Tüm dizilerin özetleri, fragmanları,haberleri ve çok daha fazlası!

Cesur ve Güzel 11.Bölüm: Hırs mı Aşk mı?

Cesur ve Güzel 11.Bölüm: Hırs mı Aşk mı?

Sühan ve Cesur aşkında evlilik adımını sonunda görmüşken bu evlilik bir oyundan mı ibaretti? Cesur’un planında Sühan’a aşık olmak var mıydı? Peki Sühan’ın babasına olan nefreti mi yoksa Cesur’a olan öfkesi mi ağır basacak? Tüm detaylarıyla Cesur ve Güzel’i konuştuk. Hazırsanız başlayalım!

Sonsuza Kadar Evet… mi?

Cesur’un, Sühan’ın kimliğini alıp işlemleri başlatmasıyla evlilik süreci çoktan başlamıştı. Tahsin’in kızını Cesur’dan ayırmak için hırslarının kurbanı oluşuna hep birlikte ortak olmuştuk geçen bölümde. Sühan’ı kaçırmaya kadar gitmişti bu durum. Sühan, babasının hırsını, yapabildiklerini görünce babasına verebileceği en büyük cezanın Cesur’la evlenmek olduğunun farkına vardı. Tahsin Korludağ farkında olmadan kendi elleriyle Sühan’ı Cesur’un kollarına göndermişti.

Cesur ise kendisini güvene almak zorundaydı. Tahsin Korludağ’ın en yakınındaki insanı yanına alarak kendi sigortasını oluşturmuştu. Sühan ise Cesur’un her şeyi planladığını öğrenmişti. Aklına ilk şüphe kırıntılarını serpiştiren Cesur’un Sühan’ın kimliğini ondan gizli alıp evlilik işlemlerini başlatmasıydı. Sühan, evliliğin daha önceden planlı olduğunu öğrendiği halde evliliği gerçekleştirdi. Çünkü babasına acı vermeliydi. Nikah dairesinin kapısında her şey bittiğinde ise Cesur’dan bunun sebebini öğrenmek istedi. “Çünkü sen benim sigortamsım.” diyen Cesur’un bu cümlesi ise kafaları karıştırdı. Cesur’un Sühan’la evliliği planının parçasıydı. Peki Sühan’a olan duyguları ne kadar gerçekti?

Cesur’un aşkı da planın parçası mı?

Cesur bir plan yaptı. Bu planda ise bir tek Sühan’a dürüsttü. Sühan, Cesur’la evlenirken Cesur’un Tahsin Korludağ’dan almak istediği intikamı da Cesur’un yaşadıklarını da biliyordu. Cesur’un tabloları Korludağ evinden çalan adam olduğunu da biliyordu. Yani Cesur hiçbir şeyi Sühan’dan saklamamıştı. Sühan’ın ise evlenme isteği ne tesadüf ki Cesur’la aynı sebeptendi. Sühan’da babasından intikam almak için böyle bir yola girmişti. Tüm bu intikam oyunları içerisinde de bir tek aşkları gerçekti.

Cesur’un babası ile annesinin evliliği Sühan ve Cesur’un evliliğine çok benziyordu. Cesur şimdiye kadar babası annesine nasıl yaklaştıysa öyle yaklaşmıştı Sühan’a. Evlenme teklifi de aynı şekildeydi. Cesur’un babası Hasan’da Fügen’in kimliğini gizlice alıp başlatmıştı evlilik işlemlerini. Cesur’un ailesini ne kadar sevdiğini ve değer verdiğini biliyoruz. Eğer Sühan’dan hoşlanmasaydı ona babasının taktikleriyle de yaklaşmazdı bana kalırsa.

Gelin eşikten yürüyerek geçmez

Eğer Cesur’un aşkı bir plana dahilse bu kadar tatlı bir plan olamaz sanırım. Cesur’un Sühan’a yaklaşması, romantik sözleri, “Gelin eşikten yürüyerek geçmez” diyerek onu kucağında eve sokması büyük bir aşkın göstergeleri. Cesur, Tahsin Korludağ’ı bitirme planına odaklansa da Sühan’a olan aşkı paha biçilemez. Her sahneleri tekrar tekrar izlenecek kıvamda. “Her erkeğin evlenmek istediği kadın” Sühan ve “Her kadının evlenmek istediği erkek” Cesur büyük bir aşka ne kadar uzak dersiniz?

İşte o vasiyet

Tahsin Korludağ’ın Sühan’ı Korhan’a göre daha çok sevmesinde bu vasiyet mi gizli diyorum. Tahsin Korludağ’ın eşi Nurhan öyle bir vasiyet yazmış ki akılları durdurdu adeta. Korhan evlenirse bütün zeytinlikler Korhan’ın, Sühan evlenirse Korludağ Çiftliği Sühan’ın olacak. Adeta oğlunun o saflıkla gidip Cahide’yi bulacağını bilmiş gibi -ya da biliyor muydu acaba?- Sühan’a çok daha büyük bir servet bırakmış. Cahide ile evlendiği gün Korhan’ın annesini kaybettiğini biliyorduk. Yani Korhan Cahide ile evliyken bu vasiyet açıklanmış ancak Cahide’den gizli kalmış.

İşin en kritik noktası ise Cesur’dan bu vasiyetten haberdar olması. Yani Cesur’un Sühan’la evliliği babasından alacağı intikamın en büyük parçası, hatta o intikamın ta kendisi. Çünkü bu evlilik itibariyle Cesur, Tahsin Korludağ’ın kendisinden aldığı her şeye sahip olmuş durumda.

Her şeyi bilen Mithat Topakçı


Mithat Topakçı’nın ölümü ise Cesur’un Tahsin Korludağ hakkında bilgi almasını engelleyen en önemli şey oldu. Cesur, Sühan vasıtasıyla Korludağ Çiftliği ele geçirdi belki ama Cesur’un asıl isteği Tahsin Korludağ’ın suçlu bulunmasıydı. Yani Tahsin suçunu itiraf etmeden ve bunun bedelini ödemeden Cesur intikam oyununa devam edecek. Mithat Topakçı ise babasının ve Tahsin’in askerlik arkadaşı olarak her şeyi bilen en önemli kişiydi. Ancak 11.bölüm itibariyle hayatını kaybetti.

Cahide bu evliliği bozacak mı?

Banu, Cahide, Bülent ve bu evliliği istemeyen herkes canla başla evliliğin olmasını engellemeye çalışmıştı. Ancak başarılı olamadılar. Banu’nun son dakika Sühan’ı ifade vermek için çağırması bile bir işe yaramadı. Cesur, evliliğin engellenmek istediği anladı ve Sühan’ı yolundan geri döndürdü.

Ancak Cahide vazgeçmedi. Sühan’ın kafasını karıştırmak için hala bir şeyler yapılabilirdi. 1.bölümde yaşanan Sühan’ın atı Nazlı’nın kontrolden çıkmasının bir komplo olduğunu Korhan’a söyledi. Evet bu doğruydu. Sühan’a bir tuzak kurulmuştu. Hem de çiftlikten birinin tuzağıydı bu. Biz bu tuzağı kimin kurduğunu elbette ki biliyoruz. Cahide’nin ta kendisi.

Ancak Cahide ustalıkla bu suçu Cesur’un üstüne atmasını bildi. Vasiyetten haberdar olan Cesur Sühan’ı etkilemek ve çiftliğe girebilmek için önce Sühan’ın kaza yapmasını sağlamış sonra da Tahsin Korludağ’ı yanan evden kurtarmıştı. Ancak Cahide’nin ta kendisi de gerçeği biliyordu. Sühan’ı tuzağı kendisi kurmuştu, evi yakan ise Bülent’ti.

Ama Sühan’ın kafası karışmıştı bir kere.

Seni yalnız bırakmayacağım

Sühan’ın kafası son derece karışmış bir haldeyken Cesur ve Sühan arasında yaşananları da öğrendik. Aralarındaki birliktelikte büyük bir yakınlaşma yaşanmıştı. Sühan, bir yandan Cesur’a olan duyguları gittikçe artarken yaşadığı her şeyin bir oyun olduğu karmaşası içinde kalmıştı.

Cesur için son umut

Mithat Topakçı ölmüştü. Cesur, Tahsin Korludağ’dan intikamını almak için ilk adımı Sühan ile evlenmekti. Ancak Tahsin’i hala suçlamak için bir kanıtı yoktu. Ancak tek bir umudu kalmıştı o da Mihriban. Mihriban, Tahsin’le 5 sene boyunca nişanlı kalmıştı. Tahsin Korludağ’ın yaptığı bütün oyunların haberdarı olan tek insandı. Banu’nun babasıyla iş birliği yapacak da tek insandı bu nedenle. Çünkü onun da amacı Tahsin’den o 5 senenin intikamını almaktı.

Tabloların gerçeğini ve sahtesi görmüş tek insan olan Mihriban Tahsin Korludağ’dan korkmuyordu. Bu nedenle mahkemede şahitlik yapacaktı. Peki Sühan’nın Cesur’a olan öfkesi mi yoksa babasına olan nefreti mi ağır basacaktı? Sühan hırsının kurbanı mı olacaktı yoksa kalbinin sesini dinleyip aşkın peşinden mi gidecekti?

Yeni bölümde görüşmek dileğiyle!

 

 

 

 

 

 

 

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.