Tüm dizilerin özetleri, fragmanları,haberleri ve çok daha fazlası!

Anne 27. Bölüm: Turna Zeynep’i Affeder!

10.05.2017
Anne 27. Bölüm: Turna Zeynep’i Affeder!

Ayrılıklar aslında tarafları birbirinden koparıyor gibi gözükse de özlem devreye girdiğinde aradaki bağ daha da kuvvetleniyor! Melek, her ne kadar Zeynep’e kızgın ve küskün olsa da onu özler, merak eder. Ama yalanlar kavuşmaya engel olur, her defasında yalanlarla Zeynep ve Melek biraz daha uzaklaşır.

Bakalım Melek ve Zeynep arasında neler yaşandı? Zeynep hangi gerçekleri daha öğrendi? Gerçekleri öğrenen bir tek Zeynep mi? Şimdi gelin hep birlikte neler olmuş bu hafta bir göz atalım!

Turna’dan Şok Tepki!

Melek, telaş içinde Gönül’e gelip duruma anlatmıştı hatırlarsanız. Melek’in her şeyin Zeynep yüzünden olduğunu söylemesi de aklımızdan çıkmıyor. Zeynep’in de aklından çıkmıyor ve kahroluyor. Ama Melek’in kabini kazanmak ve onları bu hayattan kurtarmak için elinden geleni yapacak! Ne diyelim işi biraz zor!

Korkutan Pazarlık!

Cengiz’i en son elinde Hasan’la yakalayan Şule, neler olduğunu anlamaya çalışır. Cengiz de çocuğun kendinden olmadığını bildiği için artık bu çocuğa bakmayacağını ve satacağını söyler. Telefonda çocuğu satma aklını veren arkadaşıyla pazarlığa başlarlar. Şule de “O senin çocuğun ona bir şey yapma!” dese de dinletemez.

Turna’nın Kardeşine Zor Vedası

Şule, alelacele Hasan’ın eşyalarını toplayıp Hasan’ı Cengiz’den kaçırır. Melek de Hasan’ı nereye götürdüğünü sorar ve götürmemesi için yalvarır. Yürekleri parçalayan bu küçük kızın feryadını duyan olmaz. Şule, çocuğu yetiştirme yurduna bırakmıştır. Bunu duyan Cengiz çıldırır. Çünkü pazarlık çoktan yapılmıştı.

Sinan, Cengiz’i Yakalar!

Sinan, yeni bir iş görüşmesi esnasında güvenlik kamerasından Cengiz’i çocuk satıcısı olduğunu bildiği tekinsiz tiplerle görür ve Cengiz’e çocuklara bir zarar gelirse bunun hesabını vereceğini söylese de Cengiz bir şekilde üste çıkar.

Unut Artık Hasan’ı

Melek, hala kardeşi varmış gibi onun kıyafetlerini yıkadığı sırada, Şule Melek’i görür. Şule de “Artık Hasan’ı unut o bir daha gelmeyecek!” deyince Melek de “Ben kardeşimi istiyorum! Artık sana anne demeyeceğim!” der.

Sinan’dan Olay İtiraf

Sinan, Zeynep’in kendine aldığı hediyeyi bulunca duygulanır. Daha fazla Zeynep’ten gerçekleri gizlememekte karar kılar ve Zeynep’e Turna’nın yaşadığını aylar önce öğrendiğini açıklar. Zeynep, çılgına döner ve Sinan’a ağır sözler söyler. Sinan da affedilmez bir hata yaptığının farkına varır ve ipler kopar.

Cengiz’in İntikam Ateşi

Cengiz, Necmi’yi alem yaparken basar ve bıçağı boğazına dayar. Hasan’ın kimden olduğunu öğrenmeye çalışır ve Şule’ye nasıl böyle yaparsın diyerek boğazına yapışır. Necmi de kendinin çocuğu olmadığını, şu anki çocuklarının da kardeşinin çocukları olduğunu açıklar. Cengiz şoke olur. Necmi, ne isterse yapacağını söyler ve öldürmemesi için yalvarır. Cengiz, bir miktar para da alıp Necmi’nin yakasını bırakır.

Zeynep Boşanıyor Mu?

Zeynep, Sinan’la aralarında geçenler yüzünden evi terkeder ve Cahide’nin evine gelir. Sinan’dan boşanmak istediğini, hatta o evde şu an kalmak istemediğini söyler. Cahide şoke olur. Zeynep durumu anlatır, Sinan’ın Turna’nın yaşadığını kendinden sakladığını söyler. Cahide, tam da itiraf edeceği, Sinan’ın suçu olmadığını söyleyecekken Gamze buna engel olur ve konuyu kapatır. Zeynep istirahata çekilince Gamze, şu an bu yalanı Cahide açıklarsa Zeynep’in sığınacak limanı kalmaz, o yüzden söylemeyelim der ve Cahide’yi ikna eder.

Turna, Hasan’a Kavuşabilecek Mi?

Turna, Hasan’ı görmek için kuruma gider. Turna, Hasan’ı çok özlediğini onu görmek istediğini söyler. Mümkün olmadığını söyleseler de Turna, ağlayınca yetkililer bu sevgi karşısında kayıtsız kalamaz, Turna ve Hasan’ın biraz vakit geçirmelerine izin verir. Ama Turna’nın amacı aslında Hasan’ı kaçırmaktır. İlk fırsatta bahçeden Hasan’ı kaçırır. Kardeşini o kadar seviyor ki ayrı kalamaz ondan.

Cengiz İçini Döker!

Aslında herkes bir şeyler yaşıyor ve onun sonucunda da nasıl bir insan olacağına karar veriyor. Daha doğrusu insanlar, yaşadıklarından sonra değişiyor. Cengiz’in yaptıklarını affettirmez elbette ama çocukluğunda yaşadıkları onu bu hale getirmiş onu anladık. Zor bir hayat! Cengiz hem af diledi, hem içini döktü hem de oğlunu kabul etti. Bakalım bundan sonra Cengiz akıllanacak mı?

Turna ve Hasan Kayıp!

Turna ve Hasan’ın ortadan kaybolduğu farkedilince ortalık karışır. Polis, bu konuyla ilgili Şule ve Cengiz’i ifadeye çağırır. İkisi de bu durumdan Zeynep’i sorumlu tutar. Tuhaftır ki Zeynep de ortada yoktur. Tam Cahide telaşa kapılmışken Zeynep eve döner. Hepimiz derin bir oh çekeriz!

Çocuklar Nerede!

Çocuklar nerede diye düşünürken, Aysel’in oğlu için hazırladığı evi hatırlayacaksınız. Melek, oranın anahtarını almış ve kardeşini de alıp bu eve gelmiş. Bu sırada da Zeynep’in ifadesi alınmak üzere karakola gelir. Zeynep’in ertelenmiş suçu bulunması dolayısıyla böyle bir şüphenin bile bu süreç için zararlı olduğu söylenir. Polis, ayrıca Zeynep’in bu nedenlerle bir daha asla Melek’i yasal yollarla evlat edinemeyeceğini öğrenir ve yıkılır.

Şule Tedirgin!

Her ne kadar Şule, her fırsatta çocukları azarlasa da kaybolunca içini bir merak sardı, onlar için kaygılandı!

Ali ve Sinan Dertleşiyor!

Ali, Sinan’ı tek başına bir mekanda yakalar. Aslında suçlunun Cahide olduğunu bildiğini söyler. Sinan’ın neden suçu üstlendiğini merak eder. Sinan da böyle olması gerektiği için böyle yaptığını, bildiklerini her yerde anlatmaması gerektiğini söyler.

Turna Zor Durumda!

Turna’nın yiyeceği tükenmiştir. Çocuklar hala kayıptır. Şule, telaş içindedir ama Cengiz’in umurunda değildir tabii ki. Turna, para bulabilmek için çareler arar. Bir çiçekçiye yardım ederek, tatlı diliyle para kazanır.

Şule, Zeynep’e Rest Çeker!

Şule, hala çocukların ortadan kaybolmasıyla ilgili Zeynep’i sorumlu tutar, evlerini basıp bağırıp çağırır. Zeynep’e artık peşlerini bırakması söyler.

Turna Yakalandı!

Aysel’in, oğlunun evinin anahtarlarının olmamasını farketmesiyle olay aydınlanmaya başlar. Evi çilingirle açtırıp, içeride emzik bulunca olay anlaşılır. Melek eve dönünce onları Gönül ve Aysel karşılar. Melek ve Hasan’ın karınlarını doyururlar ve onları o evden alıp Gönül’ün evine taşınırlar.

Zeynep’e Müjdeli Haber

Gönül, Zeynep’in merak etmemesi için ona haber verir. Zeynep, çok mutlu olur. Zeynep Nine de Hasan ve Zeynep’le oynamaya koyulur, onlara masallar anlatır. Ama bir tuhaflık vardır. Gönül, bundan kimseye bahsetmeyip saklamasını ister.

Gerçekler Ortaya Çıkar!

Gönül, Zeynep’le buluşur ve çocukları kaçırıp onlara daha iyi bir hayat kurmayı düşündüğünü söyler. Gönül, bunu kendisi yapmasa Zeynep’in yapacağını bildiğinden bu işi kendi yapması gerektiğini düşünür. Zeynep de bu durumdan hoşnut olmasa da çocukların iyi olduğunu bilmeyi tercih eder ve onaylar.

Tecrübesi ve en makul çözümleriyle Zeynep Nine, yine bir masal anlatarak aslında gerçekleri Melek’e anlatır. Neden ona yalan söylediğini, Zeynep’in ne yapmak istediğini masalla karışık anlatır. Akıllı Melek ise bunun masal olmadığını anlar ve artık gerçekleri öğrenmiştir.

Turna, Zeynep’le Barışacak Mı?

Cengiz, Sinan’ı yakalar ve boğazına bıçağı dayar. Onun istediği yere arabayı sürmesini söyler.

Diğer yandan, Zeynep onlar gitmeden son bir kez Turna’yı görmek ister. Zeynep Nine’nin de ayarlamasıyla Zeynep, duygusal bir konuşma yapar, Melek de bunu dinler. Sonunda tam affetmedi gelmeyecek derken, Melek “Anne gitme! N’olur gitme!” der ve hepimiz gözyaşlarına boğuluruz. Melek yani Turna, annesi Zeynep’i affetmiştir.

Peki bundan sonra ne olacak? Gönül neye karar verecek? Zeynep nasıl bir yol izleyecek? Zeynep, Sinan’ı affedecek mi? Hep birlikte izleyip göreceğiz bakalım! Yine merakla bekleyeceğimiz bir hafta olacak.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.