Tüm dizilerin özetleri, fragmanları,haberleri ve çok daha fazlası!

Asıl Adı Bu Değil! Yasak Elma’nın Yıldız’ı Eda Ece Oyuncu Olabilmek İçin Adını Değiştirmiş

29.04.2021
Asıl Adı Bu Değil! Yasak Elma’nın Yıldız’ı Eda Ece Oyuncu Olabilmek İçin Adını Değiştirmiş

Fenomen dizi “Yasak Elma”nın başrol oyuncusu Eda Ece, oynadığı Yıldız karakteri sayesinde sektörün aranan bir yıldızına dönüştü. Yeşilçam yıldızları gibi adını da biraz kırptı!

Eda Ece

Ünlü oyuncu Eda Ece, psikoloji bölümü son sınıf öğrencisiyken ve aklında pek yokken oyuncu oldu. Çocukluğundan beri tiyatroda oynasa da, “Pis Yedili” dizisiyle başlamadan önce bir sanat galerisinde çalışıyordu. Hayatında kesin olan tek şey psikolog olmayacağıydı! Ünlü menajer Tümay Özokur, onu Gani Müjde’ye yönlendirince ekran macerası da başlamış oldu. “Hayat Bilgisi”, “Pis Yedili”, “Beni Böyle Sev”, “Kocan Kadar Konuş”, “İlişki Durumu: Karışık” derken aldı yürüdü! Ama hep “güzel kadın” kontenjanından oyuncu olduğu düşünüldü.

Eda Ece

Ne kadar yetenekli olduğunu kanıtlaması ise “Yasak Elma” sayesinde oldu! Dört sezondur süren fenomen dizide Yıldız’ı oynayan Eda Ece, yeteneğini dosta düşmana ispat etti. Karaktere kendi inisiyatifiyle kattığı mizahi unsurlar seyirciye nefes alacak bir alan sağladı ve dizinin seyir zevkini artırdı. Ünlü oyuncu, Yıldız’ın ait olmadığı bir ortamda komediyi kalkan olarak kullanmasının iyi bir yol olacağını düşünmüş! Bu da oynadığı karakteri ne kadar iyi anladığını ve sahip çıktığını gösteriyor. Bir oyuncudan daha ne beklenebilir ki?

Yeşilçam Stilini Seçmiş

Eda Ece

Sözün özü, Eda Ece hem güzelliği hem yeteneğiyle kendini ispatladı ve gerçek bir yıldıza dönüştü. Yeni projelerini ve nerelere yükseleceğini merakla bekliyoruz. Ama bu noktaya gelmek için feda ettiği şeyler de oldu, mesela adı! Eda Ece’nin adı uydurulmuş bir isim gibi duruyor, Yeşilçam yıldızlarının sektöre girerken ilk iş adını değiştirmesini hatırlatıyor. Meğer gerçekten de bunu yapmış!

Eda Ece’nin adı, aslında sadece adı! Tam adı ise Eda Ece Uzunalioğlu. Bu isimle ya şöhret olamazsınız ya da başrol oynarsınız zaten. Ekrana sizden başka birinin adı sığmaz nasıl olsa!

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.