Tüm dizilerin özetleri, fragmanları,haberleri ve çok daha fazlası!

Anne: Sevgim Acıyor*

14.12.2016

Sezon:1 BAi??lA?m:8

Anne: Sevgim Acıyor*

İnsan başka bir ismi kullanabilir. Çünkü isim değiştirmek en kolayıdır. Ancak başka bir insan olamaz. Ne kadar isterse istesin kendi gerçeklerinden, hayatından uzaklaşamaz. Gelir bulur onu en ummadığı anlarda. Nefret ettiği annesi, kabusu olduğu adam, değiştirmek istediği geçmişi hepsi bulur onu. İsmini değiştirdiği gibi hayatını da bir çırpıda değiştirmek ister ama başaramaz.

anne 8.bölüm

Zeynep, annesi onu terk ettikten sonra mutsuz bir çocuk olmuştu. Annesini aramak dışında bir amacı yoktu. Sonra Cahide’yle tanışmıştı. Cahide ona umut olmuş, sevmeyi öğretmişti. Bir aile kurmuştu ona. Zeynep ise hep fazla hissetmişti kendisini o ailede. Cahide’yi sevmenin bile suç olacağını düşünmüştü. Terk edilmiş bir çocuktu. Annesi bile istememişti onu. Başka birine anne demek fazlaydı onun için.

Gönül’ün Turna’ya ördüğü bilezikle Zeynep yıllardır aradığı annesini buldu. Yıllar önce gelmesini beklediği annesi karşısındaydı. Tüm geçmişini anlattığı Gönül annesiydi ve ona hiçbir şey anlatmamıştı. Annesi olduğunu söylememişti. İkinci kez kandırılmış hissediyordu kendisini. Gönül ise Zeynep daha fazla acı çekmesin diye susuyordu. Geçmişi öğrenirse daha fazla üzülür diye anlatmıyordu ona hiçbir şeyi. Ancak acı çeken yine kendisi oluyordu.

Cahide’nin ortaya çıkıp Gönül’e attığı tokat ise yüreğimizi daha çok yaktı. Gönül kendisini anlatamadan “Fırsatçı” olarak nitelenmesi çok ağırdı. Cahide bu yargıya varamazdı. Turna’nın Zeynep’in kızı olmadığını öğrendiği anda Zeynep’i tek başına bırakan, kendi kızları zarar görmesin diye Zeynep’i uzak tutan Cahide’ydi. Gönül ise her şeye rağmen kucak açmıştı Zeynep’e. En zor zamanlarda evini açmış, Zeynep toparlanana kadar ona destek olmuştu. Zeynep, Turna size alıştı diye Gönül’ü suçluyordu. Ancak bu sefer giden Gönül değildi. Gönül gelmişti, gerçekleri saklasa da kızının yardıma ihtiyacı olduğunu görüp gelmişti. Bu sefer uzaklaşan Zeynep’ti.

anne 8.bölüm

Şule için ise hiçbir şey değişmemişti. Bodrum’a gidip kurmak istediği hayat bulduğu ilk bahanede kesintiye uğramıştı. Kendisini eleştirmiyor sadece görmek istemediği gerçeklerden kaçıyordu. Turna’nın kendisini neden istemediğini sormuyor, sadece hayata karşı nefret besliyordu. Cengiz’den uzaklaşmaya çalışırken Cengiz’in her defasında çıkarları için yanına yaklaşmasına engel olamıyordu. Bodrum’a gidemedi Şule, yine Cengiz yanındaydı ve yine vazgeçmişti. Sokakta dolaşırken parkta anne-kızların sevgisini kıskanır olmuştu. Aslında kıskandığı Zeynep ve Turna’nın anne kız olabilmesiydi. Birbirlerine sevgiyle bakan her anne ve çocuğu, Turna ve Zeynep olarak görüyor, kendisini değil Zeynep’i tercih eden Turna’yı hatırlıyordur. Turna, Şule’nin koyduğu Melek ismini dahi kabul etmemiş, Şule’ye dair ne varsa reddetmişti.

Dayanamadı Şule. Her şeyi en baştan kuran, yeni hayatları için planlar yapan Zeynep ve Turna’ya izin vermedi. Mutlu olmalarını kendi mutsuzluğu olarak düşündü. Sanki onlar mutlu oldukça kendisi mutsuz olacaktı. Cengiz’le dahi uğraşamazken Turna’yı koruyamayacağını bile bile çekti aldı onu Zeynep’ten. Turna ise yeni hayatına, okuluna, annesine alışmasına rağmen yarım kaldı mutluluğu.

czi5cntxuaa165i

Oysa ne güzel de gidiyordu her şeyi. Turna’nın hayatına girmesiyle çok güzel bir anne olmuştu Zeynep. Geçmişinde ona acı veren her şeyi unuttuğunu söylüyordu. Turna ise Zeynep’le birlikte unutacaktı tüm acılarını. Planlar yapıyor, birlikte uyumayı hayal ediyorlardı. Turna bulmuştu o sımsıcacık yuvasını. Zeynep ise bir çocuğun kan bağı olmadan da sevilebileceğini öğrenmişti. Cahide’ye anne demek o kadar zor gelmiyordu artık. Turna sayesinde Zeynep’te o katı halinden kurtulur olmuştu.

Herkesin acısına da ortak olmuştu Zeynep. Gamze’ye tek başına da anne olunabileceğini gösteriyordu. Gamze için büyük bir güç kaynağıydı. Mert’in sakat bir çocuğu istememesinin acısını Gamze, Zeynep sayesinde unutuyordu. Çünkü biliyordu. Zeynep tek başına başarabilmişti.

anne

Cengiz’in bakışı, Melek’in ağlayışları ve Zeynep’in arabanın arkasından umutsuzca koşuşu. Yüreğimiz daha fazla yanamaz, acımız daha büyük olamazdı. Turna, eski hayatına Melek olduğu döneme yeniden gidiyordu. Zeynep’in ise yapabilecekleri sınırlıydı. Turna’yı alamaz, kolay kolay isteyemezdi. Cengiz varken ise Şule Melek’i koruyamazdı.

Umutların en çok tükendiği anda son sahnesiyle final yaptı Anne. Umutsuzca kalakaldık ekran başında. Sevgimiz işte tam o anda acıdı. Sevmenin en acı duygu olduğunu o anlarda yaşadık Zeynep’le birlikte. Zordu sevmek çünkü. İnsan sevdi mi acı çekmeyi de kabul etmeliydi. Ne kadar severse o kadar çoktu sevginin acısı. Zeynep ve Turna’yla birlikte o acıyı birlikte yaşadık.

Gazeteci Ali’yi ise bu bölümde göremedik. Önümüzdeki bölümde daha çok göreceğimizin işareti belki de bu. Turna’nın Şule’den kurtarılmasında yardımı olacak iki insandan biri Ali. Diğer ise Gönül.

Yeni bölümde Turna’yı yeniden Zeynep’le görme dileğiyle!

*Turgut Uyar Acıyor şiiri.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.