Tüm dizilerin özetleri, fragmanları,haberleri ve çok daha fazlası!

Cesur ve Güzel 14.Bölüm: Korludağ’da Devir Değişti!

Cesur ve Güzel 14.Bölüm: Korludağ’da Devir Değişti!

Cesur ve Sühan’ı şimdiye kadar hiç görmediğimiz kadar birlikte görüyoruz. Özellikle Sevgililer Günü sürprizinden sonra birbirlerine inançları da aşkları da artık daha fazla. Yan yanalar ve Sühan her daim Cesur’un en büyük destekçisi. Söylediklerine inanıyor ve en önemlisi onun hakkında söylenen yalanlara kolay kolay inanmıyor.

Rıza kaçtı!

Rıza’nın kaçışıyla başladık yeni bölüme. Hala yüzünü göremediğimiz Rıza, Mutlu’yu vurarak ellerinden kurtuldu. Rıfat ise Mutlu’nun peşinden giderken büyük bir kaza geçirdi. Cesur ve Sühan’ın romantik sürprizi hem Rıza’nın kaçması hem de Rıfat’ın kazasıyla kesintiye uğradı. Hastaneye kaldırılan Rıfat, hiçbir şeye yardımcı olmayan oğlu Can Cesur’un  işini daha fazla zorlaştırdı.

Rıza’nın kaçması Tahsin ve Adalet çiftini de etkiledi elbette. Özellikle Adalet, üzerinde travmalar yaratan o geçmişle yüzleşmek zorunda kaldı. Ona zarar veren herkesten intikamını almıştı ancak yaşadığı acı kendisine büyük bir korkuyu miras bırakmıştı. Abisinin hapiste olduğunu bildiği halde sürekli hapishaneye gidip onun orada olup olmadığını kontrol etmişti. O derece korkuyordu geçmişini mahveden o adamdan. Onun dışarıda olma ihtimali yeniden korkularını su yüzüne çıkartmıştı.

Rıfat ise hastanede yaşam mücadelesi verse de Cesur’a ulaşan ses kaydı büyük bir kanıt oluşturuyordu. Mutlu’nun Rıza’nın peşinde olduğunu söyleyen ses kaydı Cesur’un Tahsin’i suçlaması için en büyük kanıtıydı.

Tüm bunların dışında Rıza’nın Cesur’a gönderdiği kayıp mektupta Cesur’un merak ettiği ikinci şeydi.

Tahsin’in meydan okuyan Serhat Savaştürk

Serdar Özen’de Korludağ çiftliğinde artık 🙂 Hem de fazlasıyla yaman bir rolle. Kasabanın yeni savcısı Serhat karakteri geldiği gibi dengeleri de değiştirdi. Sadece yeni dosyaları değil eski dosyaları da karıştırmaya kararlı olarak Korludağ’ya geldi. Cesur’a gelen mektubu, Rıza’nın kaçışını hatta Doktor Nedim cinayetini bile gündemine aldı. Hülya, Cahide hatta Korhan bile savcının sorgulamasından geçmek zorundaydı artık.

Sühan ise mektup olayını Mihriban’dan tesadüfen öğrendi. Gün geçtikçe daha çok Cesurcu ve daha az Tahsinci olmaya devam ediyor her öğrendiği olayla. Ancak anlayamadığım her seferinde babasının karşısına çıkışı ve onu “Nasıl yaparsın bunu?” edasıyla sorgulaması. Artık bir yerden sonra Tahsin Korludağ gerçeğine alışması gerekiyor sanırım. Özellikle sanki cevabını öğrenebilecekmiş gibi mektupta ne yazdığını babasına sorması anlamsızdı. Ancak savcı Serhat’ın tesadüfen Sühan ve Tahsin konuşmasını duyup Tahsin’in Rıza’nın kaçışında bir parmağı olduğundan şüphelenmesi Tahsin için sonun başlangıcı oldu.

Üstelik sanki olacakları anlamış gibi tedbir de almıştı yeni savcı. Davayla ilgili olan herkesin seyahat hakkını yasaklamıştı. Tahsin ve Adalet yurt dışına kaçamadığı gibi Cahide’nin Hülya’yı kaçırma planı da suya düştü.

Sühan da ipuçlarını topluyor!

Artık Cesur yalnız değil. Attığı adımlarda Sühan’da yanında. Cesur nasıl kendisine gelen mektubu ve Rıza’yı araştırıyorsa Sühan’da Mutlu Komiser’i, Rıza’nın kim olduğunu araştırdı. Korhan’la hatta Salih’le bile konuşmaktan çekinmedi. Rıza’nın kimliği, ne yaptığı ve babasıyla ne ilgisi olduğunu çekinmeden herkese sordu. Her kaldırdığı taşın altından ise babasının günahları çıktı. Her öğrendiği bilgiyle Cesur’a yeniden hak verdi. Babasına yeniden kızdı.

Cahide Korkuyor! Korhan hala Hülya’nın peşinde!


Cahide ise hala Korhan’nın Hülya üzerindeki araştırmasını engelleyemedi. Pasaportu alamadığı gibi yeni savcının geçmişteki dosyaları incelemesi ise Cahide’yi daha fazla tedirgin etti. Pasaportu bir şekilde Hülya’ya geri verse bile yeni savcının seyahat yasağı getirmesi Cahide’nin planlarını yeniden engelledi.

Ancak olan hep Korhan’a oluyor. Hülya’yı araştırırken karısının arkasından iş çevirdiğinin farkında bile değil. Cahide kendisini korumak için her şeyi yaparken farkında olmadan Korhan’ı kaybediyor. Hülya hem Cahide’ye yalanlar söyleyip hem de Korhan’a yaklaşmanın bir yolunu buluyor ancak Korhan artık o kadar saf değil. Hülya’nın kendilerine yaklaşma sebebini “Senin karına olan aşkını kıskandım.” olarak açıklaması elbette ki Korhan’ı inandırmadı. Sadece Korludağ da değil Korhan için de devir değişmişti.

Tahsin Korludağ’ın planları


Tahsin Korludağ anlayamadığım bir noktada. Adalet’i sevmesinin nedeni çevresinde ilk kez birinin onu Tahsin olduğu için sevmesi. Ancak Tahsin Korludağ’ı karakteri, kendisi için sevmek neredeyse imkansız. Çünkü neredeyse kimseye bir iyiliği yok. Mihriban’ı daha zengin biriyle evlenmek için nikah masasında bırakan, Korhan’ın tüm çocukluğunu babasının katil olduğunu öğrendiği travmasıyla geçirmesiyle sebep olan ve Cesur’un babasını doğru düzgün tanımadan büyümesine neden olan Tahsin Korludağ’ı tüm kötülükleriyle sevmek imkansız.

Adalet’in ise onu sevmesinin tek nedeni hayatını kurtarması. Öz abisinin bile düşünmediği Adalet’i düşünen, koruyan ve okutan Tahsin Korludağ Adalet’e kendisini sevdirmek için büyük iyilikler yapmış durumda. Adalet, Tahsin’i seven tek kişi çünkü onun iyiliklerini gören tek kişi.

Gelelim Tahsin’in yeni planlarına. Rıza’yı kaçıranın Cesur olduğunu düşündürmek için kamyon şoförüne bile yalancı ifade verdiren Tahsin yeni savcı engeline fena çarptı. İlk defa bir kişi Korludağ yalanlarına inanmadı. Korludağ’da devir gerçekten değişti.

Bu sefer Tahsin Korludağ kendi oyunlarının kurbanı:

Korhan’ın Travması

Korhan’ın yıllardır sakladığı mektup kafaları karıştırdı. Hasan Karahasanoğlu’nun Tahsin’in yaptıklarından tükenip pes ettiğinin işaretiydi o mektup. Cesur’un annesi Füsun’un “Baban pes etti.” demesinin de sebebi buydu. Hasan, Tahsin’in bir daha yüzünü görmemek üzere terk etmişti Korludağ’ı. Ancak haklı olduğu bir yan vardı. Tahsin’in en büyük cezası Korludağ’ydı. Rüşfetle ve tehditle yönettiği o kasaba onun gün geçtikçe mezarı olmuştu. Gücü elde etmeye çalışırken o gücün tutsağı olmuştu Tahsin. Hasan Karahasanoğlu ise Tahsin’in peşini belki de o yüzden bırakmıştı. Ancak hala ölümü bir sırdı. Madem gitmişti neden yetimhane müdürünün öldürüldüğü gün Adalet ve Tahsin’in karşısına çıkmıştı?

Senin baban 2 kere öldü!

Yeni savcının araştırmasıyla Rıza’nın mektubunda ne yazdığı da sonunda Cesur tarafından öğrenildi. Mektupta “Senin baban 2 kere öldü.” diye yazdığını öğrenen Cesur, babasının araba kazasında ölmediğinden şüphelenmeye başladı. 2 kere öldü gerçekten ne demekti? Muhtemelen Adalet, Hasan’ı vurduktan sonra arabaya yerleştirip kaza yaptı süsü verildi. Rıza da 2 kere öldü derken muhtemelen hem kazadan hem de Adalet tarafından vurulmasından bahsediyordu. Çünkü Hasan’ın Adalet tarafından vurulması Rıza’nın da şahit olduğu bir olaydı. Rıza hapishanede Adalet babanı vurdu diyemeyeceği için şifreli bir mektup yazmıştı.

Yeni bölümün en güzel yanları

Cesur’a “Sağlıkta şiddet olmaz.” ve “Adalet silahla sağlanmaz.” repliklerini yazarak bu konuda duyarlı davranan Cesur ve Güzel dizisinin alkışlamadan edemiyorum! Dizide Sühan ve Cesur arasındaki romantik sahnelere de ayrıca ba-yıl-dım!

Ah bu şarkıların gözü kör olsun!

Korhan, otelin barındayken çalan şarkıya da bayıldım. Korhan, Hülya’dan yavaş yavaş hoşlanıyor mu kafamı karıştırdı. Kendisine yaklaşan kadını Hülya olarak görüp itmesi “acaba yavaş yavaş bir şeyleri hissediyor mu?”sorusunu sordurdu.

Şarkının Zeki Müren versiyonu da burada dursun:

Yeni bölümde görüşmek dileğiyle o zaman!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.