Tüm dizilerin özetleri, fragmanları,haberleri ve çok daha fazlası!

Başrolün Tek Yolu Miss Turkey Değilmiş! Ekranın Yıldızları Hande Soral ve Eda Ece Bir Zamanlar Aynı Yoldan Geçmiş

21.04.2021
Başrolün Tek Yolu Miss Turkey Değilmiş! Ekranın Yıldızları Hande Soral ve Eda Ece Bir Zamanlar Aynı Yoldan Geçmiş

Ekranın en sevilen yıldızlarından Hande Soral ve Eda Ece, yıllar önce aynı yollardan geçmiş. Aynı üniversitede aynı bölümü okuyan ikili, rotayı daha okurken oyunculuğa kırmış!

Hande Soral

Ünlü oyuncu Hande Soral, şu sıralar rating şampiyonu dizi “Bir Zamanlar Çukurova”da başrol oynuyor. Diziye sonradan katılmasına rağmen çok da seviliyor. Zaten onun kaderi bu, sonradan katıldığı dizileri şaha kaldırmak! Bu noktaya gelmesi de çocukluğundan beri içinde büyüttüğü oyunculuk tutkusunun tesadüflerle buluşması sayesinde oldu.

Küçük Kadınlar

Çocukluğundan beri oyuncu olmak isteyen Hande Soral, başarılı bir öğrenci olmasının ve çevresindekilerin “Altın bileziğin olsun” öğütlerinin etkisiyle psikoloji okumaya başladı. Hatta ODTÜ’ye girip bir akademisyen bile olabilirdi ama babası durdurdu: “Sen oyuncu olmayacak mısın, ne işin var Ankara’da?” Daha sonra İstanbul Bilgi Üniversitesi Psikoloji bölümüne gelen Hande Soral, Tolga Çevik’in “Komedi Dükkanı” programında seyirciler arasından seçildi ve sahneye çıktı. Programda o kadar başarılıydı ki, yapımcılar hemen kapısını çaldı! Böylece, daha öğrenciyken “Küçük Kadınlar” dizisinde başrol oynamaya başladı.

Hande Soral

Hem dizi setlerini, hem okulu yürütmek Hande Soral’ı zorlasa da, bırakmayı hiç düşünmedi: “Uyku yok, sosyal hayat hiç yok. Arada bir dışarı çıkıyordum kafam dağılsın diye ama o zaman da su içiyordum. Sonra da koşa koşa eve dönüp ezber yapıyordum.” Bu tempoya rağmen okulunu da 3.5 yılda bitirmiş! Fırsat bulup yüksek lisans yapabilirse de oyuncu psikoloğu olmayı planlıyor. Şu sıralar, vakit buldukça eski hocalarının projelerine destek olmakla meşgul.

Psikoloji Bölümü Değil Konservatuvar Sanki!

Eda Ece

İstanbul Bilgi Üniversitesi Psikoloji bölümünden çıkan tek oyuncu Hande Soral değil. Fenomen dizi “Yasak Elma”nın Yıldız’ı Eda Ece de bu bölümü okumuş. Tiyatro ve diziler çocukluğundan beri hayatında olsa da, Hande Soral’ın aksine gerçekten de psikolog olmak istiyormuş. Ama üniversiteyi uzattığı dönemde seçildiği “Pis Yedili” dizisi hayatının akışını değiştirmiş. Hem akademik başarı hem de oyunculuk bir arada yürümemiş yani!

Eda Ece

Eda Ece, oyuncuların konservatuvar yerine psikoloji okumasının, sonra da oyuncu koçlarıyla çalışmasının daha avantajlı olduğunu düşünüyor: “Bir karakteri benimseyebilmek için onun motivasyonlarını ve ruh halini analiz edebilmek gerekiyor. Oyuncu koçunun yaptırdığı egzersizler ya da konservatuvarda öğrenilen genelgeçer şeylerin hepsinin size yarayacağının garantisi yok. Ama psikolojinin var!” Çoğu oyuncu konservatuvarda öğrendiklerini unutmaya çalıştığını söylüyor, Eda Ece’nin haklılık payı var!

Eda Ece Hande Soral

Hande Soral ve Eda Ece örneklerinde görüyoruz ki, psikoloji eğitiminin de oyunculuğa faydası büyük. Tek yol Miss Turkey’e katılıp oradan oyunculuk seçmelerine geçmek değil yani!

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.