Tüm dizilerin özetleri, fragmanları,haberleri ve çok daha fazlası!

Anne 26. Bölüm: Dokunma Bana!

08.05.2017
Anne 26. Bölüm: Dokunma Bana!

Gerçekleri öğrenmek her zaman iyi midir? Bazen evet, bazen de hayır diye cevaplasak yanlış olmaz aslında. Ama hep acıtsa da öğrenmek isteriz ve yolumuzu çizmek için hep buna ihtiyaç duyarız. Zeynep de bunun için kızgın aslında. O kararı bilip, kendi almak isterdi elbette.

Tam asıl gerçeği öğreneceği sırada, ya başka bir kötü haber alırsa ne mi olur? Bakalım ne olur? Gelin bu bölümde neler olmuş hep birlikte bir göz atalım!

Haberler İyi Değil!

Zeynep’in bayılmasıyla ilgili tetkikler sürerken, doktor Zeynep’i arar ve görüşmek istediğini söyler. Haberler hiç de iyi değildir. Zeynep’e emboli atma riski oluşmuştur ve geçirdiği rahatsızlıklara bakarak risk daha fazladır. Doktoru takip edilmesi gerektiğini söyler ve ekstra tetkikler yapılmasını ister.

Şule Perişan!

Şule, Cengiz’le tartıştıktan sonra dünyası başına yıkılır ve içmeye başlar. Melek’e dert yanar. Tam kariyer yapacakken, tam hayatı için bir şeyler yapacakken her şeyin alt üst olduğundan dem vurur. Melek’i iyi ki Zeynep’e vermediğini, hem kardeşine hem de kendine nasıl da güzel baktığını görüp mutlu olur.

Turna Aklından Çıkmıyor!

Öldür Hadi!

Melek’in kardeşi Hasan’la ilgilenmesi hepimizin kalbini ısıtıp, yüzümüze kocaman bir gülümseme bırakır. Cengiz ve Şule’nin buz gibi muhabbeti, sert kavgaları da hepimize bir kez daha bu nasıl anne-baba dedirtti! Cengiz, her şeyi mahvettiği gibi üste çıkıp her zamanki ilgisiz haliyle de sinirlerimizi bozdu!

Günlerce Bekledim!

Aysel Teyze, Melek’i bir bahane ile evine götürmek istediğini söyledi. Orada Melek, şeker teyzesiyle yani Gönül ile buluşur. Gönül, Hasan ve Melek için türlü türlü yemekler hazırlamıştır. Melek, çok mutlu olur. Gönül, Melek’in kalbini yumuşatmak için Zeynep’in neden onu arayıp sormadığını açıklamaya çalışır. Ama Melek çok kırgın olduğunu, illaki seven bir “anne”nin kızını bulacağını söyler. Melek, “Günlerce bekledim, bekledim… Ama gelmedi…” deyince boğazımda kocaman bir düğüm oldu… Melek, ne zaman ve nasıl Zeynep’i affedecek bakalım göreceğiz!

Şule-Zeynep Restleşmesi

Zeynep, Şule ile görüşmek istediğini söyler. Şule önce reddetse de bu görüşmeyi kabul eder. İkili, geçmişe dair konuşur ve hesaplaşırlar. Şule, Zeynep’in ne istediğini sorar. Zeynep de Melek’i görmek istediğini ve belki de bunun son şansı olacağını söylemesiyle muhabbet(!) derinleşir.

Zeynep, Melek’i görebilmek için Şule’den izin koparmaya çalışır ve bunu yaparken hastalığından bahseder. Şule, Melek’in tek başına gelmek istemeyeceğini belki de birlikte gelebileceklerini söyler. Zeynep’in yüreğine biraz su serpilir, biz de derin bir oh çekeriz!

Cahide Hastaneden Çıkar!

Cahide’nin hastaneden çıkmasıyla evi mutluluk sarsa da, hala Zeynep’e söylenen yalan da gündemden düşmez ve Cahide’nin suçlu olmasına rağmen Gönül bu yalandan sorumlu tutulmaya devam eder. Sinan ise Cahide’yle Ali’nin bu yalanla ilgili ne kadar bilgisi olduğunu tartışır. Hala yalanı sürdürmeye çalışıyorlar! Zeynep ne zaman gerçeği öğrenecek bakalım! Doğrusu ben iple çekiyorum.

Ali, Sorularının Cevabını Arıyor!

Ali, Sinan’ın Turna’nın yaşadığını bilmesine rağmen neden sakladığını öğrenmek ister. Şule’nin tek başına bu yalanı uyduramayacağını ve Sinan’ı sorumlu tuttuğunu ima eder. Sinan da Ali’ye kendinin tesadüfen öğrendiğini, asıl bunu yapanı dikkatle araştırıp gözlemlerse öğreneceğini söyler!

Gönül, Sonunda Patlar!

Cahide, Sinan’la konuştuktan sonra hışımla Gönül’ü arar. Ali’ye gerçekleri neden söylediğini sorar. Gönül de “Yettiniz canıma Cahide Hanım! Ben ne Ali’ye ne Veli’ye söyledim!” diyerek patlar. Gönül, Cahide’ye tek suçlunun kendisi olduğunu, herkese zarar verdiğini söyler. Gönül, Cahide’nin vicdanının rahatlaması her şeyi Zeynep’e anlatması gerektiğini söyler ve telefonu Cahide’nin suratına kapatır.

Seni Sevdiğimi Bil…

Gamze ve Selim Akşam Yemeğinde!

Selim, Gamze’yi şık bir akşam yemeğine davet eder hem de elinde çiçeklerle! Birkaç bölümdür bu aşkın doğmasından ve tehlikeli olduğundan bahsetmiştim. Gamze acaba hata yapar mı derken, Selim Bey denize tekneyle açılmayı teklif eder. Tam eyvah dediğim anda, Gamze Selim Bey’e tokat gibi cevabı yapıştırır. Selim Bey’in evli olduğunu bildiğini, aynı zamanda başka bir hukuk bürosuyla çalışmaya başladığını öğrendiğini söyler! Selim Bey şok olur. Ya Selim Bey, avukat Gamze Hanım sana pabuç bırakır mı? Bravo Gamze!

Zeynep-Melek Buluşması

Şule, Zeynep’le Melek’in buluşmasını sağlamak için Melek’i gezmeye gidiyoruz bahanesiyle evden çıkarır. Melek, Zeynep’in de olduğunu görünce gitmek ister ama Şule, izin vermez. Aferin Şule dedim yani izlerken.. Çünkü, bu buluşma ikisinin iyiliği için de olmalı!

Cahide, Sonunda Doğru Yolu Bulur!

 

Cahide, Gönül’le tartışması ve Gönül’ün sözlerinden sonra Zeynep’e her şeyi anlatmaya karar verir. Sinan, Zyenep’in hasta olduğunu söylemez ama şu an söylememesi gerektiğini, biraz daha zamana ihtiyaçları olduğunu söyler. Cahide, soluğu Gönül’ün yanında alır ve af diler. Zeynep, her şeyi öğrendikten sonra kendisini yanına yaklaştırmazsa Gönül’ün ona bakacağının sözünü alır ve rahatlar.

Canımsın Sen Benim!

Şule, bir iyilik daha yapar, Zeynep ve Melek ikilisini konuşabilmeleri için onları yalnız bırakır. Yüreğimizi burkan sohbet de böylece başlar. İkili geçmişte aralarında geçenlerden konuşur. Zeynep, “Senle geçen günlerimi hiç unutmayacağım, sen benim kızımsın, canımsın sen benim…” der ve Melek derin bir sessizliğe bürünür… Melek hala Zeynep’i affedemiyor…

Cengiz Gidiyor!

Cengiz, pılını pırtını toplayıp iş yapmak için başka bir şehre gitmek üsereyken, yine bir kazık yer ve gidemez. Annesinin Şule’ye önceden yardım ettiğini hatırlayınca, para istemek için Adapazarı’na gider. CEngiz’in annesi, Şule’ye para verip yardım etmediğini söyleyince Cengiz çılgına döner ve böylece Şule’nin foyası ortaya çıkar.

Cengiz Evi Basar!

Cengiz, gerçekleri öğrenince Şule ile hesaplaşmak için önce eve gelir. Cengiz, “Ananız mezarını hazırlasın.” diyerek Melek ve Hasan’ı korkutarak Şule’yi bulamayınca hışımla evden çıkar.

Bittiniz Ulan Siz!

Şule, Haydar Bey’e durumunu ve Cengiz ile olan ilişkisini anlatır. Önceki yaşamındaki alışkanlıkları bırakamadığı için böyle olduğunu söyler ve bir şans daha istediğini söyler. Cengiz’in de gitmesini fırsat bilen Şule, yen,den sahneleri döner. İyi durumda olduğunu görmesi için, Zeynep ve Sinan’ı da mekana davet eder. Şule, güzel sesiyle kulaklarımızın pasını sildi ve “Oh be!” dediğimiz o anda Cengiz çıkagelir. Kendisine yalan söylediğinin hışmıyla Şule’ye herkesin içinde tokat atar. Sinan da ona tabi! Cengiz, gözaltına alınır.

Şule-Cengiz Hesaplaşması

Cengiz, Şule şikayetçi olmayınca serbest bırakılır. Cengiz, Şule ile hesaplaşmak için eve gelir! Tam Şule’yi azarlayacağı sırada, Şule açar ağzını yumar gözünü ve zamanında Necmi’nin kendisine zorla sahip olduğunu açıklar. Cengiz, şoke olur. Hasan’ın kimden olduğunu sorar. Şule de Hasan’ın Cengiz’den olduğunu söyler. Cengiz, hışımla evden ayrılır.

Zeynep, Çocuk Esirgeme Kurumu’nda!

Şule’nin herkesin içinde Cengiz’den dayak yediğini gören Zeynep, çocuklar için endişe eder ve Çocuk Esirgeme Kurumu’na gider. Yetkililerden, çocukların durumunun değerlendirilmesini ister. Yetkililer eve ulaşır ve maddi sıkıntılar mevcutsa çocukları bir süreliğine kuruma emanet edip daha sonra alabileceklerini söylese de Şule, onları evden kovar. Şule, böyle bir şeye kesinlikle izin vermeyeceğini söyler. Melek, sorumlular gitmeden onları yakalar ve yurda giderlerse yine kardeşiyle beraber olup olamayacağını sorar. Hepimizi derin hüzne boğan bu sahnede, yetkililer de birbirlerine bakıp susarlar.

Dokunma Bana!

Zeynep, çocukların durumuyla ilgili dertleşmek ve arayı ısıtmak için Gönül’ü ziyarete gider. Zeynep olanları anlatır ve dertleşirler. Tam o sırada kapı çalar ve gelen Melek’tir. Ağlayarak “Şeker teyze bana yardım et! Hasan’la beni ayıracaklar.” der. Zeynep tam yaklaşıp ne oldu diye soracakken, Melek “Dokunma bana her şey senin yüzünden!” diyerek ağlamaya devam eder.

Tam bunlar olurken her zaman olduğu gibi milletin aklına uyan Cengiz, Necmi’yi öldürmeye gidince orada biriyle karşılaşır. Adam, Necmi’yi öldürmek yerine namusunu temizlemek için Necmi’den olduğunu düşündüğü Hasan’ı satmasını söyler. Cengiz yola koyulur ve tam Hasan’ı alıp çıkacakken Şule ile karşılaşır ve bölüm biter.

Yine soru işaretleriyle biten bir bölüm oldu. Bakalım neler olacak? Hep birlikte bekleyip göreceğiz! Haftaya görüşmek üzere hoşçakalın!

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.