Tüm dizilerin özetleri, fragmanları,haberleri ve çok daha fazlası!

Bir Benzerlik Daha! Ezgi Mola Masumlar Apartmanı’ndaki Safiye’ye Sadece Titizlik Açısından Benzemiyormuş

17.04.2021
Bir Benzerlik Daha! Ezgi Mola Masumlar Apartmanı’ndaki Safiye’ye Sadece Titizlik Açısından Benzemiyormuş

Ünlü oyuncu Ezgi Mola’nın “Masumlar Apartmanı”nda oynadığı Safiye’yle benzer yönlerinden biri de geçmişine çok bağlı olması. Bunu da arabesk ruhuna bağlıyor!

Ezgi Mola

Ezgi Mola, yıllarca komedilerde ya da dizinin esas kızının kankası rollerinde izlediğimiz bir isimdi. Televizyon standartlarına göre şişman olunca pek bir seçenek kalmıyordu sonuçta! Kilo vermeye başladıktan sonra ise kariyeri roket gibi fırladı. Birbiri ardına sinema filmlerine imza atan Ezgi Mola’yı, “Bir Ömür Yetmez” dizisinin esas kızı olarak bile izledik. Ama o dizide yaşadığı hüsranın ardından ekrana sadece “Arkadaşım Hoşgeldin” programı için döndü, dizilerde pek göremedik. Sinemadaki büyük başarısını dizilerde de göstermek istediğini söyleyen oyuncu, sıra dışı bir iş beklediğini söylüyordu. Nihayet beklediği oldu!

TRT 1’in sevilen dizisi “Masumlar Apartmanı”, sevgisiz büyüyen ve travmalarla boğuşan bir ailenin yaşadıklarını anlatıyor. Şiddet görerek ve korkutularak büyüyen Safiye’yi de Ezgi Mola oynuyor. Safiye’nin çevresindekilere, en çok da kendine, eziyet eden hallerini ve takıntılarını büyük bir yetenekle yansıtıyor. Bunun sebebi, onun da aslında Safiye’ye biraz benzemesi olabilir! Takıntı derecesinde olmasa da titizlik ve temizlik hastası olan Ezgi Mola, tıpkı Safiye gibi evden hiçbir şeyi atamıyor. Meğer benzer bir yanı daha varmış!

“Geçmişiyle yaşayan biriyim”

Ezgi Mola

Ünlü oyuncunun büyük bir arabesk müzik hayranlığı var. Casta uysa Bergen’i oynamayı çok istiyordu mesela! Arabesk ruhunun “gayet dışarıda” olduğunu söyleyen Ezgi Mola, çocukluğunun şarkıları ve anılarıyla yaşamaktan mutluluk duyduğunu söylüyor: “Onları dinledikçe, çocukluğum aklıma geldikçe mutluluk duyuyorum. Ben çok geçmişiyle yaşayan biriyimdir. Uzmanlar ‘Geçmişinizle yaşamayın’ derler ama bu beni besler. Baksana Erkan Oğur, Ferdi Özbeğen, Ferdi Tayfur, Fettah Can, Gülşen, Hande Yener, İbrahim Tatlıses, İncesaz, Bergen… Benim hayatım böyle geçiyor.

Ezgi Mola

Yani, oynadığı karakterle en büyük farkı Ezgi Mola’nın geçmişinden mutlu olması ve beslenmesi, tıpkı temizlik ve biriktirme huyunda olduğu gibi. Safiye ise kendi içindeki zindanda kayboluyor. Aynı huylar ne kadar farklı şeylere yol açabiliyor!

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.