Tüm dizilerin özetleri, fragmanları,haberleri ve çok daha fazlası!

Büyük Oyunun Kazananı Kim Olacak?

23.09.2016
Büyük Oyunun Kazananı Kim Olacak?

Dün akşam yeni bölümüyle ekranlara gelen Bodrum Masalı, birinciliği kimseye bırakmadı! Biz de Perşembe akşamının en çok izlenen dizisinde neler olmuş bi’ konuşalım dedik!

indir

Önce sınav sahnesiyle bir başlayalım. Ateş’in Alara’yı sınava sokmak için mücadele ettiği bölüm. Sınava geç kalmak üzereyken paraşütle okulun bahçesine giren Ateş, hem kendisini hem de Alara’yı bu şekilde sınava sokmayı başarır.

Dün akşamın en araştırılmamış ve en çok abartılmış sahnesi. Bahsettiğimiz sınav her sene öğrencilerin üniversiteyi kazanmak için girdiği sınavsa, ki öyle. Paraşütle o bahçeye atlayanı eminiz Cahit’ten önce güvenlik görevlileri yaptığına pişman eder. Üstelik üstün güvenlik önlemleriyle daha kapı girişlerinde insanların arandığı, güvenliğin üst düzeye çıktığı sınavda sınav biter bitmez saniyesinde Cahit okula elini kolunu sallayarak giriyor. Üniversite sınavlarında kopya çekme ihtimaline karşılık öğrenciler, sınav görevlileri çıkış yapmadan kimse içeri alınmaz, bunu biliyoruz. Sahnenin mantığından çok konuya odaklanıldığından Bodrum Masalı’nda en çok eleştiri alan sahnelerden biri oldu bu kısım.

Neyse güzel dizimizi bir hata için berbat etmeyelim ve konuya dönelim. Alara sınava girdi girmesine ama bu elindeki bütün imkanları kaybetmesine bedel oldu. Babası Cahit tarafından elindeki her şey alınan Alara, dolmuşlara binen “sıradan” bir insan haline gelmesin mi? Gelsin!

Ateş’le birbirlerine ne kadar uzak oldukları işte bu zaman ortaya çıktı. Alara yaşadığı ilk güçlükte zengin arkadaşlarına sığınmayı ihmal etmedi. Uzay’ı dolmuşa binemediği için arayan Alara, “Gel beni al!” emrini verdi ve Uzay’ı sevincinden havalara uçurdu. Uzay’ın “Beni çağırdı, beni beni Bihter’ini!” sahnesi geçmişe götürdü, gülümsetti. Uzay’ı yaptığı bütün kötü planlara rağmen(kötü burada beceriksiz anlamında tabi ki.Zira eline yüzüne bulaştırmadığı hiçbir plan yok) sempatik yapan bu hareketleri sanırım.

indir-3

Ateş farklıydı Alara’dan. Çünkü daha mücadeleciydi. Parası olmadığını daha kolay benimsedi ve çalışma yolları aradı kendisine. En büyük destekçisi de Aslı’ydı. Mandırada çalışmaya başlayan Ateş ve Aslı, mandıra sahibini ise evlenecekleri, paraya ihtiyacı olduğunu söyleyerek kandırdılar. Ateş kandırdı daha doğrusu.

Ateş’in Aslı’yı kullanmadığı bir bölüm de yok ki görelim! Ateş bu konuda Alara’nın eline su dökemiyor maalesef.

indir-2

Biraz ara verelim Yıldız’la Faryalı’ya bir geçelim. Faryalı’yla yüzleşmeye giden Yıldız, Faryalı ne derse desin Evren’in suçlu olduğuna inanmadı. Evren, ne yaparsa yapsın Yıldız’ın gözünde suçsuzluğunu koruması çıldırtmıyor değil insanı tabi. Bir de üstüne Evren tarafından Faryalı’yla görülünce bir de azar yemesin mi üstüne Yıldız. Senin boyun kadar çocuğun varmışmış da neymiş. Allah dersi vermek bırak da sana kalmasın Evren!

Yıldız’la Faryalı’nın her karşılaşmasında, konuşmasında geçmişte ne yaşadıklarını daha net anlıyoruz. Birbirlerine laf sokmaları, sözleri ele veriyor kendilerini. Belli ki bir olay olmuş, gurur yapmış Faryalı, çekmiş gitmiş. Yıldız’ın kaçıyorsun değil mi her zamanki gibi sözlerinden biraz sitemli olduğu anlaşılıyor Yıldız’ın. Faryalı çok seviyor Yıldız’ı. Ama Yıldız’a ulaşamamış, Evren gibi ağzı laf yapmıyor Faryalı’nın neyse onu söylüyor. Sivri de olsa acıtsa da söyledikleri söylüyor yine de.

indir-4

Kelebek’le olan konuşmasında belli çok sevmiş Faryalı. Her yıl bir takvim yaprağını saklamış 16 Mart’ı. Yıldız’ın doğum gününü yani. “Kadınlar neden hep gevşekleri sever!” diyor Kelebek. Erkekler neden sevgiden korkar peki? Sevgiden ve o sevgiyi söylemekten.

Yıldız’ın doğum günü vesilesiyle burcunu da öğrendik bu arada.Balık! Sakin, gururlu ancak içinde fırtınalar kopan bir kadın. Ciddi ve sert görünmesi ancak aslında içinde duygusal, hassas bir kadın olmasının sebebi de bu belki de!

indir-1

Kelebek’in kafe açma niyeti vardır. Su ve Ateş’in de paraya ihtiyacı vardır. Hepsini aynı amaçta buluşturur o yüzden Haydar Beach. Ancak Uzay ve Cenk onların bu planlarını engellemek için ellerinden ne geliyorsa hala denemektedir.

Diğer yandan Alara’nın Ateş’ten çok ayrı dünyalarda olduğu burada daha da ortaya çıkar. Ateş’e göstermelik yardım eden Alara, “Ay canım ne kadar da tatlı inanıyor” lafıyla Ateş’in hayallerini, umutlarını bir çırpıda silecek kadar acımasızdır. Kendi sözcüklerinin ne kadar can yaktığını fark etmeden Ateş’e alınıp ağlayarak bir de oradan uzaklaşacak kadar hassastır. Bir de o da yetmemiş gibi Uzay’ın arabasına atlayıp gitmesi! Artık bu kadarını da gör be Ateş!

Diğer yanda bir de Su var. Tamam sev, sevme demiyoruz. Ama hem Cenk’ten vazgeçmeyip hem de Kelebek’i kıskanmalar ne öyle?

Bodrum Masalı’nda dün gece sadece dikkatli izleyenlerin görebileceği bir sahne vardı. Evren ve Yıldız karşılıklı otururken Evren Yıldız’ın çayını içiyor bir de Yıldız’dan bir tepki. “Napıyorsun, o benim çayım.”

Bu ufacık sahne düşündürüyor insana. Daha çayını bile Evren’le paylaşmayan Yıldız, otelin yönetimini mi paylaşacak? Ancak vazgeçmiyor tabi Evren. Yıldız’ın dediği gibi “Ayının kırk türküsü varmış hepsi armut üzerine”

indir-6

Her şeye rağmen vazgeçmediler Haydar Beach’den. Ama Uzay ve Cenk’te vazgeçmedi. Oyunlarına, tuzaklarına devam eden Cenk ve Uzay en sonunda büyük tuzaklarını kurmayı başardı. Polisleri karşılarında gören Kelebek, Su, Ateş ve Aslı Haydar Beach’i kurmaktan vazgeçecek mi, Uzay ve Cenk’ten nasıl intikam alacak bilmiyoruz. Özellikle Su, Cenk’ten vazgeçse de, “anasının kaderi kızına” olayını bir görmesek artık.

Evren’de kötü planlarından vazgeçmiş değil elbette. Faryalı’nın lisansını iptal ettiren Evren, en sonunda istediğini yaptırdı otelin müdürü olarak başına geçme imkanı buldu. Ancak bundan sonra Faryalı’yla nasıl bir noktaya gelecek sonraki bölümlerde öğreneceğiz.

Bodrum Masalı yepyeni bölümleriyle her perşembe Kanal D ekranlarında!

 

 

 

 

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.