Tüm dizilerin özetleri, fragmanları,haberleri ve çok daha fazlası!

Aşk ve Mavi 8.Bölüm: Geçmiş Zamanın İzleri

Aşk ve Mavi 8.Bölüm: Geçmiş Zamanın İzleri

Geçmiş zaman her zaman mutluluk vermez insana. Gözlerimizi kapatıp küçücük bir anıyla anımsadığımız o geçmiş bazen yakar içimizi. Uzaklaşmak isteriz, anımsamamak ve bir an için unutmak. Onlar olmadan yaşamak isteriz ama izin vermez hayat bize. Bir kere yaşamışızdır ve bir daha hatıralardan silinmeyecektir.

Ali ve Mavi’nin hayatı öyleydi. Uzak duramadıkları bir geçmiş vardı. Ali acıma ve merhamet etme gücünü sonuna kadar kullanıyordu. Geçmişte abisi hapse girmesin, kendi yerine de suçsuz birisini cezalandırmasın diye verdiği karar hala yakasındaydı. Kendisine ne kadar zarar verse de devam ettiriyordu bu merhametini.

Abisinin hastaneye kaldırıldığını öğrendiğinde kendisine söylenen her sözü unuttu. Her şey silindi hafızasından. Abisinin acımasızca “Ben hapse giremem, her şeyi söylersen inkar ederim.”sözünü unuttu ve Mavi’ye söylediği itirafı tamamlayamadı.

c0hea4ow8aabtee

Tüm bunlardan öte Mavi’ye çok kızdım yeni bölümde. Bir insanın iyi niyetli olması dünyadaki en güzel şey. Ancak biraz şüphe bazen hayati değerde. Ali’nin Mavi’yi abisinin öldüğü yere götürüp üstüne “Ben yapmadım”demesi aslında fazla anlamlıydı. Biraz olsun şüphe eden insan aradaki bağlantıyı kurmalıydı. Ali’nin cinayetten bahsettiği çok belliydi. Sonradan söylediği “Abini neden öldürdüğümü soruyordun” açıklaması ise inandırıcı değildi. “Yapmadım” kelimesinin olduğu bir cümle hiçbir yere çekilmeyecek kadar netti.

Cemal’in kaza geçirmesi ise bir anda bütün günahlarını örttü adeta. Ali’nin iyi niyeti en bariz örneğiydi. Ancak babası gözünde bir iyi niyet timsali gösteremedi. Zira İlyas’a yaptığını öğrenince bambaşka bir tavır aldı Cemal’e. Gözü kapalı güvenmedi ve tüm güvenini oğlu Ali’den yana kullandı. Yeni kurdukları şirketin başına Ali’yi getirmesinden ve tüm yetkiyi ona vermesinden her şey çok açıktı. İsmet de Cemal de ikinci plandaydı.

Fazıl’ın dışında Refika da Cemal ile ilgili gerçekleri öğrenmişti. Cemal’in eşini Fatma’yla aldattığını ve ortada bir çocuk olduğunu biliyordu. Bu işi ise kimseye sezdirmeden çözme niyetindeydi. Tek çözüm ise Fatma’nın bir şekilde uzaklaşmasıydı. Böyle Mavi’nin ailesinden bir ferdi de konaktan çıkarmış olacaktı.

c0rpu46xuaaalhj-1

Kurduğu plan için ise casusu Birgül’dü. Hasibe’yle konuşamayacağı için Birgül’ü araç olarak kullandı Refika. Fatma’nın tüm geçmişini ise en ufak detaylarıyla öğrendi. Onunla bir sene önce evlenmek üzere olan ancak çocuk yüzünden vazgeçen bir adayın olduğunu bilmek Refika için bulunmaz nimetti. Fatma’nın uzaklaşması için bilet hazırdı. Fatma’nın oğlunun tüm masraflarını üstüne alacak ve Fatma’yı evlendirip uzaklara gönderecekti.

Ancak Cemal her yerde ve her zaman planlarıyla zarar vermeye devam ediyordu. Tarihi eser kaçakçılığına soyunan Cemal, Fatma’ya dükkan açma bahanesiyle tüm suçu üzerine yıkacağı kurbanı seçmişti. Fatma’nın evliliğine engel olacak bu olayla belli ki Fatma ciddi sorunlarla uğraşmak zorunda kalacaktı.

Pembe ise her seferinde hırsa kapılıp İsmet’le evleneceğini söylese de aklı her seferinde İlyas’dan yana olmakta. İlyas için ise yıllardır tanıdığı ablasını bir kalemde silmeye hazır. Mavi tüm dürüstlüğüyle İlyas’ın kendisine aşkını itiraf ettiğini anlatsa da Pembe dönüp dolaşıp suçlu olanın ablası olduğuna kendisini inandırmakta. Hayatın hep iyi yüzünü ablasına göstermesini ve kendisinin her seferinde hiçbir şeye sahip olamamasını bir haksızlık olarak görmede. Halbuki insan asıl her şeye sahip olmaya çalışırsa hiçbir şeyi elde edemez. Pembe her seferinde fazlasını isteyerek hayatta attığı her adımda tökezlemeye devam ediyor. Mavi ise küçük adımlarla ilerlese de büyük emellere ulaşmasını biliyor.

c0yphdbuqai71ci

Mavi’nin kıskançlık yaratması sadece Pembe tarafından yaşanmıyor elbette. Çalışan gelin olamayan ve çalışma konusunda da iş beğenmeyen Safiye de Mavi’ye dişlerini çıkarmış durumda. Mavi’nin ekonomik özgürlüğünü, ilk maaşıyla eve tatlı almasını dahi kıskanacak seviyede. Çalışma düşüncesi ve isteği olmadı halde sırf Mavi yapıyor diye kendisini eksik görmeye başlıyor. Sonucunda ise iş arama macerası büyük bir başarı getirmiyor. Hatta komik anlara sebep oluyor.

İlyas’ın ise yaşadığı kazadan sonra Mavi’ye tutunmaya çalışması en anlaşılmaz durumdu. Mavi hiçbir zaman İlyas’a umut vermemişken ve İlyas’la birlikte hareket etmemişken, “Göreçkilerle uğraşılmaz gel birlikte İstanbul’a gidelim” teklifi manasızdı. Nitekim ters de tepti. İlyas, Mavi’ye yaklaşma konusunda ne kadar cesaretliyse Cemal ile uğraşma konusunda da o kadar mücadeleden yoksun. Cemal’le o kadar yaklaşmışken bir kez ölümle burun buruna gelmesi intikamını da yaşadıklarını da tek tek unutturdu. Bu durum da Mavi kadar mücadeleci olmadığını gösterdi.

Son olarak İsmet ise büyük bir oyunun içinde ancak bu oyundan Pembe’nin sayesinde kurtulması an meselesi. Fragmandan anlaşıldığı kadarıyla Pembe’nin İsmet’i kurtarmak için sunduğu şart büyük bir evlenme teklifi olabilir. Çünkü İsmet kolay kolay Pembe ile evlenme niyetinde değildi.

Yeni bölümlerde görüşmek dileğiyle!

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.