Tüm dizilerin özetleri, fragmanları,haberleri ve çok daha fazlası!

Büyük Vefasızlık Etmiş! Burak Özçivit Tanınmasını Sağlayan Best Model Yarışmasına Mucize Eseri Girmiş

17.04.2021
Büyük Vefasızlık Etmiş! Burak Özçivit Tanınmasını Sağlayan Best Model Yarışmasına Mucize Eseri Girmiş

Ünlü oyuncu Burak Özçivit, bugünkü şöhretini onu kendi inisiyatifiyle yarışmaya sokan Erkan Özerman’a borçlu. Ama ondan hiç bahsetmiyor!

Burak Özçivit

Burak Özçivit, tartışmasız bir şekilde Türkiye’nin starlarından biri. Yurt dışına da açılan “Kuruluş Osman” dizisinde Osman Gazi’yi canlandırması için seçilmesi bunun en önemli göstergesi. Daha önce de Viyana’ya gittiğinde gördüğü ilgi nedeniyle polis eşliğinde otelden ayrılmak zorunda kalmıştı! Ama bugünlere gelmesi hiç kolay olmadı. Oyunculuğa aslında komedi yapımlarında başladı, o karizmatik halinden eser yoktu! Acemiliği yüzünden kendini konuşamıyor, dublaj yapılıyordu. Bu durum, 2010’un star fabrikası dizisi “Küçük Sırlar” sayesinde değişti. Orada karizmatik ve çapkın Çet olarak izledik. Ama bu diziden sonra birden ortadan kayboldu!

Burak Özçivit

Tekrar ortaya çıktığında ise hem fiziği hem de oyunculuğu tanınmayacak kadar değişmişti. Fenomen dizi “Muhteşem Yüzyıl”da Malkoçoğlu Bali Bey olan ünlü oyuncu rolüyle bütünleşmişti. Asıl yurt dışı başarısı da bu diziyle geldi. “Balibey Döner” mekanlarını açarak baba mesleğini devam ettirme yoluna bile gitti. “Çalıkuşu” ve “Kara Sevda” derken, yurt dışındaki ve Türkiye’deki popülerliğini iyice artırdı. Ama hikayesinin en başında, fotoğrafçıda çalışan alelade bir gençti!

Best Model’a Neredeyse Giremeyecekti

Burak Özçivit

Burak Özçivit, tanınmasını 2005’te birinci seçildiği Best Model yarışmasına borçlu. Ama bu yarışmaya neredeyse katılamayacaktı! Üniversitede fotoğrafçılık okuyan Burak Özçivit, o dönemde bir fotoğraf stüdyosunda pek de önemli olmayan işler yapıyormuş. Yarışmanın organizatörü Erkan Özerman da tavsiye üzerine onu yarışmaya davet etmiş. “Döndüğümde elemeler için seçilen fotoğraflar arasında onunkini göremedim, çöpe atmışlar. Çöplüğe atılan fotoğraflar arasından Burak Özçivit’inkini bulup çıkarttım. Bakın şimdi nerelerde?” diyen Erkan Özerman, ünlü oyuncunun kendisine hiç teşekkür etmemesine çok üzülmüş.

Erkan Özerman bir süre sonra bu öyküyü şöyle revize etti: “Çöpten çıkardım demedim. Kısaca tekrarlayayım; o sene Best Model’e müracaat edenler yüzlerce kişiydi. Ben de Paris’teydim. Uğurkan Erez’e ‘İlk elemeyi siz yapın ben gelince yaklaşık 100’e yakın başvuruyu hazır bulundurun’ demiştim. Ertesi gün geldiğimde ‘Yarışma müracaatına babası ile Kadıköy’den gelen genç bir delikanlı vardı, anladığım kadarıyla onu elemişsiniz onun dosyasını bulun, kendisini finalde görmek istiyorum’ dedim. Elenen fotoğrafları büyük bir kutuya attıklarını söylediler. Sevgili Burak bunu çöp kutusu olarak anlatmış. Bu genç arkadaşın dosyasını buldum ve onu finale aldım, kazandı ve mutlu oldum. Bugün kendi konumunda en iyi oyunculardan biri oldu.”

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.