Tüm dizilerin özetleri, fragmanları,haberleri ve çok daha fazlası!

Anne: Çocuklar En Çok Annelerini Sever

10.11.2016
Anne: Çocuklar En Çok Annelerini Sever

Yeni bölüm, yeni hüzünler, yeni endişeler. Anne 3.bölümüyle yayınlandı salı akşamı. Yeni bölümde neler yaşandı oturup konuşalım dedim ben de!

anne

Hep böyle kalsalar, hiç ayrılmasalar…

Zeynep, Gönül’ün söylediğini yaptı ve üvey annesi Cahide’nin evine gitti. Cahide, yıllardır Zeynep’i göremediği için Zeynep’in gelişine çok sevindi. Turna’nın gelişi ise dengeleri değiştirdi. 7 yıl sonra bir anda ortaya çıkan bir çocuk ve yıllardır göremediği kızı Zeynep hakkındaki bu gerçek Cahide’ye inanılır gibi gelmedi. Ancak Cahide sanıldığından kolay affetti Zeynep’i. Affetmekten öte Turna’yı da torunu olarak benimsedi.

Turna, bir aileye uzun zamandır özlem duyan bir çocuk. Zeynep’e ne kadar kolay anne dediyse Cahide’ye de o kadar kolay anneanne dedi. Bir anda bir aileye kavuştu ve o aileyi benimsedi. Teyzeleri, anneannesi ve onu çok seven bir annesi oldu. Yıllardır beklediği o sımsıcacık yuvayı buldu.

Ancak sadece Turna’nın açısından bakmamak lazım bu değişime. Sadece Turna değil Zeynep’te bir aileye kavuştu. Yıllardır uzak durduğu, gitmediği ailesine gitti. Annesini ilk defa bir anne olarak anlamaya çalıştı. Bir çocuğun acısına ortak oldu ama aslında farkında bile değildi. Ortak olduğu kendi acısıydı. Turna nasıl bir süreçten geçiyorsa Zeynep’te yıllar önce aynı süreçten geçmişti. Turna’nın yaşlarındayken sahip çıkmıştı Cahide ona. Cahide, Zeynep’i öz kızlarından ayrı tutmasa da, Zeynep’in içinde bir şeyler eksik kalmıştı. Turna’yla karşılaştığında ise bir aile olmayı, bir çocuğu öz annesi olmadan da sevmenin ne demek olduğunu öğrendi.

Elbette ki herkes Cahide kadar kolay benimsemedi Zeynep ve Turna’yı. Gamze, Zeynep’in gelişine çok da sevinmeyenlerden biriydi. Çünkü Gamze’nin büyük bir kıskançlığı var ablası Zeynep’e karşı. Zeynep’in Cahide tarafından sevilmesini, ailenin gözbebeği oluşunu kaldıramamış. Her zaman en iyisini elde etmek istiyor ve en iyi olmak için uğraşıyor. Kendisi de evlilik dışı hamile kalmasına rağmen Zeynep’in evlilik dışı bir çocuk doğurması eleştiriyor. Kendi yaptığı her davranışı doğru olarak kabul ederken benzer bir davranışı başkasında özellikle Zeynep’te gördüğünde rahatsız edici bir şekilde eleştirmeye başlıyor. İleride Gamze, Zeynep’le ilgili bir gerçeği duyarsa büyük bir tehdit oluşturabilir bu nedenle.

anne

Vazgeçmiyordu Ali Ayhan

Ali Ayhan’ı anlayamadık 3.bölümde. İlk bölümde iyi bir çocuk olarak gördük onu ancak beklenmedik adımlar attı yeni bölümde. Bir haberin peşinden gitti, Melek’in ailesinden şüphelendi ve Zeynep’i takip etti. Ancak onları bulduğunda ve hele ki Zeynep, Turna’nın başına gelenleri anlattığında bile yaptıklarından vazgeçmedi. Bir de tehdit etti Zeynep’i. Amacını, niyetini anlayamadık. Zeynep ve Ali’nin konuşması tam olarak yansıtılmadı ekranlara. Uzun bir süre Ali’nin Zeynep’ten ne istediğini anlayamadık ancak Gönül’ün Ali’nin çalıştığı gazeteyi basıp “Sen hangi hakla gencecik bir kadının namusuna göz koyarsın.” sözünden Zeynep’in neden hiddetle Ali’nin yanından ayrıldığını ve Ali’nin teklifinin ne olduğunu anladık. Ancak Ali gerçekten bu derece fırsatçı ve kötü niyetli bir insan mı yoksa Zeynep’in Turna’yı kötü bir niyetle kaçırıp kaçırmadığını mı anlıyor bilmiyoruz.

Ali’nin kötü biri olmadığını düşünerek hareket ettiğimde böyle bir şartı ancak Zeynep’in Turna’ya olan sevgisini anlayabilmek için sunduğunu düşünüyorum. Bir kadının böyle bir şeye evet demesi zor. Ali ise Turna’nın yaşadıklarını birebir görmedi ve Zeynep’e güvenip güvenmemekte tereddüt etmesi oldukça doğal. Ali, Şule ve Cengiz’in Turna’ya uyguladığı şiddeti görmedi ve bir anda Zeynep’e güvenmemesi doğal olabilir. Turna’nın kaçırıldığını ve korktuğu için hiçbir şey söyleyemediğini düşünmüş olabilir. Zeynep’in gerçekten Turna’yı sevip sevmediğini anlamak için böylesine ağır bir teklifi sunmuş olabilir. Daha doğrusu umarım böyledir diye inanmak istiyorum. Tamamen iyi niyetle davranan ve bir çocuğu annesinden öte seven Zeynep’in bir de Ali gibi bir adamla uğraşması onu iyice çıkmaza sürükleyecek. Ali’yi kötü biri değil aksine Zeynep’e yardımcı olan biri olarak görmek istemem de yine bu davranışta mantıklı bir sebep aramama neden oluyor. Umarım ilerleyen bölümlerde bunun iyi niyetle açıklandığına şahit oluruz.

anne

İlk şüpheli Cengiz.

Cengiz yaptıklarının cezasını sonunda görmeye başlıyor dediğimiz anlar. Melek’in öldüğünü bir an önce kabul ettirmek isteyen Cengiz, her yerden tek tek darbe alıyor. Şule’yi baskı altında tutmasına rağmen Şule’ye hiçbir şeyi kabul ettiremiyor. Üstelik poliste Cengiz’den şüphelenmeye başladı. Davayla ilgilenen yeni polisimiz ilk olarak Cengiz’i çağırdı karşına. Melek’in denize düşüşünün kaza değil intihar olmasından şüphelendiğini belirtti. Melek’in cesedi bulunsun da olayın üstü kapansın diye uğraşan Cengiz, Melek’in cesedi bulunursa asıl o zaman başına bela açılacağını anladı. Çünkü otopside Melek’in vücudunda morluklar bulunursa Cengiz gözaltına alınacaktı.

Cengiz’in suçunun yanına kalmamasına sevindik mi sevindik. Ancak gözle görülen büyük hatayı da görmemezlikten gelemedik. Cengiz suçlanıyor burası doğru. Ancak Şule’ye hiçbir şey söylenmiyor. Biz asıl suçlunun Cengiz olduğunu biliyoruz ama kanunen akla gelecek ilk şüpheli Cengiz değil Şule. Çünkü Şule, Melek’in annesi. Kaza ortaya çıktığında Melek’in eve gelmediğini anlaması gereken, Melek’in vücudundaki morluklardan sorumlu tutulması gerekilen biri de Şule olmalıydı. Sadece Cengiz’in suçlanması biraz izleyicinin içine su serpmek için hazırlanmış bir sahne gibi sahte durdu.

anne

“Çocuğu ölmüş bir anne nasıl davranır?”

3 bölümdür Cengiz’e katıldığı tek an, Şule, Melek’in defterini korumaya çalışırken “Deftere verdiğin değeri zamanında kızına verecektin.” demesiydi. Çünkü Şule, Melek’in değerini ancak onu kaybettiğinde anlayabildi. Melek olmadığında onu sevdiğini ve Cengiz’in değil, Melek’in daha değerli olduğunu anladı. Bu sevgiyi ve değeri ise zamanında Melek’e hiç göstermediği çok belliydi. Çünkü Şule acı çekerken Melek yeni hayatına fazlasıyla alıştı. Şule, Melek’i düşünürken Melek hiçbir zaman onun üzüldüğünü ve acı çektiğini kabul etmedi.

Melek’in defterinde Zeynep’in ismini gören Şule ise Melek’in kayboluşunu araştırmaya başladı. Zeynep Öğretmen’in telefon numarasını alan Şule, yeni bölümde Zeynep’e ulaşabilecek mi, yoksa Zeynep’e ulaşmaya çalışırken Melek’in orada anlayabilecek mi göreceğiz. Zeynep ise çok büyük bir hata yapmak üzere. Ali’den kurtulmaya çalışan Zeynep, öfkesine yenilip Ali’yi öldürmeye mi kalkacak? Anne nefes kesen bir final sahnesiyle 3.bölümü sonlandırdı. Ben de yazımı bu sahneyle sonlandırıyorum ve haftaya görüşmek dileğiyle diyorum:

 

 

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.