Tüm dizilerin özetleri, fragmanları,haberleri ve çok daha fazlası!

Aşk ve Mavi 7.Bölüm: Bu Bir Mucize miydi?

Aşk ve Mavi 7.Bölüm: Bu Bir Mucize miydi?

Bir ölüm ki hem acıyı hem de aşkı içerisinde barındırabiliyor. Bir ölüm ki bir mucize yaratabiliyor. Mavi, ne kadar sevmeye başlasa da Ali’yi, abisinin ölüm acısı bir kor gibi yüreğini yakıyor. Her hatırladığında abisini, onu öldüren adamı da hatırlıyor. İntikamını hiçbir an unutamıyor. Ali ise ne zaman yaklaşmaya çalışsa Mavi’ye, aralarındaki buzları eritmeye çalışsa da yıllar önce üzerine üstlendiği cinayet hayatını mahvediyor. Mesleğini, öğretmenliğini alan cinayet şimdi de aşkını elinden alıyor.

Cemal ise sanki Ali onun hayatını kurtarmamış gibi Ali’ye olan düşmanlığına ve hatalarına devam ediyor. Üstelik Ali, en büyük düşmanlarının yıllar önce yardım eli uzattığı ailesi olduğunun farkında bile değil.

cz0vflgxaaackgj

Yeni bölümde içimi en çok yakanlardan biri de Hasibe’nin acısıydı. Oğlunun, Ahmet’in ölüm yıldönümüyle acısına ortak olduk Hasibe’nin. Anneliğin acısını, oğlunu kaybetmenin acısını gördük. Belki de o anları gördüğüm için anlayamıyorum Hasibe’nin neden konakta yaşamak istediğini, neden oğlunu öldürenlere hizmet etmeyi kabul ettiğini. Hiçbirini anlayamıyorum. İntikam acısını yüreğinde neden Mavi kadar yaşamadığını anlayamıyorum. Göreçkilere olan nefreti neden zenginlik ve konağın “hanımı”olmak üzerine de oğlu Ahmet’i kaybettiği için değil.

Ve Fatma ve Cemal. Geçtiğimiz bölüm Cemal’in Fatma ile olan ilişkisinin açığa çıkmasıyla bırakmıştık her şeyi. Cemal’i Fatma’nın odasına girerken gören Birgül ise bu fırsatı kullanmaktan geri kalmadı elbette. Cemal bir yandan Safiye’nin kıskançlıklarıyla uğraşırken diğer yandan Birgül sorunuyla karşı karşıya kaldığında ustaca çözüverdi bu işi. Birgül’ün her türlü kötü planda ihtisas yapmış Cemal’le uğraşması elbetteki çok kolay değildi. Cemal’in Hasibe ile olan küçük bir planıyla Birgül tehdidi de çok uzun sürmedi.

cz0rzjcxuaag-sr

Mavi’nin Göreçkilerin evinde sesinin çıkmaya devam edişine de her an ortak oluyoruz. Her ne kadar Göreçkiler evinde istenmese de her zaman Göreçkiler için zorlu bir gelin olduğunu gösteriyor. Mavi ailesini korurken ilk defa Ali’nin de kendi ailesini ezdirmediğine tanık olduk yeni bölümde. Her zaman Mavi’yi destekleyen, aşktan gözü kör olan biri olmadığını gösterdi bize o sahne. Yeri geldiğinde annesini de Mavi’ye karşı koruyor, haklı olanın yanında oluyordu. Mavi’nin de ilk defa Ali’yi karşısında görmesi bizim için ilklerden biriydi.

Mavi ve Ali arasındaki en büyük engel de Mavi’nin hala abisini öldürenin Ali olduğunu zannetmesiydi. Mavi ve Ali’nin her yakınlığında Mavi’nin aklındaki cinayet bu yakınlığı önlüyordu. Aynı şeylere gülerken, aynı planları yaparken gördüğümüz Mavi ve Ali, dönüp dolaşıp aynı noktada takılıyorlardı.

Mavi’nin gaza gelişleri küçücük şeylerden parlayışları ise Mavi’ye sık sık çok şey kaybettiriyor. Halı dükkanından halı adamın Cemal’in arkadaşı olduğunu İlyas’tan öğrenir öğrenmez hemen Ali’yi suçlaması ani parlamasının sebebiydi. Nitekim masum olduğunu ispat eden Ali’ye ne zaman koşulsuz güveneceği merak konusu.

Ancak bu olay güzel şeylere de sebep oldu. Yaptığı hata nedeniyle Mavi, Ali’den güzel bir özür diledi. Bu özel sahneler ise hem seyirci için hem de Ali ve Mavi için umut verici oldu. Kapadokya’nın eşsiz manzarasını da balon eşliğinde görmek ise bizim için güzel bir artıydı elbette.

Mavi’nin dilinden dökülen o sözcükler çok açıktı. “Keşke bir mucize olsa ve sen abimi öldürmemiş olsan.” Mavi apaçık aşıktı. Ali’yi sevememesinin en büyük engeli ise abisinin ölümüydü. Annesi ve ablası gibi her şeyi, tüm acılarını arkasında bırakıp kendi çıkarları için olmamış gibi davranamıyordu. Yaşanan acı Ali’yi sevdiği her anda bir engel olarak karşısına çıkıyordu.

Ali de kararını vermişti. O mucizeyi yaratacaktı. Mavi’ye öldürmediği gerçeğini anlatmalıydı. Ali’nin bu kararı verdiği anlarda bile Cemal’e konuşması ise ailesine gösterdiği saygıydı. Gerçekleri eşine açıklamak istediğinde bile Cemal’e haber veriyor onun onayını da alıyordu. Ancak abisi Cemal’in son derece bencil olduğunu hala anlamıyordu. Yıllarca hapis yattığı adam Ali’yi zerre kadar düşünmüyordu. Ali’de ilk defa bunu yavaş yavaş görmeye başlamıştır diye inanıyorum artık. Cemal, iyilikten bile maraz çıkartacak yegane insan çünkü.

cz0tfxnxcaewwqq

Mavi’yi de ilk defa Ali’yi kıskanırken görmek de Ali-Mavi aşkı için umut verici oldu. Şimdiye kadar Gülizar’ın karşısına çıkmayan Mavi, ilk defa Ali’den uzak durması için Gülizar’a göz dağı verdi. Mavi’nin ailesi dışında yavaş yavaş Ali’yi koruması kapılarını ona açtığının en büyük kanıtıydı.

Bir mucize anına mı şahit oluyorduk gerçekten? Zira son sahne mucize anlarını art arda yaşattı bizlere. Ali’nin cinayeti işlemediğini itiraf etmesi bir yana Cemal’in araba kazasında acımasızca İlyas’ı bırakıp gidişi ve üstüne yaşadığı trafik kazası mucizelerin, insanların ettiklerini bulmalarının mucizesiydi. Bir yanda Ali masum olduğunu ispat etmeye çalışırken diğer yanda babasının intikamını almak isteyen İlyas, Cemal’le sonunda suçunu itiraf ettirmişti.

Ali öldürmediğini itiraf etti ancak Mavi ona gerçekten inanacak mı, intikamından bu kadar kolay vazgeçecek mi merak konusu. İlyas’ın tam da Cemal’e suçunu itiraf ettirdiğini telefona kaydettiğinde kaza yapması ise büyük bir trajedi yarattı. Yeni fragmandan anladığımız kadarıyla ise Cemal de İlyas da kurtuluyor. Ancak Cemal’in kaza yaptığı sırada İlyas’ın telefonunu düşürmesi suç kaydını da yok etmişe benziyor.

Yine yeni bölümde Hasibe’nin konağa hanım olma çabasına da ortak olacağız. Pembe’nin İsmet’i kendisine aşık etme çabası komik sahneler de oluşturacağa benziyor. Ki Mavi ile hanım olamadığı konağa Hasibe’nin İsmet ve Pembe evliliği ile hanım olacağına inanması da ayrıca şaşırtıcı bir durum. İzleyip göreceğiz.

Yeni bölümlerde görüşmek üzere!

 

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.