Tüm dizilerin özetleri, fragmanları,haberleri ve çok daha fazlası!

Anne 28. Bölüm: Cahide’den İtiraf Gelir!

18.05.2017
Anne 28. Bölüm: Cahide’den İtiraf Gelir!

“İnsan, sevdiği müddetçe affeder.” der François de La Rochefaucauld. Öyle değil midir? Sevdiğimiz birini affetmek için bahaneler ararız. Hele de ufacık bir çocuk kalbiyle bu kalp… Saf ve temiz çocuk kalbi… Sonunda Zeynep ve Melek kavuşurlar. Melek, Zeynep’i affeder. Hala kavuşmalarının önünde koskoca bir engel olsa da kalpler birleşmiştir artık. Ama tabi her hata da affedilemiyor. O da yok mudur hayatta? Verilen zararlar fazla ise insan affedemiyor!

Gelin hep birlikte bir bakalım 28. bölümde neler yaşandı?

N’olur Bırakma Beni!

Melek’in kalbi, Zeynep’in konuşmasını duyunca yumuşar ve sonunda Zeynep’e anne diye seslenir. “N’olur bırakma beni!” diye yalvarır.

Sinan’a Tehdit

Cengiz, Sinan’ı etraflarından uzak tutmak için boğazına bıçak dayayıp tehdit eder. Tabi Sinan, “Benim ömrüm senin gibilerle geçti, yanlış kişiye çattın!” diyerek bıçağı Cengiz’in boğazına dayar. Cengiz de “Beni bu son görüşün olmayacak komiser!” diyerek son tehditini savurur.

Çocukları Zeynep’e Yedirmem!

Kavuşmanın verdiği huzurla Zeynep ve Melek, birbirlerine sımsıkı bağlanırlar. Hem Hasan hem de Melek oldukça mutludur. Zeynep de öylesine mutludur ancak ne yapacağını bilemez durumdadır. Melek’le birlikte görülürse tutuklanacaktır. Gönül ve Zeynep çareler ararken, Şule evi basar.

Bağıra çağıra çocuklarını isteyen Şule, Zeynep Anne’nin bilge laflarıyla susup dinler ve gider. Melek ve Hasan saklanarak Şule’den korunurlar. Şule “Çocuklarımı Zeynep’e yedirmem!” diyerek çekip gider.

Zoruna Mı Gitti Lan!

Cengiz, mekan sahibi olmanın verdiği anlamsız özgüvenle ortamlarda hava atar. Necmi ile masadan masaya takışır ve ona meydan okur. Necmi ile aşık atmaya çalışan Cengiz’in bakalım başına neler gelecek?

Boşanma Davası Açılıyor!

Zeynep’in talimatıyla Gamze, hızla boşanma işlemlerini başlatır. Gamze, boşanma evraklarını Sinan’a iletir. Buruk bir sohbet geçer haliyle.

Sinan Özlüyor!

Sinan, boşanma evraklarını imzalarken Zeynep’le geçirdiği güzel günleri hayaller. Onu çok sevdiğini söylediği günü hatırlayınca imzalamaktan vazgeçer. Birbirini bu kadar çok seven çift, Cahide’nin yüzünden boşanmamalı! Çok da yakışıyorlardı. Bakalım ne olacak?

Seni Çok Özledim…

Zeynep, bir geceyi daha Melek ve Hasan’la geçirebilmek için arkadaşının evini ayarlar. Bir geceyi Turna’sıyla mutlu mesut geçirir. Turna “Seni çok özledim…” deyince hepimizin gözleri dolar ve barışmalarıyla ekran başındaki izleyenleri bir mutluluk kaplar.

Cengiz’e Kumpas!

Cengiz’in horozlanmasının sonu, mekanına uyuşturucu gizlenmesi oldu. Mekanı polise ihbar eden Necmi’nin adamı bu işi tezgahlamışa benziyor.

İhbar Var!

Necmi’nin tezgahladığını tahmin ettiğim olay, karakola taşınır. Cengiz ve tüm müşteriler ifade vermek üzere emniyete götürülür. Cengiz, bu başına gelenlerden Sinan’ı sorumlu tutsa da aslında durum başkadır. Uyuşturucu paketinde parmak izi olmadığı için kurtulsalar da mekan mühürlenir. Cengiz Sinan’a karşı bilenir.

Cahide, Zeynep’i Soruyor!

Cahide, Zeynep’ten haber alamayınca Gönül’e sormaya gelir. Çünkü polisler ikinci defa evi aramaya gelmiştir. Gönül, Zeynep’in Turna ile birlikte olduğunu söyleyince, Cahide Zeynep’i durdurmak için yalanı artık itiraf etmesi gerektiğini anlar.

Başka Anne İstemiyorum!

Zeynep, Melek’e kendisini evlat edinemeyeceğini bu nedenle de ona başka aile bulmak istediğini söyler. Ama Melek, “Ben senden başka anne istemiyorum!” diyerek Zeynep’in yüreğini dağlar.

Tam bunları konuşurken zil çalar, gelen komşudur. Zeynep’in panik halindeki ifadeleri, komşuyu şüphelendirince ortalık karışır. Şüpheli komşu, polise bu durumu bildireceğini söylerken, Zeynep bunu duyar ve artık gitme vaktidir. Acaba yakalanacaklar mı?

Yanında Olacağım!

Tüm bunlar yaşanırken, Zeynep ve Melek, Aysel Teyze’de kalmaya karar verirler. Orada mutlu ve huzurlu bir gece geçirirler ve ertesi güne uyanırlar. Ve Zeynep, Melek’le kısa süreliğine olmak kaydıyla vedalaşır. Çünkü hala çare bulamamışlardır. Bu kadar seven bir manevi anne ve kızının ayrılışı hepimizi üzdü haliyle…

Edi’yle Büdü Gelmiş!

Zeynep’in olduğu anlaşılmaması için Melek tek başına eve döner. Tabi Şule, onları en sıcakkanlı(!) haliyle karşılar. Bağırıp çağıran Şule, nerede olduğunu sorsa da Melek, olanları gizler. Melek, Şule’ye resim çizdiğini söylese de Şule ikna olmaz ve resmi yırtar. Şule, yine Şule’liğini yaptı anlayacağınız.

Seni Bitireceğim!

Sinan’ın komiser arkadaşı onunla dertleşmek için gelir. Bu boşanma konusunda daha dişli olmasını, çabuk pes etmemesini ve kendini bu kadar perişan etmemesini söyler. Ayrıca çocukların eve sağ salim döndüğü haberini de müjdeler.

Cengiz, tüm hışmıyla şirketi basar. Tüm olanlardan Sinan’ı sorumlu tutar ve haber vermeden odasını basmak isteyince güvenlikten dayak yer. Daha da sinirlenen Cengiz, “Sen beni bitirdin, ben de seni bitireceğim.” der.

İyi ki Cahide’ye Teslim Etmişim!

Zeynep ve Gönül buluşurlar. Melek’i ne yapacaklarını düşünürken eski anılar depreşir. Gönül, zamanında kızını bir aileye bağışladığı için duyduğu mutluluğu anlatır. Gönül, sürekli Zeynep’ten haber aldığını ve onu takip edebildiğini anlatır, dertleşirler.

Cahide’den Şok İtiraf!

Cahide, tüm cesaretini toplayıp sonunda gerçekleri Zeynep’e söyler. Bu yalanı kendisinin tezgahladığını, Sinan’ın olaya sonradan dahil olduğunu söyler. Zeynep, tek kelime etmez. Ne diyebilir ki? Güvendiği herkesten kazık yedi! Yazık çok yazık!

Sahile kendini atan Zeynep, bir evsize cebindeki tüm parasını bağışlar ve onunla dertleşir. Sonrasında Aysel’e gider. Melek’in yaşadığı eve yakın bir yerde yaşamak istediğini söyleyince Aysel kendisinde kalabileceğini söyler. Zeynep tüm hayatını değiştireceğe benziyor.

Zeynep, Sinan’ı Affedecek mi?

Sinan, Zeynep’i arayınca buluşmak istediğini söyler. O imzayı atamadığını hala çok sevdiğini söyler. Sinan, af dilese de olanları anlatsa da Zeynep, bununla yaşayamayacağını söyler ve artık evli kalmalarının mümkün olmadığını açıklar. Sinan perişan halde Zeynep’in yanından ayrılır.

Cengiz, Zeynep’i Kaçırır!

Zeynep’in mahalleye geldiğini gören Cengiz, Zeynep’le güya selamlaşır ve aralarında bir sürtüşme geçer. Zeynep artık takipte olduğunu hep yakınlarında olacağını söyler. Cengiz, Sinan’ın canını yakmak için fırsat kolladığı sırada eline koz geçmiştir.

Sinan’la ayrıldıktan sonra Cengiz onu bahçede görür ve yanına gelir. Melek’le ilgili bir şeyler anlatacağı bahanesiyle yaklaşır ve Zeynep’i bayıltır. Haydi buradan yak! Bir Cengiz eksikti bu kızcağızın hayatında!

Bakalım Cengiz ne planlıyor? Zeynep’in başına neler gelecek? Zeynep hayatına nasıl bir yön çzecek? Hepimiz bekleyip göreceğiz bakalım.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.