Tüm dizilerin özetleri, fragmanları,haberleri ve çok daha fazlası!

Bu Şehir Arkandan Gelecek 4. Bölüm : Şampiyon İçin

Bu Şehir Arkandan Gelecek 4. Bölüm : Şampiyon İçin

Heyecan ve aklımızda sorular ile bir bölümü daha izledik. Acaba ”Ali, Şahin’in babası olduğunu öğrenecek mi?”, ”Şahin borçlarından kurtulabilecek mi?”, ”Ali dövüşmeye devam edecek mi?” gibi pek çok soru oldu akıllarda. İnanın benim de oldu. O zaman şimdi Bu Şehir Arkandan Gelecek dizisinin 4. bölümünü konuşmaya ne dersiniz?  Haydi başlayalım öyleyse.

Bu Şehir Arkandan Gelecek 4. bölüm

”Gerçeği söylemeden ölüp gidersem, Ali beni asla affetmez!”

Bu Şehir Arkandan Gelecek 4. bölüm

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu sözlerle başladı dizimizin 4. bölümü. Rauf anne ameliyata girmek üzereydi. Şampiyon ile yani Şahin ile konuşurken Rauf’un ağzından bu sözcükler döküldü. Şahin ise bunu yapmasını istemiyordu çünkü yaparsa Şahin’in açıklayamayacağı şeyler vardı. Geçmişte yaşamış acılar Şahin’e ne kadar istese de “Oğlum” demesini engelliyordu. Ancak tüm bu konuşmaları, yani Şahin’in Ali’nin babası olduğunu Derin duymuştu.

Bu sırada akıllarda bir soru daha vardı; Ali sınır dışı edilecek mi? Rauf ameliyata girmek üzere sedyeye alınırken kapıdan Ali ve Aslı girdi. Ali’nin gitmediğini öğrenince sevinç ve şaşkınlık bir arada yaşandı. Ali ve Aslı nikah kıyarak Ali’nin sınır dışı edilmesini önlemişlerdi. Bu duruma en çok şaşıran Derin’di ama büyük bir ikilem içeresindeydi bir tarafta sevdiği adam, diğer tarafta en yakın arkadaşı Aslı.

Aslı her ne kadar senin için yaptım dese de Derin’e, sürekli ‘kocam, o artık evli bir adam’ gibi sözler söyleyerek bu oyuna kendini fazlasıyla kaptırdı.

”Bugün senin ilk gülümsediğini gördüğüm gün.”

Bu Şehir Arkandan Gelecek 4. bölüm

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Rauf ameliyathaneye girdiğinde Ali gemide yaşadıkları güzel anları hatırladı.  Bunlardan biri gemide sürpriz doğum günüydü. Rauf’un Ali’ye ”Bugün senin ilk gülümsediğini gördüğüm gün. Bugün senin doğum günün.” demesi Rauf’un öyle güzel bir insan olduğunu bize yeniden gösterdi.

Ameliyatın başarılı geçtiğinin söylenmesiyle herkes derin bir oh çekti. Şimdi sıra Rauf’un uyanmasını beklemekti.

Ali ve Derin geceyi hastanede, Rauf’un uyanmasını bekleyerek geçirdiler. Ali ve Derin konuşup dertleşirken Ali, ”Rauf anneye bir şey olsaydı ne yapardım? İlk kez kendimi bu kadar yalnız hissettim.” diyerek hislerini Derin’e açtı. Derin ise ona ailesinden birilerinin hayatta olabileceğini söyledi. Hatırlarsanız Derin hastane kapısında duymuştu konuşulanları.

Bu Şehir Arkandan Gelecek 4. bölüm

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Rauf uyandı ve hastaneden çıktılar. Şampiyon’un evinde Nesrin hanım onu güzel yemeklerle karşıladı. Rauf dinlenmek için odasına gittiğinde Ali de peşinden gelip onun üstünü örttü ve ”Benim gerçek soyadım ne?” diye sordu. İlk defa kim olduğunu sorguluyordu. Rauf şaşırdı ama belli etmedi, soruyu ise bilmiyorum diye cevapladı. Şampiyon’a söz vermişti.

Yiğit neden telaşlanıyor?

Bu Şehir Arkandan Gelecek 4. bölüm

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Yiğit ile Derin’in babası Tekin iş konuşurken Yiğit, oldukça telaş yaptı. Yiğit, gemide kaçak sanat eserleri taşıyordu. Ali de tesadüf bu ya o gece limana gitti. Geçmişine dair bir şeyler hatırlamak istiyordu. Limanda kamyondan inen sandıkları gördü, her ne kadar saklansa da fark edildi.

Ali  ve onu gören kişi arasında koşuşturma başladı. Sonunda Ali saklandı ve adam geldiğinde ona yumruk atarak kaçmayı başardı. Ali’yi kovalayan adamı ayağa kalkınca gördük: Yiğit.

Bu Şehir Arkandan Gelecek 4.bölüm

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Aslı’nın babasının doğum günü partisi. Herkes davetli. Aslı ve Derin’in ise bu doğum gününde bir planı var. Doğum günü partisine Aslı kağıt üzerinde eşi olan Ali ile gidecek. Böylece hem Derin’in ailesinin Derin’le uğraşmamalarını sağlayacaklar hem de Aslı annesini aldattığını öğrenen babasından intikam alacak.

Partiye gidiyorlar, Ali ve Yiğit bir ara yalnız kalıyor. Ali’nin gözüne Yiğit’in kolundaki saat çarpıyor ve o gece limanda kendisini takip eden adamın Yiğit olduğunu, onun karanlık işlerle uğraştığını o sırada anlıyor.

Bu Şehir Arkandan Gelecek 4. bölüm

Güzel bir dansın ardından kenarda oturan Ali, Aslı ve Derin’in ailelerinin yanlarına gelmesi ile ortam geriliyor. Aileler bu evliliğe inanmadıklarını dile getirirlerken Ali’nin el tutmayı bile bilmediklerini söylüyorlar. Ali iyice hırslanıp Aslı’yı öpmeye başlar. Aileler iyice şaşırır fakat Derin bu durum da ne yapacağını bilemez. Derin karışık hislerle birlikte üzülüyordur. Hiç bozuntuya vermez ama sonuçta çok güvendiği arkadaşı Aslı, Derin’in iyiliği için yapıyor bunu. Sizce bu öpücükten sonra Aslı da Ali’ye karşı bir şeyler hissetmeye  başlamış olabilir mi? İşte orasını şimdi bilemiyoruz, ilerleyen bölümlerde göreceğiz.

Bu öpücük şokundan sonra partide Derin’in babasına gelen telefonla geminin battığı öğreniliyor. Telefondaki adam “İşlem tamam” diyor. Yiğit bu cümleyle iyice geriliyor, yaptığı işin anlaşılmasından korkuyor.

Her şey Şampiyon İçin!

Bu Şehir Arkandan Gelecek 4. bölüm

Şampiyon’un borçlarından kurtulması için Derin para teklif ediyor ancak babası ile olan sorunlarından dolayı Şampiyon parayı almıyor ve Derin’den ise uzak durmaya çalışıyor.

Derin ile Ali bir sabah kahvaltıya gidiyorlar. Kahvaltıda Ali Yiğit’in karanlık işler ile uğraştığını Derin’e anlatıyor. Bu sırada da camda bir adam sürekli onları izliyor. Kahvaltı sonrası Ali adam ile konuşuyor ve onun bir organizatör olduğunu öğreniyor.

Sadi isimli  bu organizatörü Derin’in babası Tekin ayarlamış. Sadi’nin yüksek bir miktar para teklif etmesi üzerine Şampiyon için dövüşmeyi kabul ediyor Ali. Dövüş zamanı Ali’nin dövüşeceği adam dövüş öncesi eline muşta sarıyor. Amaç Tekin’in emri üzerinde Ali’yi öldürmek. Ali uzunca bir süre iyi gidiyor ancak sonunda rakip muştayı sardığı eli ile Ali’nin karnına doğru vuruyor birkaç kez. O sırada kapıdan Şampiyon giriyor, olanları göruyor. Ali baygın.

”Alim ölüyor, oğlum ölüyor. Yardım edin” diye yalvarıyor Şahin. Arkada olanları izleyen biri var: Tekin.

Yine aklımızda sorular ile bitirdik 4.bölümü. Acaba 5. bölümde ne olacak? Ali yaşayacak mı? Şahin’in babası olduğunu öğrenecek mi? Merakla bekleyeceğiz. İzleyip, görelim!

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.