Tüm dizilerin özetleri, fragmanları,haberleri ve çok daha fazlası!

Anne 29. Bölüm: Zeynep Kaçırılır!

24.05.2017
Anne 29. Bölüm: Zeynep Kaçırılır!

“Öfke, aklın alevini söndüren büyük bir rüzgardır.” demiş Andre Gide. Öfkelenince aklımızla mantığımızla hareket edemez, düşünemez oluruz. Öfke tüm kontrolü ele geçirir. Cengiz yaşadığı olumsuzluklardan Sinan’ı sorumlu tutunca da tam olarak bu olur ve aklının alevi söner. Peki bu durumdan sonra ne mi olur? Bakalım bu bölümde neler olmuş hep birlikte inceleyelim:

Cengiz’in Korkunç Tuzağı

Cengiz, Zeynep’i kaçırdıktan sonra araba değiştirir ve telefonları yok eder. Peki amacı ne?

Kimse Yok mu?

Cengiz, Zeynep’i ucra bir yerde bir depoya kapatır ve hesap sormaya başlar. Başına gelen her şeyden Zeynep’i sorumlu tutan Cengiz, para teklif edilince çılgına döner. Yaşadıklarını para ile çözülemeyeceğini bağıra çağıra ve küfrederek anlatan Cengiz, tüm bu yaşadıklarını Zeynep’i kaçırarak ödeteceğini düşünür.

Tek Kelime Etmedi…

Bir anda evin önünden yok olan Zeynep’i önce Aysel merak eder ve Gönül’e haber verir. Gönül’ün de içine bir kurt düşer, Zeynep’in telefonu da kapalıdır. Sinan’a haber verir ve Sinan da aramaya başlar. Cahide’ye belli etmeden Zeynep’in nerede olduğunu öğrenmeye çalışsalar da bir ipucu bulamazlar. İyice herkesi merak sarmışken, Sinan’ın telefonu çalar. Arayan Cengiz’dir.

Seni Gebertirim Cengiz!

Zeynep’i elinde tutarak aklınca eğlenmeye çalışan Cengiz, Sinan’ı arayıp onunla da eğlenmeye(!) karar verir. Sinan, Zeynep’i Cengiz’in kaçırdığını bu telefonla öğrenir. Cengiz, Sinan’a meydan okur. O sırada Gönüllerin evinde olan Sinan, haberi Gönül’e de verir.

Her Şeyi Mahvettiniz!

Zeynep’i Cengiz’in kaçırdığını öğrenen Sinan ve Gönül, Cahide’nin evinin yolunu tutarlar. Cahide, Cengiz’in kaçırdığını öğrenince çılgına döner, herkese kızar. Aslında bu yalanı bu günler için, bu şekilde bu insanlara karşı çaresiz kalmamak için söylediğini anlatır. Cahide de yaptığını haklı çıkarmak için hiçbir fırsatı kaçırmıyor!

Ben Onu Çok Seviyorum!

Gönül Yardım İster!

Gönül, eski olduğunu anladığımız bir arkadaşından yardım ister. Eli kolu her yere yetiştiğini anladığımız ablamız, adamlarına Cengiz’e bakıp kolaçan etmeleri için talimat verir. Gönül’ün bir ricasıyla bunu yapan ablamıza Gönül’ün bir iyiliği dokunduğu belli! Ne diyelim hakkından gel ablacım şu Cengiz’in!

Annemi Kaçırmış!

Şule de Cengiz’in nerede olduğundan bir haber merak etmeye başlamıştır. Melek yatmış uyurken, bir anda “Anne!” diyerek uyanır. Rüyasında annesini kaçırdıklarını gören Melek, tersine çıkacağını düşünerek uyur. Sabah kapıya polisler dayanır ve Zeynep’i kaçıranın Cengiz olduğu haberini verir. Melek yıkılır, rüyası çıkmıştır.

Şule de emniyete ifade vermek için götürülür. Melek, Aysel teyzesine koşar ve olanları anlatır. Gönül’ü arayıp haber alan Aysel, Melek’e göz kulak olacaktır. Ama Melek, Gönül’e gitmek istediğini söyler, Aysel izin vermeyince kaçıp gider.

Cengiz’in Ürkütücü Planı

Bu Yaptığın Delilik!

İntikamımızı Alıyorum!

Ali, Zeynep’in bulunmasına yardımcı olabilmek için bir haber hazırlatır. Diğer taraftan Gönül de Zeynep’in bulunması için kolları sıvamıştır. Şimdi de Şule ile görüşmeye karar verir. Şule nerede olduğunu bilmediğini söyler. Tam o sırada Cengiz başka bir numaradan arar. Her ne kadar Şule, Cengiz’in aradığını gizlese de Gönül çoktan anlamıştır. Gönül, Şule’ye eğer Cengiz’in kaçmasına izin verirse yıllarca hapisten çıkamayacağını, bir hata yapmadan bir an önce bulmaları gerektiğini anlatır.

Diğer taraftan Cengiz de alışveriş yaptığı sırada Ali’nin hazırlattığı haber sayesinde, dükkan sahibi tarafından tanınır. Cengiz, onu da ihbar etmemesi için tehdit eder. İyice kontrolden çıktı bu Cengiz!

Canına mı Susadın!

Zeynep, Cengiz’in alışverişe çıkmasını fırsat bilip bir şekilde ağzındaki banttan kurtulup bağırmaya başlar. Deponun bahçesinde top oynayan çocuklar, Zeynep’in sesini duyarlar. Tam sesin geldiği yere bakmaya çalışırlarken, Cengiz gelir ve çocukları kovalar. Tabi Zeynep bunu yaptığı için bir kez daha tartaklar kızcağızı!

Saniye’ye Ulaşırlar!

Gönül’ün bağlantı kurduğu nüfuzlu ablamız, Cengiz’in sürekli bahsettiği birkaç kez de gördüğümüz annesi Saniye’ye ulaşır. Saniye, kendisinin haberi olmadığını hatta Cengiz’in kendisine anne bile demediğini söyler. Gönül de Saniye’yi tehdit eder.

Allah Kahretsin!

Cengiz, kötülüklerde sınır tanımıyor ve Zeynep’e sahip olmakla Sinan’ı tehdit eder. Açık saçık halde Zeynep’in fotoğrafını çekip Sinan’a atar. Sinan, bu fotoğrafı görünce çılgına döner. Tabi polis arkadaşının aklına sinyal gelir ve telefonun açılmasıyla sinyalin düşmüş olabileceğini söyler. Evet sinyal düşmüştür.

Yanlış Alarm!

Sinyalin alındığı yere doğru polisler yola çıkar. Cahide ve Gönül’e de haber ulaşmıştır. Depoyu tam bastılar, işte buldular derken, yanlış alarm. Cengiz, Sinan’a bir oyun daha oynamak için fotoğraf attıktan sonra yer değiştirmiştir. Sinan’ı sinir eden bir not bırakıp ayrılmışlardır. Cengiz de muhtemelen depoya vardıklarını hesaplayıp keyiften dört köşe olmuştur. Sinan, gördüğü yerde öldürecek bu Cengiz’i!

Ali – Sinan Gerginliği

Ali, haberleri alabilmek için Cahide’nin evine gelir. Burada Sinan’la karşılaşan Ali, açar ağzını yumar gözünü! Ali, bu olanlardan Sinan’ı sorumlu tutar. Cengiz’e bu kadar bulaşmasaydı bunun olmayacağını söyleyince Sinan çılgına döner ve Ali’nin üzerine yürür. Ali de hemen fırsatını bulunca saldırır.

Melek Yalvarıyor!

Melek, her an Zeynep için telaşlanıp meraklanır. Şule’ye, Cengiz’e öğretmenine zarar vermemesini söylemesini ister. Şule de yine sarhoş halde her şeylerini kaybettiğini, Cengiz’i de artık kaybettiğini söyler. İyi kalpli Melek, ne yapsın çocuk! Kendince çareler arıyor.

Oğlum Sana Emanet!

Ali ile tartışan Sinan, bundan dolayı özür diler ve dertleşirler. Zeynep’in hastanede olduğu zamanları hatırlayan Sinan, Ali’ye içini döker.

Tam bunlar olurken, Cengiz Şule’yle vedalaşmak için onu arar. Bu olayın sonunun ne olduğunu bilmediğini, hapiste yatmaktansa kendini öldüreceğini söyler, oğlunu da Şule’ye emanet edip telefonu kapatır. Şule konuşmaları boyunca Cengiz’i ikna etmeye çalışsa da ikna olmaz. Cengiz bunu hem kendine hem de Zeynep’e neden yapıyorsun? Herkese yazık değil mi?

Kendim Ettim Kendim Buldum!

Cengiz, Şule ile vedalaştıktan sonra Sinan’ı arayıp yerini söyler. Zeynep’e de “Film daha yeni başlıyor!” diyerek iyice zıvanadan çıktığını bizlere gösterdi. Şule de vedalaşmanın ardından yıkılmıştır. Cengiz’le kurdukları hayalleri hatırlayıp ağlar ve çaresizliğine isyan eder.

Sinan, Zeynep’i Bulur!

Cengiz’in arabasını aldığı arkadaşı eve gelir ve arabasını ister. Şule’yle konuşmak isteyince banyoda olan Şule’yi baygın halde bulurlar.

Sinan, Cengiz’in istediği gibi tek başına dediği yere varır. Zeynep’i tavana asılı halde bulan Sinan, onu indirmeye çalışır. Tam bu sırada Cengiz kafasına sopa yer ve bayılır. Cengiz, Sinan’ı da esir alır. Cengiz, gözlerini açtığında Zeynep’i yerde gözleri kapalı yatarken görür ve son…

Yine olayların karıştığı, tansiyonun hiç düşmediği bir bölüm oldu. Zeynep bulundu ama yaşıyor mu? Sinan, Cengiz’in elinden kurtulabilecek mi? Şule’ye ne oldu? Tüm bu soruların cevabını merak içinde bekleyeceğimiz bir hafta olacak. Haftaya görüşmek üzere hoşçakalın!

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.