Tüm dizilerin özetleri, fragmanları,haberleri ve çok daha fazlası!

Bu Şehir Arkandan Gelecek 5. Bölüm : Oğlum İçin

Bu Şehir Arkandan Gelecek 5. Bölüm : Oğlum İçin

Olaylarla dolu bir bölüm daha sona erdi. Bazı yerlerde sevindik, bazı yerlerde üzüldük ama yine kaldı soru işaretleri kafamızda. Aşklar bitti, aşklar başladı, kavgalar oldu, sorunlar oldu. Sonuç ne oldu peki? O zaman haydi hep beraber Bu Şehir Arkandan Gelecek dizisinin 5. bölümünü konuşalım!

Hatırlamak gerekirse; Ali, Şampiyon için dövüşüyordu ve rakibinin kendisine elinde gizli olan muşta ile vurması sonucu fenalaşmıştı. Tüm bu olanları Derin’in babası Tekin izlemekteydi ve Şampiyon son anda yetişmişti,”Ali’m ölüyor, oğlum ölüyor” çığlıkları son duyduklarımız olmuştu.

Yeni bölüme ise Ali’nin eve dönüşü ve herkese hafızasını kaybetmiş numarası yapmasıyla başladık. Herkes korkar, şaşırır ama Şampiyon’un uyarması ile Ali şaka olduğunu söyler. Kim bilir gerçekten hafızasını  kaybetseydi neler olurdu. Her şey en başa dönerdi.

Herkesin gittiği bir vakit Şahin ile Derin arasındaki gerginlikte artıyor. Şahin’in Derin’in gitmesini ve peşlerini bırakmasını isterken Derin’in her şeyi bildiğini söylemesi Şahin’i şaşırtıyor.

Tüm yaşananlardan Tekin sorumludur. Ali’nin Şahin’in oğlu olduğunu anlamadığı için kendine çok kızar. Şahin ise Ali’ye olanlar nedeniyle kızgındır. “Dua et Ali senin kim olduğunu öğrenmesin” diyerek Tekin’in üzerine yürür. Bildiğimiz üzere ise gerçekler aslında çok farklı. Şahin’in hapis yatmasının sebebi bile Tekin’in ta kendisi.
Ancak olaylar burada bitmez. Ertesi gün Tekin Şahin’i şikayet eder. Şahin Tekin’e saldırmasının bedelini ödemektedir. Nezarete atılır.

Yiğit’in korkusu, telaşı devam ediyor!


Şahin’in nezarethaneye girmesiyle Ali, olup biten her şeyi Tekin’in düzenlediğini öğrenip ofislerine gider. Yiğit’in de orada olması işleri biz seyirciler için iyice heyecanlı kılar. Bildiğimiz üzere geçen haftaki bölümde Ali, Yiğit’in limanda kaçak işler yaptığını görmüştü. Yiğit de bunların ortaya çıkmasından korktuğu için Ali’yi kovmaya çalıştı. Tekin ise dinlemek istiyor Ali’yi. Yiğit daha fazla korkuyor. Aralarındaki tartışma devam ederken Ali, Yiğit’i susturmak için cebinden flash disk çıkartıyor. Yiğit hemen bir adım geri çekiliyor ama bununla kalmıyor, Ali oradan çıkınca peşine adamlarını takıp Ali’ye vurup asıl istedikleri flash diski alıyor.

Yiğit onu açtığında gördüğü şeyin bir çizgi film olması şahsen benim çok hoşuma gitti. Eminim tüm izleyenler beğenmiştir o sahneyi. Yiğit böylelikle Ali’nin oyununa gelmiş oluyor.

Tekin, Şahin’in nezarethaneden çıkması için bir şart sundu.


Tekin, kızı Derin’i konuşmak için çağırdığında Derin Şahin’in Ali’nin babası olduğunu bildiğini söylüyor. Derin’in babası hakkındaki gerçekleri öğrenmesi ise tüm Mirkelamoğlu ailesini tedirgin ediyor. Öyle bir şey olursa Derin ailesini tamamen bırakacaktır sanıyorum ki. Derin Şahin’in nezarethaneden çıkmasının tek çözümünün babasının şikayetini geri çekmesi olduğunu bildiği için bunu ondan rica ediyor ancak Tekin hiç boş boş kabul eder mi? Etmedi tabi ki ve Derin Yiğit ile evlenmeyi kabul ederse şikayeti geri çekeceğini söyledi. Derin ise bunu reddediyor.

Ali’nin Şahin’i kurtarma planı ne?


Ali limana gider kamera kayıtlarını bulmak için ama bulamaz. Gelme dediği halde gelen Derin’i burada Ali çok iyi kullanır ve Derin sayesinde kamera kayıtlarını izleme fırsatı bulur ancak kayıtları biri gelip silmiştir. Kimin sildiğini bilmemekle beraber Şahin’i kurtarmak için bir yol gibi gözüken o kamera kayıtları olmayınca plan suya düşer. Bu hayal kırıklığından sonra evlerine giden Ali ve Derin’i kapının önünde Yiğit bekler. Aralarında geçen sürtüşme sonrası Yiğit Ali’ye “Sen kimsin?” deyince Ali Derin’in elini tutarak “Sevgilisiyim” der. Olup biteni camda izleyen Aslı ise oldukça şaşırır. Hatırlarsanız geçen bölümde Aslı ile Ali öpüşmüştü ve o andan itibaren olanlar bana Aslı’nın da Ali’ye aşık olduğunu düşündürtmeye başladı.

Her şey netleşiyor !

Herkes evde oturmuş yemek yerken Ali Şampiyonu ziyaret etmeye gitti ve Nesrin de onunla gelmek istedi. Geçmiş bölümlerde Şahin ile Nesrin’in aralarında geçen bir konuşmada aralarında bir aşk doğacağı görüşündeyim ki tüm olanlar da buna işaret ediyor.

Ali Şahin’e götürmek üzere çanta hazırlarken bir defter ve içinden çıkan birkaç fotoğrafı görüyor. Onlara bakarken Rauf geliyor. Ali, fotoğraftaki çocuğun kendisi olduğunu anlamıyor ama Şahin’in o hallerini hatırladığını söylüyor Rauf’a. Bu bölümün en heyecanlı kısmı da buydu bence. Orada olanları iyice anlamaya başlıyor Ali. Geçmişindeki sırlar yavaş yavaş açıklık kazanıyor.

Bölümün en romantik anları!


Spor salonuna giden Ali’nin yanına Derin her şeyi planlamış olarak gelir. Kendilerine sofra hazırlarlar. Arka fonda bu güzel dakikalara yakışacak bir müzik vardır: Müzeyyen Senar’dan Kimseye Etmem Şikayet.

Şahin’in borçlarını daha kolay kapatması için salonda zumba dersi vermekten bahsederler ve devamında ise olanlar olur. Bu sahneden sonra Derin ve Ali’nin gerçekten bir çift olduklarını hissetmeye başladık!

Bu güzel dakikalar Aslı’nın araması ile bozulur. Derin Aslı’ya ‘Kocan seni aldatıyor’ diye bir şaka yapar. Ancak bu durum işleri iyice karıştır. Çünkü Aslı da içindeki hislere artık karşı koyamıyordur.  Eve gitmeye karar verirken Tekin Mirkelamoğlu’nun adamları yine gelir ve spor salonunun camlarını kırar. Ali ve adamlar arasında sürtüşme yaşanır.

Olaylar Yiğit cephesinde ise biraz farklı ilerliyor. Telefonuna bir mesaj geliyor kamera kayıtları ile alakalı, Ali’nin attığını sanıyor ama bu olaylar yaşanırken arkada ofisten birini görüyoruz. Bu kişi kamera kayıtlarını bulup silen kişi ve Yiğit’e şantaj yapıyor. Fakat ne istiyor, ne yapacak bilmiyoruz. O kamera kayıtlarını gördükten sonra gemiyi batıran kişi bu kişi olmasın yoksa? İzleyip göreceğiz, henüz bu olaylar çok havada.

Daha yeni başlamışken her şey bitiyor mu?


Nesrin’in avukat ile konuşmasından sonra Şahin’in oradan çıkmasını sağlayacak tek şey şikayetin geri çekilmesi olduğu öğreniliyor. Eğer şikayet geri çekilmezse Şahin’in bir daha hapisten çıkma ihtimali de yoktur.

Derin’in Ali için babasının teklifini kabul etmeyi düşünüyordur. Bunu gerçekten sevdiği için çaresizlikten yapmış olduğunu çok rahat anlıyoruz. Derin daha yeni başlamış olan ilişkilerini bitirir.

”Annemi kaybettiğim yerde seni buldum Derin.”


Bu sözlerle bitti işte daha yeni başlamış olan Ali – Derin ilişkisi. Her şey iyi giderken bir anda Derin, büyük bir çaresizliğe sürüklendi.

Feridun Düzağaç – İçimden Şehirler Geçiyor

Derin ailesinin yanına dönüp babasının teklifini kabul edince içiniz cız etti mi? Benim etti. Yazık oldu sevgilerine. Sevmediği bir adamla sevdiği için evlenecek olması ayrı bir üzücü.

”Ben hayatında tanıdığın en büyük yalancıyım!”

Derin’in gitmesi üzerine gitmek isteyen Ali, Rauf’ gidiyor. ”Ben hayatında tanıdığın en büyük yalancıyım” diyen Rauf ise her şeyi anlatıyor.

Tekin ise şikayetini geri çekmiş, Şahin nezaretten çıkmıştır. Elinde çocukluk fotoğrafı ile evde bekleyen ve ağlayan Ali ise Şahin gelir gelmez fotoğraftakinin kendisi olup olmadığını, kendisinin babası olup olmadığını sorar. Ve her şey orada yeni bir çıkmaza sürüklenir.

Sonunda Ali gerçek babasını öğrendi ancak bunun sonuçları çok daha ağır olacak. Gelecek bölümleri merakla bekliyoruz!

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.