Tüm dizilerin özetleri, fragmanları,haberleri ve çok daha fazlası!

Bu Şehir Arkandan Gelecek 3.Bölüm: Denizcinin Rüyası

Bu Şehir Arkandan Gelecek 3.Bölüm: Denizcinin Rüyası

“Bir denizcinin rüyası eve dönmektir, sevdiklerine kavuşmaktır ama ben hep demir aldığımızı görüyorum.” demişti Ali. Derin’in en çok ihtiyacı olan kaçma, gitme duygusunu yaşıyordu. Kaçmak ve gitmek bazen kötü olarak algılansa da yeni bir hayat için başlangıçlara da gebedir. Sıfırdan başka bir şehirde, başka bir ülkede ya da sadece birkaç adım uzakta kurduğunuz dünya size umutları, mutlulukları getirebilir. Ali de Derin’i gördüğü rüyalarında onunla gittiğini, onunla demir aldığını görüyordu. Nefret ettiği bu şehirden Derin’e cesaret vererek adım adım uzaklaştığını görüyordu.

Derin, babası Tekin Mirkelamoğlu ile karşılaştığında babasının geçmişteki hatalarıyla yüzleştiğini bilmiyordu. Şahin ile karşılaşan Tekin hatalarının bedelini ödettiği Şahin’i hala suçluyordu. Yıllar önce Ali’nin annesi Elif’in sakladığı sırrı açık eden kendisiydi, Ali’nin kardeşi Mithat’ın oğlu olmadığını anladığında ne olacağını düşünmeden ağabeyine her şeyi anlatan Tekin’di. Üstüne panikle babasını ve Elif’in ailesini de öldüren Tekin Mirkelamoğlu’ydu. Ama ailesini, her şeyini kaybetmekten yana suçladığı Şahin’di.

1992 yılında yaşanan olaydan sonra Tekin’i eşi kurtarmıştı. Elif’i ve Elif’in ailesinin ölümünden dolayı Mithat suçlanmış, Tekin ve Mithat’ın babasının ölümü ise Şahin’in üzerine atılmıştı. Olanlara şahit olan ve tüm gerçekleri bilen de Şahin’di ancak ispatlayamamıştı. Tekin, Ali’nin de öldüğünü zannediyordu ama Şahin’in yanında Ali’yle tanışması her şeyi değiştirmişti. Öldü sandığı çocuğun kızı üzerinden ondan intikam alması asıl korktuğuydu.

Geçmişte yaşananlara dönüldüğünde Tekin’in Elif’e bakışlarından ondan hoşlandığına dair bir kanı oluşmuştu içimde. Yine geçmişe döndüğünde düğün günü Elif ve Mithat’ı uzaktan izlemesi, Mithat Elif’i her yerde ararken ona yerini söyleyen Elif’in anne ve babasına kızması, “Elif’i öldürecek” diye sızlanması.. Her şey birleştiğinde ister istemez Elif’e karşı ne hissettiğini sorguladım yeniden. Belki de Ali’yi söylemesi kardeşi ve Elif arasında bir ayrılık yaşatmak içindi. Ya da Elif’in kaçmasını engellemek içindi. Kim bilir.

Tekin’le karşılaşan Derin onunla gitmek istemedi. Ama Ali onu ikna etti. Çünkü kaçmak çözüm değildi. Gidip konuşması, yüzleşmesi gerekliydi. Derin gitti ama geri dönemedi. Babası tarafından tehditle evde tutulan Derin Ali ve Aslı’nın yanına bir daha gidemedi.


Ali ise bu sırada Şahin’in borcunu ödemek için uğraşıyordu. Bir dövüş turnuvasına katıldı ve büyük ödül olan 5.000 TL’yi aldı. Ancak Şahin’in borcu için yeterli değildi. Şahin’in iyi bir boksçu olduğunu o anlarda anladık. Çünkü hırslıydı. Oğlu dahi olsa eğer yanlış bir dövüş tekniği varsa üstünü örtmüyordu. Ali’ye hiç olmadığı kadar yüklendi. Kendini geliştirmesi gerektiğini söyledi. Ancak bu anlarda Rauf Anne’miz vardı. Bir annenin gösterebildiği fedakarlık ve iyi niyeti bir erkek karakter üzerinden anlatmak oldukça zekice bir şey. Yıllardır erkeğin üzerine yüklenen o her daim güçlü ve katı olma duruşunu da yıkıyor böylece. Rauf Anne tam bir anne gibi. Şahin ve Ali’yi uzlaştırıyor, Şahin’e verdiği taktiklerle ona oğlunu sevmeyi de öğretiyor. İçi dışı da bir üstelik. Sevincini, sevgisini, sahiplenişini her daim görüyoruz. “Ali, Derin’i unuttu, değil mi oğlum?” diye Şahin’le konuşurken Ali’ye yönelmesi annelerimizin ilgi ve şefkatle yaptıkları o tatlı manipülasyonu hatırlatıyor.

Ali yarışma sonrası Şahin’den dövüş dersleri alırken Derin’in de babası tarafından zorla evde tutulduğunu öğrendi. Böylece hem tehlikeli hem de romantik bir plan yaparak Aslı’yla Derin’i kaçırmayı başardı. Birbirlerine her daim daha fazla ısınan ve daha fazla tamamlayan iki çift görmeye başladık.

Ancak Derin’in eve dönüşü beklediğimizden daha zor oldu. Derin’in evden kaçtığını anlayan Tekin’in Ali’ye büyük bir oyunu vardı. Polisler tarafından götürülen Ali, Tekin’in Şahin’le konuşması ve Ali’nin onun oğlu olmadığına inanmasıyla serbest kalmıştı. Ancak ikinci bir zorluk vardı. Ali belgelerini çıkarmadığı için sınır dışı edilmek üzereydi. Kalabilmesi için ise tek bir şart vardı. Bir Türk ile evlenmesi.

Derin babasının hapsinden kurtulup Şahin’in evine Ali’yi aramaya geldiğinde Aslı ise Ali ile evleniyordu. Büyük bir karmaşayı ve yanlış anlaşılmaları içinde barındıran bu durum bakalım yeni bölümde Ali ve Derin aşkını nasıl etkileyecek?

 

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.