Tüm dizilerin özetleri, fragmanları,haberleri ve çok daha fazlası!

Anne 23.Bölüm: Zeynep’e Büyük Şok

12.04.2017
Anne 23.Bölüm: Zeynep’e Büyük Şok

“Sırrını saklarsan o sana esir olur, yayarsan sen ona esir olursun.” demiş İbn-i Sina. Bu sır, yayıldıkça yayılıyor. Sinan’ın da öğrenmesiyle çember iyice daralır ve işler içinden çıkılmaz bir hal alır. Öğrenme sırası artık Zeynep’te. Ama sözdeki gibi, bu sır yayıldıkça Cahide, bu sırrın esiri olmaktadır.

Bakalım bu bölümde neler olmuş!

Neymiş Bu Sır?

Cahide ve Ali’nin konuşmalarını duyan Zeynep, kendisinden hangi sırrın saklandığını sorar. Ali tam gerçeği söyleyeceği sırada Cahide, hayatlarına yeni girecek çocuğa hediye olarak ev satın alacağını açıklar.

Diğer taraftan Zeynep, Cahide’ye başvurularının reddedildiğini anlatır ve avukatı olarak bu konuda yardımcı olmasını ister.

Melek Çok Üzgün!

Zeynep’i başka bir çocukla gören Melek’in dünyası başına yıkılır. Sürekli ağlar ve mutsuzdur. Odasındaki duvarda Zeynep öğretmeninden hatıra olan, kağıttan kuşları söküp atar. Zeynep öğretmeni de kalbinden söküp atmaya çalışır.

Şule, Hasan’la İlgilenir!

Bölümün en çarpıcı olayı bence, Şule’nin Hasan’la sevecen bi şekilde ilgilenip altını değiştirmesi oldu. İşleri yoluna girince çocuklarıyla ilgilenir oldu. Devamı gelir inşallah diyelim!

 

Cengiz kalem kağıt ararken, Melek’in sakladığı yiyecekleri bulur! Yiyecekleri gizlediğini düşünen Cengiz, çıldırır ve kavga çıkarır. Şule yine şaşırtıcı bir şekilde Melek’i savunur. Cengiz, Tüm yiyecekleri yiyemesinler diye sobaya boca eder.

Gönül, Gerçeği Söyleyecek Mi?

Gönül, yiyecek götürmenin ardından şimdi de ilaç ve vitamin alıp götürmek için kolları sıvar. Bir an önce Zeynep’e söylemesi gerektiğini düşünse de, Cahide’den çekinmektedir.

Zeynep Yuvada!

Başvurusu reddedilse de Zeynep, Zeliş’e verdiği sözü tutmak için Yuva’ya gider. Müdür beyi ikna etmesi zor olur. Yuvadaki bir çocuk için sözün ne kadar önemli olduğundan dem vuran Zeynep, “Verilen sözler tutulmayınca insanlara güvenmekten vazgeçersiniz. Çocuk olmaktan vazgeçersiniz.” diyerek bizi hüzünlendirir. Tabi bu konuşma gerçekleşirken Zeliş’in kağıda fotoğraf makinesi çizip, arkadaşlarının fotoğrafını çeken hali de bunu destekler ve hepimizi gözyaşlarına boğar!

Duru, Ali’nin Evine Gelir!

Duru, eşyalarını toplamak için Ali’nin evine gelir. Bir kez daha ilişki üzerine konuşurlar. Duru, kalpsiz adam Ali’yi gözyaşları içinde terkeder.

Sinan Ne Yapacağını Bilemiyor!

Sinan, durumu Zeynep’e anlatıp anlatmamak konusunda kararsızdır. İş arkadaşının da ilgisi o kadar fazla ki, hemen bu durumu farkeder ve dertleşmeyi teklif eder. Sinan, aman dikkat!

Zeynep, Zeliş’le Geçmişe Döner!

Zeliş’le buluşmasında Turna’yı hatırlar ve hepimizi üzer… Zeliş de bu günü hiç unutmayacağını söyler ve kucaklaşırlar.

Cahide-Gönül Buluşması

Gönül, Cahide’ye Melek’in yaşadıklarını biraz olsun farkettirebilmek için onu Melek’in yaşadığı mahalleye çağırır. Ama Cahide, taş kalpli olmakta ısrarcıdır. Gönül, bu buluşmadan sonra Aysel’e gider. Kendisinin Şule’nin bir yakını olduğunu ve herhangi bir sıkıntıda haber etmesini Aysel’den rica eder.

Aşk Mı Doğuyor?

Bir kadın bir adama bakıp böyle gülüyorsa aşık oluyor demektir. Gamze, müşterilerinin ofise gelmesiyle şaşırır. Müşteri olan beyefendinin de bahane üretip geldiği o kadar belli ki! Ama tabi bölümün ilerleyen dakikalarında bu beyefendinin evli olduğunu öğrenerek büyük bir şok yaşıyoruz. Gamze, gönlünü kaptırırsa, çok karışacak ortalık şimdiden anlaşıldı!

Evde Yiyecek Bir Şey Yok!

Şule tam işe çıkacağı sırada, Melek evde yiyecek olmadığı söyler ve tarihi cevap gelir:  “Bir şekilde halledersin artık!” Nasıl halledecek diye soran yok tabi! Tam o sırada Gönül, kapıya gelir ve yiyecek bırakır. Ama içeriden Hasan’ın ses duyulunca dayanamaz ve zili çalar. Melek’in Sakar teyzesi yani Gönül geri dönmüştür.

Sinan Kıvranır!

Sinan, bu sırla yaşayamayacağını anlar ve Zeynep’le konuşma kararı alır. Zeynep de Gönül’ün tavırlarından şüphelendiğini söyler. Tam açıklayacağı sırada bir şok haber alırlar!

Duru, İntihar Eder!

Bir avuç sakinleştirici içen Duru’nun durumu kritiktir. Hastanede gergin bekleyişin yanı sıra, sürtüşmeler de yok değildir.

Şule Sahnede!

Şule, pavyon alışkanlığıyla saatlerce hazırlanınca, mekan sahibi ağır abimiz bu kadar şatafata gerek olmadığını söyler. Sadece güzel türkü söylemesinin yeterli olduğunu anlatır. Böyle böyle bu çiftin de aklı başına gelir diye umuyoruz!

Şule sesiyle hepimizi büyüler! Ama Cengiz bu konuyu “Sesine kurban!” diyerek özetler ve “Cengiz”e yakışır özelliğini bir kez daha gösterir.

Gönül Yakalanıyordu Az Kalsın!

Türkü barda olay çıkaran Cengiz, eve hışımla gelir! Gönül daha evden çıkmadan kapıya dayanan Cengiz’i görünce yüreğimiz ağımıza gelir. Neyse ki Gönül, pencereden çıkarak kurtulur!

Ali’den Not

Ali’den bir not alan Duru, biraz kendine gelir. Aslında intihar etmek istemediğini söyleyerek herkesin yüreğine de kendi yüreğine de su serper! Aslında bir nevi bu notla, ümitleri yeşerir. Bu kız bu sevdadan vazgeçmeli dostlar!

Cengiz İş Başında!

Alkolik Cengiz, sonunda bunu da yaptı! Melek’i hırsızlığa zorladı ama altın kalpli Melek, bunu yapamadı!

Haydar, Şule’yi Çağırır!

Haydar, Şule’yi arar. Cengiz olmadan gelmesini rica eder. Cengiz de Şule’nin peşine düşer. Haydar’la Şule’yi gören Cengiz, her şeyi yine yanlış anlayarak ortalığı nasıl karıştıracağını şaşırır. Tabi bunu yapmadan önce yine bir gaddarlığa imza atar. Cengiz de güya hırsızlık yapmadığı için Melek’i cezalandırır ve yağmurun altında bırakır. Vicdansız!

Zeynep’e Büyük Şok

Gönül, Aysel’den Melek’in sokağa atıldığı haberini alınca apar topar yola çıkar. Zeynep, Gönül’ün bir şeyler gizlediğinden şüphelendiği için Gönül’ün peşine takılır. Gönül, Melek’e telaşla koşar. Tam Melek’le konuşurken kapı çalar. Gelen Zeynep’tir. Melek ve Zeynep buluşur ve bölüm sonu…

Bölümlerdir beklediğimiz anla final yapan bölümün devamında acaba neler olacak? Yine hüzün dolu bir bölüm derken, bu buluşma hepimize iyi geldi. Derin bir oh çektik. Peki şimdi ne olacak? Zeynep, bu büyük yalana nasıl tepki verecek? Melek, Zeynep’le barışacak mı? Melek, bu zulümden kurtulacak mı? Tüm bu soru işaretleriyle bekleyeceğimiz bir hafta olacak. Haftaya görüşmek üzere!

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.