Tüm dizilerin özetleri, fragmanları,haberleri ve çok daha fazlası!

Anne 24.Bölüm: Dünden Bugüne

23.04.2017
Anne 24.Bölüm: Dünden Bugüne

Gerçekler ortaya çıkınca neler mi olur? Bir yalan yıllarca nasıl saklanır? tüm bu soru işaretleriyle bekledik bir hafta boyunca. İki sorununda cevabını almayı umarken, “Bir yalan yıllarca nasıl saklanır ve bir yalan nelere sebep olur?” onun cevabını alacağımız bir bölüm olacak.

Gelin hep birlikte dünden bugüne nasıl geldik, bu bölümde neler yaşandı hep birlikte bir göz atalım!

13 Ay Önce

Karşılaşma anından hemen sonra 13 ay öncesine flash back yapılır. Zeynep’in komada olduğu, Şule’nin de doğuma 2 ay kaldığı zamana… Turna, sokaklarda mendil satar ama her şeye rağmen aynı şu an olduğu gibi mutludur.

Melek’in Mektubu

Cengiz, Şule’yi hastaneden çıkarmak için çalıştığı yerde hırsızlık yapar. Bu yüzden de hemen taşınır ve oldukları yerden kaçarlar. Turna, Gönül’e koşar ve durumu anlatır. Gönül, Turna’ya adresleri belli olunca mektup yazmasını tembihler. Turna da yazar ve postacıya verir. Şule bunu görür ve Turna’nın verdiği mektubu postacıdan alır. Mektubun Gönül’e ulaşmasını engeller.

İyi Haber!

Tüm bunlar olurken, Zeynep de koridorda bir kızın Turna’nın diline pelesenk ettiği şarkıyı söylemesiyle hareketlenmeye başlar. Ve Doktor müjdeli haberi verir. Zeynep’in beyin fonksiyonlarında bir hareketlenme olur ve iyileşmeye bir adım daha yaklaşır.

Kızım Uyandı!

Ali, Nepal’den Zeynep için döner ve aklının burada kaldığını söyler. Zeynep’le ilgili olan kitabı tamamlar, ancak o iyileşmeden ve onun izni olmadan bu kitabı yayınlamayacağını söyler. Ali, ta o zamanlardan Zeynep’e ilgi duymaktadır.

Zeynep’e ziyaretler sıklaşır, belki uyanmasına yardımcı olur diye. Sinan, görüşmede Zeynep’e yüzük aldığını söyler. Gönül de Zeynep’i ziyarete gelir. O da Turna’dan bahseder. Tam o anda Zeynep uyanır.

Sen Bir Mucizesin!

Zeynep’in odasında bayram havası vardır artık. Aile mutluluğa boğulur. Zeynep, uyandığında tek bir şeyi hatırladığını söyler. Bir çocuk şarkısı… Ve ardından Turna’yı sorar. Turna’nın mektubu da ulaşamadığı için, Turna 1 aydır kayıptır. Tüm çabalarına rağmen Sinan, Turna’nın izine ulaşamaz.

Melek’in Gönül’e Ulaşma Çabası

Melek, Gönül’e ulaşmaya çalışır. Gizli gizli Şule’nin telefonundan Gönül’ü aramaya çalışır. Tam o sırada Şule gelir. Açlıktan ve kimsesizlikten ağlar. Melek’in, Cahide’den ümidini kesmesi ve onlardan yardım istememesi için, Gönül’ün onu aramadığını söyler. “Eğer ararsan hem kardeşin hem de ben ölelim inşallah.” diyerek Melek’i korkutur.

İki Aşk!

Karnı burnunda olan karısını ortada bırakıp ortadan kaybolması gerektiğini söyleyen Cengiz’e karşılık, Sinan’ın saf aşkı bizi çok etkiledi. Bu nasıl bir gaddarlık Cengiz?

Zeynep, her şeyi hatırladığını söyler. Hatta yüzük aldığını söylediği anı da hatırladığını ima eden Zeynep, Sinan’ı utandırır. Tabi bu arada Ali de yazdığı kitapla Zeynep’i etkilemeye çalışır. Sinan bu durumu bariz bir şekilde kıskanmaktadır haliyle…

Zeynep, hayatını düzene sokmadan asla kimseye söz veremeyeceğini söyler. Cahide yıkılır. “Keşke, hayatına Turna hiç girmeseydi!” der.

Tutunmadan Yürüdüm!

Turna’ya kavuşma hevesiyle hızla iyileşen Zeynep, herkesin yüzünü güldürür ama bir kişi hariç. O da Ali. Zeynep, kitabın da kapağını seçtikten sonra, Ali’ye çok iyi bir “dost” olduğunu söyler. Ali yıkılır ve Sinan’ın evlenme teklifini de duyduğunu söyleyerek Zeynep’i tebrik eder. Bu kırgınlıkla Duru’ya sarılır.

Tehlikeli Yakınlaşma!

Ve beklenen sonuç… Saf aşık Duru, Ali’yi ilk fırsatta öper. Ali de buna izin verir. İkisi de sarhoştur. Tabi öpücüğün devamı da gelir ve ikili daha da yakınlaşır. Duru, aşk sarhoşudur. Ali de kararsız… İleride Duru çok üzülecek, bunu gördük ama hata yaptı bir kere…

Şok Pazarlık!

Lüzumsuz Cengiz, yine yapacağını yaptı ve alacaklılarını kapıya dayandırdı. Cengiz’e karşılık, Cengiz’in borçlarının ödenmesini istediler. Kesinlikle yardım kabul etmeyen Şule, bu kez kendisi Cahide ile iletişime geçer. Çünkü, bu para sorununu yalnızca Cahide halledebilir. Cahide, bunu duyunca haince ve Zeynep’i yıkıma uğratacak kararı alır. Bu paraya karşılık Şule’den güya Zeynep’in iyiliği için Melek’in öldüğünü söylemesini ister! Şule bunu kabul eder. Her ne kadar Zeynep’in iyiliğini düşünerek bunu yapsa da Cahide, çok büyük hata yapar.

Ve Turna Artık Ölüdür!

Şule ve Cahide anlaşmayı sağlar. Turna’nın öldüğü haberini Cahide, güzel bir hikayeyle aileye anlatır. İki ay önce tam da izini kaybettileri zaman, okula giderken trafik kazasında öldüğünü söyler.

Hasan Geliyor!

Şule’nin aniden sancısı tutar ve artık Hasan’ın gelme vakti gelmiştir. Hasan doğar ama ilk önce ağlamaz. Melek, kardeşiyle konuşur. “Gitme, ablam!” der. Hasan adeta duymuş gibi birden ağlamaya başlar ve hayata döner.

10 Ay Önce

Melek aldığı haberin acısıyla yıkılır ve Turna’sının mezarını ziyarete gelir. “Kanadı kırık bıraktın beni!” der Zeynep ve gözyaşlarını tutamaz. Tabi ekranları başında bizler de… Öz annesinden öteydi Zeynep… Bu yalanla dünyası başına yıkılır Zeynep’in. Sinan, her zaman olduğu gibi bu zor anında da yanında olacağının sözünü verir.

Sen Nasıl Bir İnsansın!

Melek’in ölümünden sonra bir de Şule ile görüşmek ister. Şule, Zeynep’in perişan halini görünce Cahide’ye “Sen Nasıl Bir İnsansın? Allah affetsin seni!” der. Cahide, tüm bağlantılarının bundan sonra bittiğini söyler ve ayrılırlar.

Cengiz Döner!

Çocuğunu bile emzirmez Şule. Melek, kardeşini de alarak komşu teyzelerden bir süt anne bulur ve Hasan’ı doyurur. Cengiz de tüm sorumsuzluğuyla eve döner. Lohusa Şule ve Cengiz karşılıklı kafayı çekerler. Bunlar nasıl anne-baba? İlerleyen zamanlarda çocukların başına neler geldi hepimiz gördük tabi!

Zeynep, İyileşemiyor!

Melek’in gidişinden sonra Zeynep, tüm yaşam sevincini yitirir. Fizik tedavilerinde hiçbir gayret göstermez. Sinan bu duruma el koyar. Zeynep’i alıp bir uçurum kenarına götürür. “İstersen birlikte atlarız ve her şey biter.” der Sinan. Yaşamak için sebepleri olduğunu anlatarak, onu hayata bağlamaya çalışır.

Evlenirler ve 7 ay geçer. Zeynep iyileşmiştir, hem bedenen hem de ruhen… Sinan, bir güvenlik firmasında müdür olmuştur. Polislikten istifa etse de itibarlı bir işe sahip olmuş, bir güvenli firmasında genel müdür olmuştur.

Sinan, Turna’yı Bulur!

Rutin bir iş gününde kamera kayıtları incelerken, Turna’yı görür. Bunun ardından, mezarı araştıran Sinan, defin kaydı olmadığını öğrenir ve kimin mezarı satın aldığını öğrenir. Mezar, Cahide Güneş tarafından alınmıştır. Sinan, Cahide’ye gider ve bu yalanın hesabını sorar. Cahide, kendince bir savunma yapar. Anne olduğu için bunu yaptığını ve Zeynep gerçeği öğrenirse herkesin Zeynep için değerini kaybedeceğini söyler. Cahide, ne kadar bencil demeden edemeyeceğiz! Sinan, Zeynep’in gerçeği öğrenmesi gerektiğini söyler ve eve koşar.

Yeni Bir Başlangıç

Sinan tam gerçeği söylemek için eve geldiği sırada, Zeynep’i evde baygın bulur. Hastanede gözlerini açan Zeynep, artık Turna için üzülmeyeceğini ve yeni bir evlat edinmek istediğini söyler ve Sinan gerçeği söyleyemez ve günümüze dönüş yaparız. Büyük karşılaşmaya…

Zeynep, Turna’yı görünce bayılır, Turna da Zeynep’ten kaçar ve ağlar.

Senarist, bu bölümde de tam neler olduğunu görmemizi istememiş, daha da merak edelim diye önce geçmişi bize göstermek istemiş olsa gerek… Neler olmuş neler! Zeynep de Turna da birbirinden uzakta neler çekmiş. “Neden bunu çektirdin Cahide?” demek istedik açıkçası. Zeynep’e söylenen koskoca bir yalan ve sonunda gerçeği görmesi…

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.