da doğan Rojda Demirer, 1,67 m. boyunda. Zamanında bir okul niteliği taşıyan, nice tiyatro ve seslendirme sanatçısının yetiştiği TRT Ankara Radyosu Çocuk Saati sınavlarını kazanarak, oyunculuk eğitimine başladığını söyleyebiliriz. Pek çok çocuk dizisinde rol aldı ve dizi ve seslendirme yaptı. Küçük yaşta sahne tozu yutan ve iflah olmayan sanatçı, Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuarına girdi. 2001 yılında mezun oldu ve Trabzon Devlet Tiyatrosuna tayin oldu. Kariyerine tiyatro oyunlarından çok sinema ve televizyon dizileriyle yön veren genç oyuncunun ilk sinema filmi, başrollerinde Türkan Şoray ve Kadir İnanır’ın  olduğu “Gönderilmemiş Mektuplar” la, ilk ödülü Altın Kelebek, Umut Vaat Eden Kadın Oyuncu ödülünü aldı. Rol aldığı çok sayıda televizyon dizisi pek uzun ömürlü olmadı. Bunlardan Melekler Korusun, Geniş Aile, Alev Alev ve Elde Var Hayat, senaryoları ve kadroları ile daha çok izleyici çekmiş, nispeten daha uzun soluklu olmuşlardır. Uzun süre spor hocası Erhan Ünal’la birlikte olmuş, evlenmeye karar verdiklerini açıkladıktan kısa bir süre sonra ise ayrılmıştır. Çok yakında Adı Efsane dizisi oyuncuları arasında izleyeceğimiz Rojda Demirer’in bu kez hak ettiği ilgiyi görmesini dileriz.

4.Reha Özcan – Hasan

reha-ozcan

05 Temmuz 1965 Bingöl doğumlu ve 1,76 m. boyundaki oyuncu, “Bir Demet Tiyatro” nun “Tirbuşon” u Serhat Özcan’ın da kardeşidir. Kartal Anadolu Lisesinden sonra, 1987 ‘de Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesinden mezun oldu. Aynı yıl Trabzon Devlet Tiyatrosunda göreve başladı. Takip eden yıllarda İstanbul ve Antalya Devlet tiyatrolarında görev yapan sanatçı, Akdeniz Üniversitesi Tiyatro kulübünde ve Antalaya Büyükşehir Belediye Tiyatrosunda da yönetmenlik yaptı. 2010-2011 sezonunda tekrar İstanbul Devlet Tiyatrosuna tayin oldu ve o yıl “Bedensiz Kadın” oyunundaki rolüyle hem Sadri Alışık hem de Afife Jale Ödüllerinde “Yılın En Başarılı Erkek Oyuncusu” ödüllerini aldı. 1985-2012 yılları arasında Gözlerimi Kaparım Vazifemi Yaparım, Sersem Kocanın Kurnaz Karısı, Macbeth, Taziye, Ağıt, Gergedan, Sevgili Doktor, Cimri ve İnishmorelu Yüzbaşı gibi sayısız tiyatro oyununda oyuncu ve yönetmen olarak görev yapmıştır. Adı Efsane oyuncuları arasına katılıncaya kadar, Maral: En Güzel Hikayem, Karadayı, Suskunlar, Kurtlar Vadisi Pusu, IV. Osman gibi projelerde rol almıştır.

5.Güneş Hayat – Kevser

gunes-hayat

Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü mezunu olan mektepli oyuncu, 2006 yılından başlayarak, “Gülpare”, “Masumlar”, “Ay Tutulması”, “Alev Alev”, “Evim Sensin” ve “Çalıkuşu” dizilerinde roller aldı. Başarılı bir oyuncu olmasının dışında, hakkında fazla bilgi olmayan Hayat Güneş, bu kez de Adı Efsane dizisi oyuncuları arasında”Kevser” olarak yer buluyor kendine.

6.Almila Ada – Melis

almila-ada

4 Ağustos 1994 yılında İstanbul’da doğan Almila Ada, 1,74 m. boyunda. Adı Efsane dizisi oyuncuları arasında yer alıncaya kadar, “Kaderimin Yazıldığı Gün” dizisinde Nehir karakterini canlandıran Almila Ada, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Devlet Konservatuarında ve İngiltere’de bale lisans eğitimi aldı. Başta Londra, Paris, Prag olmak üzere birçok Avrupa ülkesinde dansçı ve manken olarak çalıştıktan sonra Türkiye’ye döndü. Müzikal eğitimi de alan genç oyuncu, ileri seviye İngilizce ve başlangıç seviyesinde Rusça ve Fransızca da biliyor. Yurt dışında Paris-Londra Moda haftasında, Hollister markası için, Litvanya’da IQ dergisi ve Italyan Vogue dergisi ve en son Instyle Türkiye’nin Ekim sayısında da modellik yapmış.

7.Leya Kırşan – Zeynep

leya-kirsan

Adı Efsane dizisinin küçük oyuncusu Leya Kırşan, 22 Mayıs 2008 İstanbul doğumlu ve şimdilik 1,32 m. boyunda. Yaşına göre hiç de fena bir kariyeri olmayan Leya, reklam filmlerinin yanı sıra, “Hayat Yolunda”, “Maral:En Güzel Hikayem” ve “Eve Dönüş” dizisindeki Elif olarak dizi severler tarafından tanınan bir sima. Bundan böyle Adı Efsane dizisinde Erdal Beşikçioğlu’nun küçük kızı Zeynep rolünde izleyecekler.

8.Bülent Düzgünoğlu – Seyfi

bulent-duzgunoglu

Adı Efsane dizisi oyuncularından Bülent Düzgünoğlu, 27 Mart 1973 doğumlu ve 1,80 m. boyunda. Bilkent Üniversitesi Tiyatro Bölümünden mezun. Zeki Demirkubuz’un “3. Sayfa” filmiyle başlayan sinema hayatı, “Hayatın Tuzu” ve “Unutursam Fısılda” filmleriyle devam etti. Televizyon ekranlarında da 2007 yılından itibaren, Suç Dosyası, Gece Gündüz, Aşk Bir Hayal, Kasaba, Her Şeye Rağmen, Kayıp Şehir, Kurt Kanunu, Kaderimin Yazıldığı Gün, Paramparça ve Kiraz Mevsimi gibi pek çok beğenilen dizide rol alan oyuncu şimdi de Adı Efsane dizisinde Seyfi karakteriyle karşımıza çıkıyor.

9.Baran Bölükbaşı – Fiko

baran-bolukbasi

1 Mayıs 1994 İstanbul doğumlu genç oyuncu, 1,74 m. boyunda. Beykent Üniversitesi Oyunculuk Bölümü, Antalya Replik Sanat Okulları ve Cüneyt Sayıl Oyunculuk Atölyesinde oyunculuk eğitimi almış. İlk oyunculuk deneyiminde Adı Efsane dizisi oyuncuları arasına girmesi, umarız ona uğurlu gelir.

10.Cem Yiğit Üzümoğlu – Hakan

cem-yigit-uzumoglu

1994 doğumlu Cem, Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro bölümü mezunu. 2016 Ağustos ayında Türk, Yunan ve Polonyalı sanatçılar arasında sanatsal ve yaratıcı bir diyalog oluşturmak amacıyla kurdukları Teatr Andra topluluğunda oyuncuk çalışmalarını sürdürüyor. Adı Efsane dizisi O’nun da ilk dizi denemesi olacak.

Bonus: Kerem Tunçeri

kerem-tunceri

14 Nisan 1979, İstanbul doğumlu ve 1,91 m. boyundaki milli basketbolcuyu, bir süredir bir banka reklamında severek izliyoruz. Kendisini Adı Efsane dizisi fragmanda görünce, oyunculardan biri olduğunu düşündük, çok da şaşırmadık doğrusu. Fakat kısa zamanda anladık ki, A Milli Erkek Basketbol Takımı Menajeri Kerem Tunçeri, Türkiye Basketbol Federasyonunun, diziye verdiği desteğin bir sembolü olarak fragmanda yer almış. Seneler önce “Koçum Benim” dizisinde de bir bölümde kısacık görünmüştü. Kim bilir belki artık iyice ısınmıştır kameralara, yakında farklı bir karakterde çıkar karşımıza.

Doğrusunu söylemek gerekirse, Adı Efsane’nin işi biraz zor. Zira çıta oldukça yüksek. Başrol oyuncusu Erdal Beşikçioğlu’nu Behzat Ç. olarak görmeyi bekleyen bir güruh var ve bir yandan da, basketbol toplu fragmanı görüp eski bir basketbol koçlu dizinin uyarlaması olacağı konusunda endişeler.En iyisi tüm ön yargılarımızı bir kenara, kendimizi de Adı Efsane dizisinin akışına bırakalım. Tıpkı yeni kahramanımız Tarık’ın dediği gibi: “herkes ikinci bir şansı hak eder”.

İyi seyirler.

 

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.