Connect with us

Tüm dizilerin özetleri, fragmanları,haberleri ve çok daha fazlası!

Anne: Gözlerini Kapa, Kalbini Aç, Aklını da Bırak Gitsin*

Anne

Anne: Gözlerini Kapa, Kalbini Aç, Aklını da Bırak Gitsin*

Anne: Gözlerini Kapa, Kalbini Aç, Aklını da Bırak Gitsin*

*İtirazım Var filminden.

Nefesler tutuldu ve Anne yeni bölümüyle ekrana geldi. Küçük Turna’nın sesini bir kez duymuştu Şule. Peşini bırakmayacak kadar hırslıydı. Vazgeçmezdi. İstanbul’a attığı adımlarını kızı için atmamıştı ama kabul edemiyordu anne olamadığını. Kaybedemiyordu. Melek onun anneliğinin kanıtıydı. Kızı olmayan bir anne olamazdı öyle değil mi? Melek yoksa artık bir anne değildi. Anneliği bu kadar kolay kaybedemezdi.

Aklında Melek, Cengiz’in her dediğini yapmaya devam ediyordu. Zeynep’i arıyor, Melek’in nerede olduğunun hesabını sormak istiyordu ancak o sırada Zeynep’te beklemediği bir sorunun içerisindeydi.

71107

Cahide, Turna’nın konuşmasını duymuş ve telefonda “Anne” dediğini işitmişti. Zeynep, ailesini karşısına almak zorundaydı artık. Cahide gerçeğe çok yakındı ve Turna’nın telefon konuşması onu şüphelendirmeye yetmişti. Zeynep’i sorgulayan Cahide kısa bir sürede gerçeği öğrendi. Zeynep, Turna’yı kaçırmıştı. Duyduklarına inanamayan Cahide, gerçekleri öğrendiği halde Turna’ya ve Zeynep’e ılımlı yaklaşmadı. Ne olursa olsun yaptığı bir suçtu ve kabul edilemezdi.

Zeynep ve Cahide karşı karşıyaydı. Cahide, Zeynep’i ve diğer iki kızını korumaya çalışıyordu. Onları korumaya çalışırken Zeynep’in anne olduğunu ve Turna’nın gördüğü suistimali göz ardı ediyordu. Zeynep bir an önce Turna’yı geri vermeli, bulaştığı bu suçtan kurtulmalıydı.

71114

Şule ise yeni çalışmaya başladığı pavyonda karşısına çıkan yeni sorunlarla uğraşıyordu. Yine Cengiz hariç herkese sesini belli ediyor, Cengiz’in karşısında susmayı tercih ediyordu. O gün pavyonda çalışmak istemediği halde çalışan Şule, pavyonu kapatan adamın onunla zorla birlikte olmak istemesi nedeniyle kavgaya karıştı. Bu kavga sonucunda Cengiz’le karakola alındı. Bir süre nezarethanede kalan Şule burada da Zeynep’i aramaya devam etti.

58355e7418c7730bd0c88ea4

Şule hapisteyken Zeynep’in sorunları ise gittikçe büyüdü. Turna, Cahide gerçekleri öğrendikten sonra Zeynep’in kendisi yüzünden sorun yaşamasından korktu. Zeynep’e bir mektup bırakarak Bandırma’ya gitmeye karar verdi. Kendince Zeynep’i korumak ve sorunları çözmek istiyordu. Turna’nın yazdığı herkesi ağlatan mektup ise küçücük detaylarla herkesin yüreğimize dokunmaya yetmişti. Her satırıyla Turna’nın duygularını ve küçücük yüreğini ifade eden mektubu satır satır buraya da almak istedim.

“Sevgili Anne, seni seviyorum anne. Senin için bir mektup yazdım. Onu oku. Senin için kitap ayracı yaptım. Onu kullan. Kitap okumayı seviyorsun değil mi? Anne yaptığın yemekleri çok sevdim. Omlet yaparken çok eğlenmiştik. Tarifini ezberledim. Bir dahakine kabuğunu içine düşürmeyeceğim. Banyo yaptığım zaman her tarafa yayılan köpükleri görünce çok şaşırmıştım. Tıpkı dondurmacı dükkanı gibiydi. Artık saçımı kendim yıkayabilirim. Pazardan alışveriş yapmamız çok eğlenceliydi. Artık kendim alışveriş yapabilirim. 15 liralık bir şey alınca 20 lira vereceğim. Para üstü 5 lira olacak. Cüzdanımı dikkatle yerine koyacağım. Okula gitmeyi çok sevdim. Melis, Hale ve Alara ile arkadaş oldum.

Artık birçok şeyi kendim yapabilirim. Tek başıma otobüs bileti alabilirim. Önce sola sonra sağa bakıp dikkatlice karşıya geçebilirim. Geceleri tek başıma uyuyabilirim. Kötü rüyalar görmem, görsem de korkmam. Tek başıma da iyi olurum. Büyüdüğümde saçlarımı senin gibi kestireceğim. Senin gibi giyineceğim. Sana benzeyeceğim.Güçlü olacağım. Annem olduğum için teşekkür ederim anne. Seni çok seviyorum anne. Seni sonsuza dek seveceğim. Canımsın benim canım. Turna Güneş”

cygjsoxvqaqyvan

Mektup tüm detaylarıyla muhteşemken, küçük bir çocuğun yazabileceği yapıdaydı. Kısa cümleleriyle tarif edilemeyecek kadar büyük bir duyguyu anlatıyordu. Zeynep mektubu okur okumaz Turna’nın kaçtığını anladı. Turna’yı her yerde arayan Zeynep’in ise tek destekçisi Gönül’dü. Ne kadar uğraşsa da Turna’yı bulamayan Zeynep, Ali’ye kadar gitmişti ancak yine de bir umut yoktu.

Zeynep’in Turna’yı bulmasına yardımcı olan ise yine Turna’nın kendisiydi. Turna’nın defterinde yazdığı, köpürcükler, simitçi amcanın otogardan eve kadarki yolun tarifi olduğunu çözen Zeynep, Turna’nın nereye gittiğini anladı. Turna Bandırma’ya dönüyordu. Eve gelene kadar unutmamak için yolda gördüklerini deftere yazmıştı. Zeynep hızla otogara gitti ve Turna’yı oradan aldı. Heyecanla izlediğimiz bu anlar kalp ritmimizi, hüznümüzü de arttırdı. Her geçen gün daha çok anne ve kız oluyordu Zeynep ve Turna. Her sahnede Turna, Melek olmaktan uzaklaşıyordu. Zeynep’in kızı oluyordu.

71111

Artık Zeynep ve Turna yollarında tek başınaydı. Zeynep, Cahide’nin karşısına geldi ve Turna’yla gideceğini söyledi. Duru ve Gamze’ye de evlatlık olduğunu itiraf eden Zeynep, ailesini Turna için karşısına almıştı. Eğer her şey ortaya çıkarsa Cahide, hiçbir şeyi bilmiyormuş gibi davranacaktı. Bir annelik sınavıydı bu ve herkes kendi çocuğunu kurtarmayı seçmişti. Zeynep, Turna’yı seçerken Cahide Gamze ve Duru’yu korumak zorundaydı.

Zeynep,Turna’yı da alıp bir otele yerleşti ancak Şule tehdidi hala kapısındaydı. Şule adım adım onları takip ediyor, Ali ve Gönül dahil herkesi sıkıştırıyordu. Melek’e ulaşmak için her yolu deneyen Şule kolay kolay vazgeçmeyecekti belli ki.

71108

Anne her bölümüyle kalbimize dokunmaya, çocuk olmanın zorluğunu anlatırken annelik kavramını da sorgulatmaya devam etmekte. Gamze hasta doğacağını bildiği halde kürtajdan vazgeçerken, Zeynep Turna için ailesinden vazgeçmekte. Cahide kızları Duru ve Gamze’yi korurken Gönül öz kızı Zeynep’in tüm yaptıklarını desteklemekte. Farklı anneler olsa da amaçları tek. Yani çocukları. Canlarının bir parçası olan varlıklarını korumak tek amaçları. Onları korurken ise ne mantıklarını kullanabilirler ne de akıllarını. Sadece duyguları ve hisleri ön planda. Tüm tehlikelerin içerisinde tek duydukları ses ise kalplerinin sesi.

Gelecek bölümlerde görüşmek dileğiyle.

 

İyi bir dizi takipçisi. Hem işine hem de yazmaya aşık. En çok da en iyi yazar mühendisten olur düşüncesini desteklemek için yazıyor. Çayını, kahvesini değil, bir kutu peçete alıp televizyonun karşısına geçiyor. Kalbine, ruhuna dokunan dizileri izlemeyi seviyor. Hiçbir zaman da unutmuyor, o gemi bir gün gelecek!

Yorum İçin Tıklayın!

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Anne

To Top