Tüm dizilerin özetleri, fragmanları,haberleri ve çok daha fazlası!

Anne 25. Bölüm: Büyük Buluşma

27.04.2017
Anne 25. Bölüm: Büyük Buluşma

İnsanların hayatına ilişkin fikirlerimiz olabilir ama onları yönlendirici tavsiyeleri vermekten kaçınmamız gerektiği gibi , hayatlarını değiştirecek kararları onlar adına almamız da yanlıştır. Üzülmesin diye yalan üstüne yalan söylemek… Bırakın gerçekle yüzleşsin ve hata yapsın. Aldığı kararın sonuçlarına katlanmayı öğrensin değil mi? Yerine karar almaya çalıştığınız kişinin buna hakkı var diye düşünüp konuya öyle yaklaşmalıyız. Zeynep de bunun en güzel örneği… Üzülmesin diye herkes onun adına kararlar aldı ama yine üzüldü…

Geçen hafta geçmişe bir göz atmış ve neler olduğunu izlemiştik. Bu hafta da büyük karşılaşmaya ve dolayısıyla günümüze dönüş yaptık! Gelin bu hafta neler olmuş hep birlikte bir göz atalım:

Turna Yaşıyor!

Karşılaşmanın ardından baygın halde bıraktığımız Zeynep, ayıldıktan sonra olanları rüya zanneder, gerçek olduğuna ihtimal vermez. Gönül ise gerçek olduğunu söyleyince ortalık karışır! Zeynep zaten rüyalarında Turna’yı gördüğünü ve yaşadığını bildiğini söyler ve Turna’nın peşine düşer.

Turna da hayata küskün, Zeynep’e kızgın bir şekilde sokaklarda dolaşır. Sokak sokak gezip, Zeynep’ten kaçmaya ve olayları anlamlandırmaya çalışır.

Cahide, Kalp Krizi Geçirir!

Gönül, Cahide’ye Zeynep’in öğrendiği haberini verir. Cahide bunu duyar duymaz fenalaşır ve hastaneye kaldırılır. Zeynep de bu sırada Turna’yı bulur ve sarılırlar. Ama bir anda tekrar Turna ortadan kaybolur. Zeynep tam Turna’yı yeniden aramaya koyulunca Gamze arar. Gamze, annesinin durumunu öğrenir ve hastaneye koşar.

Cengiz Karakolda, Şule Peşinde!

Taksici şikayetçi olunca ortalık karışır ve Cengiz nezarete atılır. Şule de yalanlar söyleyerek aslında taksicinin suçlu olduğunu iddia eder. Böyle bir adam nasıl savunulabilir acaba gerçekten merak ediyoruz Şule!

Diğer taraftan da Cahide’nin tüm ailesi endişe içinde hastanede beklemektedir. Gamze ve Duru sürekli ağlar ve merak içinde beklerler.

Suçun En Büyüğü Benim!

Cahide’nin iyi olduğuna dair haber gecikmez ve herkes derin bir nefes alır.

Gönül ve Sinan konuşurlar. Gönül, daha önce söylemesi gerektiğinin pişmanlığını yaşarken, Sinan “Suçun en büyüğü benim!” diyerek Gönül’ü şaşırtır. Çünkü, Sinan diğer bölümde de öğrendiğimiz gibi Turna’nın yaşadığını ilk öğrenen isim. Yani Gönül ona söylediğinde aslında Turna’nın yaşadığını biliyordu ama sessiz kalmıştı.

Melek de Olmasa!

Yine Hasan’ın sevgili anneciği(!) Şule, Cengiz’in hapse düşmesiyle alt üst olur. Açlıktan ağlayan yavrucağa aldırış etmez ve üstüne üstlük “Al şunu biraz gezdir. Çekemeyeceğim.” diyerek yine şefkatini(!) gösterir. İş için erken gelmesini istemek için arayan Haydar’a da Hasan’ın hasta olduğu yalanını söyler. “Sen nasıl annesin be!” dedirtmeyi her hafta başarıyor!

Yalan Üstüne Yalan!

Zeynep, Cahide’nin hastalığına rağmen Turna’nın peşini bırakmaz ve tekrar yollara düşer. Gamze, bu yalanı Şule’nin kurguladığını söylemesi ve tüm bu tezgahı üstlenmesi için Şule’yi arar. Şule’yi Cengiz’i kurtarabileceğini söyleyerek bunu söylemeye ikna eder ve Şule yalanı üstlenir. Hala bu söyledikleri yalanı kapatmaya çalışıyorlar!

Turna’nın Cevabı!

Zeynep, Şule ile tartışır. Şule, Zeynep’i Turna ile görüşmesine izin vermeyeceğini söyleyerek evden kovar. Tam Zeynep ümidini kaybetmişken, Turna ile mahallede karşılaşır. Zeynep, gözyaşları içinde Turna’ya durumu açıklamaya çalışır ve Turna’dan af diler. Turna sadece bir cümle eder: “Benim adım Turna değil, Melek!”. Sonra yürür ve uzaklaşır. Zeynep bu cevapla yıkılır. Turna’ da aslında bu cevabı verdiğine üzülür ama çok kızgındır.

Gönül-Cahide Buluşması

Cahide, sanki kendi söylediği yalan değilmiş de, tek suçlu Gönül’müş gibi davranması bizi şoke etti! Gönül, saflığı ve iyiliğinden içinde tuttuğunu dışa yansıttı diye mi suçlu oldu? Tüm yaptıklarından sonra Gönül’ü suçlu gösteremezsin Cahide, kusura bakma!

Üçümüz Uyuyalım!

Şule, dengesizliğiyle her bölüm bizi şaşırtıyor! Melek’in Zeynep’e verdiği ters cevaptan sonra Şule mutlu oldu. Tam çocuğu uyutamadığı için kızacağını zannederken, “Haydi hep birlikte uyuyalım!” dedi. Melek ve hatta ufacık yaşına rağmen Hasan da buna çok sevindi! Şule düzelecek mi dersiniz?

Diğer taraftan Zeynep de Melek’e geçmişte verdiği sözleri ve aralarında geçen güzel anları hatırlar. Hem o zamanları hem de Turna’yı özlemektedir.

Selim Bey Ziyarette!

Selim Bey yine sahnede! Gamze’nin gözüne girebilmek için yeni yöntemler arıyor evli çapkınımız! Gamze çok üzülmeden bu durumu farkeder mi dersiniz?

Duru-Ali Karşılaşması

Ali, Cahide’yi ziyarete gelince haliyle Duru ile karşılaşır. Duru, geçen hastaneydeyken yolladığı not için Ali’ye teşekkür eder. Ali, bir daha tekrarlamaması için Duru’dan söz alır ve anlaşırlar. Ali, yeni bir not daha yazdığını söyler ve Duru’ya verir, bu şekilde Duru’yu ikinci kez ümitlendirir. Duru, sen de kendine gel ve biraz güçlü ol! demek istiyor insan.

Zeynep Anne Tatlıya Bağlar!

Turna’nın yaşadığını neredeyse daha yeni öğrenen Gönül’ün başına patlayan kabağı Zeynep anne, Zeynep’le konuşarak tatlıya bağladı. Zeynep de durumu anlayarak, kızgınlığını biraz olsun hafifletir.

Ali, Büyük Sırrı Duyar!

Gönül ve Zeynep anne Sinan’ın daha önceden Turna’nın yaşadığını konuşurlarken onlara ziyarete gelen Ali, bunları duyar. Ve “Zeynep sen bir yalanın içinde yaşamayı haketmiyorsun!” der. Bakalım Ali, bu bilgiyi nasıl kullanacak?

Zeynep, Turna’nın Peşinde!

Zeynep, Turna’nın onu istemediğine ikna olmaz ve Turna’yı yakın takibe alır. Şule de kırk yılın başı ve ilginç bir şekilde çocukları dışarı çıkarır. Yani Turna, gerçek annesi Şule ile çok mutlu görünür. Zeynep bir kez daha yıkılır.

Şule Çılgına Döner!

Tam her şey rayına giriyor, Şule düzeliyor mu acaba derken Şule’nin telefonu çalar. Haydar, Şule’yi işten kovar! Nedeni ise tabi ki Cengiz! Çünkü dövdüğü taksi şoförü Haydar’ın arkadaşıymış. Ve Cengiz bir işi daha itina ile bozdu! Şule bu kez susmadı ve her şeyin Cengiz yüzünden olduğunu söyledi. Cengiz de Şule’yi terketmekle tehdit etti!

Zeynep Gerçekleri Öğrenecek Mi?

Ali, acaba bu sırla ne yapacak derken, gecikmez ve Zeynep’in evine gelir. Önemli bir şey konuşacağını söylerken, Zeynep’in telefonu çalar ve doktorundan bir haber alır. Ne haberi mi? İşte orada bölüm sonu gelir!

Önümüzdeki hafta neler olacak? Ali, gerçeği Zeynep’e söyleyecek mi? Zeynep’in doktorundan aldığı haber ne? Şule, işten atılmasıyla birlikte eski haline dönecek mi? Hep birlikte bekleyip göreceğiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.