Tüm dizilerin özetleri, fragmanları,haberleri ve çok daha fazlası!

Anne 30. Bölüm: Sinan’ın Hazin Sonu

05.06.2017
Anne 30. Bölüm: Sinan’ın Hazin Sonu

“Her yangını söndürmek mümkündür; Ateş su ile; zehir panzehir ile; hüzün sabır ile söner. Fakat kin ateşi asla sönmez.” demiş Beydeba. Bunun en canlı örneği Cengiz. Kin ateşi asla sönmüyor ve gözünü nefret bürümüş. O yüzden mantıklı ve sağlıklı düşünemiyor. Kin her zaman sahibine de çevresine de zarar verir.

Bakalım bu kin ateşi Cengiz’in ve çevresidekilerin başına ne çoraplar ördü gelin hep birlikte bir göz atalım!

Seninle İşimiz Bitmedi!

Zeynep’i de meğerse eter ile bayılmış, Sinan’ın yüreğini ağzına getirmiştir. Güya Zeynep’i Sinan’ın gözlerinin önünde öldürme provası yapıyormuş. İyice çığrından çıktı bu Cengiz!

Benim Derdim İntikam!

Cengiz, son sahnede Sinan’ı da rehin alınca planlarını uygulamaya koyulur. “Benim derdim intikam!” diyerek gözünün iyice döndüğünü anladığımız Cengiz, her ikisini de öldüreceğini söyler. Sinan her ne kadar şimdiye kadar çektirdiklerinin yettiğini söylese de, Cengiz her şeyin daha yeni başladığının sinyallerini verir.

Kahramanca Bir Hareket…

Sinan’ın ortalardan kaybolduğu ortaya çıkınca ortalık karışır. Ali, hemen emniyete koşar. Sinan’ın hesabını tek başına görmeye gittiğini anlayan Ali ve Sinan’ın polis arkadaşı, arabada GPS olduğunu hatırlar. Hemen araştırmaya koyulurlar.

Sakın Karıma Dokunma!

Sinan’ın Cengiz’in tuzağına nasıl düştüğü, polisin gelmediğinden Cengiz’in nasıl emin olduğunu da geçmişe dönerek görmüş oluruz. Her şeyi kafasında kurgulayıp, Sinan’ın kimseye haber vermesine fırsat vermeden yerini buldurmuştur.

Diğer taraftan Cengiz, Sinan’ın gözleri önünde Zeynep’e sarkıntılık ederek onu çileden çıkarmaya kararlıdır. İşkenceye psikolojik olarak da devam eden Cengiz, Sinan’ı sürekli tahrik eder ve bu şekilde de intikam almaya çalışır.

Sinan’ın Kaçırıldığı Anlaşılır

Ali, Sinan’ın arabasındaki GPS sayesinde arabası Baykoz’da bir yol kenarında terkedildiği haberini aileye verir. Bir an önce bulunabilmesi için para ödülü koymayı öneren Cahide, Duru tarafından kabul görse de Gamze kabul etmez. Bu konuda Duru ve Gamze tartışırlar. Gamze her şeyi muhalefet eder gibi gözükse de daha iyi bir fikri olduğunu söyler.

Şule’yi Çıldırtan Teklif

Şule ve Melek, Cengiz’in nerede olabileceğini, neler yapabileceğini kara kara düşünürken yerini öğrenip polise söylemeye karar verirler. Şule tam telefonu eline alıp aramaya koyulunca, telefonu çalar. Arayan Gamze’dir. Gamze, bulana ödül teklifini Şule’ye yapar. Eğer Cengiz’in yerini söylerse 500.000 TL verebileceklerini söyler. Şule bu teklifi duyunca çılgına döner. Gamze’ye küfürler savurmaya başlar ve asla kabul etmediğini, kocasını satmayacağını söyler. Bir zamanlar çocuğunu satan Şule’nin, bu tepkisi karşısında herkes çok şaşırır. Valla ne diyelim ilginç bu Şule!

Bunun üzerine Duru, Gamze’nin fikrinin de işlemediğini artık bu kibrini bir kenara bırakması gerektiğini söyler. Kavgayı duyan Cahide fenalaşır. Kızlarına, birbirlerine en çok ihtiyaç olduğu dönemde böyle yapmamalarını söyler.

Cengiz’den Çirkin Hareket

Sinan ve Zeynep, Cengiz’in gitmesini fırsat bilip kurtulmanın planlarını yaparlar. Sinan, Cengiz’i tahrik ederek kavga etmelerini sağlamaya çalışır. Plan basit aslında Cengiz de buna düşebilirdi. Ta ki Sinan ve Zeynep’in işaretleştiğini görene kadar. Cengiz, bir anda Sinan’ı çözmekten vazgeçip Zeynep’e yönelir. “Seni çözüp döveceğime karını çözüp severim!” diyerek mide bulandırıcı fikrini söyler. Sinan’ın tüm bağırmalarına, Zeynep’in tüm direnmelerine rağmen Zeynep’i alır.

Bir anda acaba gerçekten yapacak mı? diye düşünürken Cengiz, sadece Sinan’ın içi içini yemesi, şüphe duyması için bunu yaptığını, aslında Zeynep’e sahip olmayacağını söyler.

Doğru mu Anneanne?

Cahide, Şule reddetse de samimiyetini göstermek için ayağına gitmeye karar verir ve kapılarına gider. Her ne kadar kapıyı açtırmaya can atsa da Şule yine tepki gösterir ve istemez. Melek, “Anneanne!” deyince Şule çıldırır.

Şule, Melek’in öldüğü yalanını ortaya atanın Cahide olduğunu söyler. Şule kapıyı açmaz ama Melek açar. Melek, Şule’nin söylediklerinin doğru olup olmadığını sorunca Cahide suçlu suçlu sessiz kalır. Cahide’nin kalbi sıkışır, ilacını da unutunca soluğu eczanede alır.

Zeynep Kurtulabilecek mi?

Zeynep’i Sinan’ın yanına daha da çıldırması için geri götüren Cengiz, aralarında bir şeyler geçtiğini söyler. Zeynep, Cengiz’in bir anlık dikkat dağınıklığından faydalanıp kaçmaya çalışır. Sinan’ı çözmeye çalışırken, Sinan “Kaç!” der. Zeynep kaçmaya çalıştıysa da Cengiz’e yakalanır.

Tam bu sırada Cahide çalışma odasında vasiyetini yazar ve Zeynep’e özel bir mektup kaleme alır. Ama ne yazdığını henüz bilmiyoruz.

Melek’ten İpucu

Melek, Şule’nin uyumasını fırsat bilerek telefonunu alır ve Gönül’ü arar. Cengiz’in, Zeynep’i İlyas’ın arabasıyla kaçırdığını söyler ve bu ipucu hemen emniyete Ali aracılığıyla ulaştırılır. İlyas, ifadesi alınmak üzere emniyete getirilmesi için çalışmalar başlar.

Hayatınızın Son Günü…

Kabus gibi geçen bir gecenin ardından ertesi gün gelir çatar. Sinan, yine bir plan kurgular ve Zeynep’e Cengiz’i oyalamasını tembiler. Sinan, elindeki ipleri gevşetmeye çalışır. Zeynep, Turna’ya veda etmek istediğini söyleyince Cengiz, bir iyilik yapıp Turna’yla konuşturacağını söyler.

N’olur Yine Gitme Annem!

Cengiz, Melek’le Zeynep’i konuşturmak için Şule’yi arar. Zeynep vedalaşmak istediğini söyleyince “N’olur yine gitme annem! Beni bırakma!” der ve kelimeler boğazında düğüm olur. Tam vedalaşırken Şule telefonu alır ve “Neredesin Cengiz?” diye sorar. Zeynep, can havliyle Beykoz diye haykırır ama Cengiz ona vurup bayıltır.

Şule, Cengiz’i ikna etmeye çalışır. Cengiz ikna olmaz ve cevap vermese de Şule yerini duymuştur bir kere. Cengiz’i bulmak için Şule yollara düşer.

Cengiz’in Annesine Vedası!

Cengiz’in tüm bunları yapmasının altındaki sebep aslında annesidir, yani Cengiz’e göre. Vedalaşmak için annesini arar. Geçmişten bahseden Cengiz, Şule’yi de annesine emanet ederek gideceğini söyler. Ağlaşarak telefonu kapatırlar. Ne olursa olsun o da bir anne!

Nasıl Ölmek İstersin!

Cengiz, herkesle vedalaştıktan sonra öldürmeye koyulur. Hala ayılmayan Zeynep’e bakarak, “Zeynep eceliyle öldü, sen nasıl ölmek istersin?” diyerek  başlar. Boğazına bıçak dayayan Cengiz, vazgeçer ve iple öldürmeye karar verir.

Cengiz Tetiği Çekecek mi?

Cengiz’in tam gözü dönmüşken, Şule Cengiz’i bulur. Cengiz’e onları öldürmemesi için yalvarır. Cengiz’in dikkatinin dağıldığı bir anda Sinan, elindeki iplerden kurtulur ve silaha davranır. Cengiz de Zeynep’in kafasına silahı dayar. Sinan yine başarısız olur ve Cengiz’i etkisiz hale getiremez.

Takside bekleyen Melek ve Hasan da depoya gelince Şule, çocukları da sebep göstererek Cengiz’i ikna eder. Cengiz, hala ayılmayan Zeynep’i ve Sinan’ı, peşine düşmemesi sözünü alarak gider. Sinan Zeynep’e koşar ve onu ayıltmaya çalışır. Zeynep’i ayıltır ayıltmaz Cengiz’in peşine düşer ve kovalamaca başlar.

Sen Benim Her Şeyimsin…

Sinan, taksicinin taksisine el koyar ve taksiciye polisi aramasını tembih ederek gider. Taksici polisi de ambulansı da haberdar eder. Zeynep hastaneye kaldırılır ve bulunduğunun haberini Gönül’e depoda Zeynep’le kalan Melek verir. Gönül, sevinçten ağlar. Zeynep’in iyileşeceği haberi daha da mutlu eder. Hepimiz derin bir oh çekeriz. Peki ya Sinan?

Sinan Kendini Feda Etti!

Sinan kovalamacaya devam eder. Ne olur yani polise haber versen! Arabadan inip yaya olarak kaçmaya karar veren Cengiz, Şule’yi de sürükler. Şule caddeden geçerken kucağında Hasan’la düşer. Arabaların arasında kalan Şule’yi takipte olan Sinan görür ve yoldan iter. Ancak hızla gelen araba şiddetle Sinan’a çarpar. Onun canını hiçe sayanlara karşılık Sinan, kendini feda eder.

Ben Seni Seçtim

Cahide, Zeynep’i görmeye hastaneye koşar. Zeynep’le duygusal bir konuşma yapar. Onu neden bu kadar koruduğu neden bu kadar kolladığına dair düşüncelerini anlatır Cahide. “Çünkü sen bana kutsal bir emanettin.” diyerek af diler söylediği yalan için. Zeynep’le konuştuktan sonra kalbi sıkışan Cahide yere yığılır.

Sinan’ın Hazin Sonu

Sinan’ı takipte olan polis arkadaşı ve ekibi bulurlar. Artık Sinan aramızda değildir… Boğazımı düğüm düğüm yapan sahne işte! Tüm iyiler gibi Sinan da bu dünyaya erken veda eder…

Sinan’ın gidişi boğazımızı düğümledi, Zeynep’in kurtuluşu hepimizi sevindirdi. Cahide’ye ne oldu? Zeynep, Sinan’ın gidişine nasıl tepki verecek? Şule ve Cengiz yakalanacak mı? gibi gibi soru işaretleriyle biten bir bölümdü. Bakalım gelecek bölüm bizi neler bekliyor? Haftaya görüşünceye dek hoşçakalın!

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.