Tüm dizilerin özetleri, fragmanları,haberleri ve çok daha fazlası!

Cesur ve Güzel 25. Bölüm: Aşk İntikamdan Üstündür!

Cesur ve Güzel 25. Bölüm: Aşk İntikamdan Üstündür!

Güzel ve yakışıklı başrol oyuncuları dizinin dinamiğini etkiler. Eğer bu oyuncular oldukça yetenekli ise dizilerin seyri olumlu olarak değişir. Cesur ve Güzel, başrollerinde hem güzel, yakışıklı hem de yetenekli oyuncular olan Tuba Büyüküstün ve Kıvanç Tatlıtuğ yer alırken birçok usta oyuncu ile ekranlara geliyor. Dizi yayınlandığı günden beri büyük seyirci kitlesine ulaşırken; orijinal kurgusu ve duygusal senaryosu bizleri etkiliyor. Zorluklara örülü bir aşk hikayesinin 25 bölümünde neler olduğunu sizler ile paylaşalım.

Kötü Karşılaşma

Cesur hesap sormak için Rıza’nın oteldeki odasına gittiğinde kapıyı ısrarla çaldı. Rıza’nın açmasını beklerken Sühan kapıyı açınca şok geçiren Cesur onun odada olmasına anlam veremedi. Cesur otel odasında Sühan’ın ne aradığı ile ilgili hesap sorduğunda Sühan babasının oteli Rıza’ya hibe ettiğini söyledi. Otel odasında olma nedeni de ; Rıza ile ilgili bir kanıt aramak olduğunu söyledi. Cesur da dilencinin öldürüldüğünün haberini verdi.

Bir karşılaşma da Bülent ve Cahide arasında oldu. Cahide ofise gittiğinde Bülent’in köstebeklik yaptığını anladı. Bülent’i ele vermemek tehdidi ile Cahide ondan artık hem kendisi için hem de Tahsin için casusluk yapmasını istedi. Mihriban ise oğlunun hainliğinden bir haber; belediye başkanlığını kazandığında şirketteki tüm hisselerini Bülent’e bırakacağını söyledi.

Sühan ise tüm yaşananlardan dolayı iyice kötüleşti.

Tahsin Eski Günlerini Arıyor!

Tahsin uzun süredir düşüş yaşıyordu. Cesur’un annesinin ölümündeki yaşananlar, şirketin kaybı, belediye başkanlığı ve çocukları ile arasındaki sorunlar derken; Tahsin iyice köşeye sıkışmıştı. Şimdi ise hastalığına rağmen toparlanmaya çalışıyordu. Rıza tehdidini ortadan kaldırmak için Turan’ı yanına çekmeye çalıştı. Tahsin Turan’a ona çalışma karşılığı para teklif etti. Turan ise Rıza’ya ihanet etmek istemediği için bu teklifi reddetti.

Sühan eve geldiğinde babası ile karşılaştı. Fakat onunla konuşamadı bile. Çünkü babasının bir katil olduğuna şahit olduktan sonra duyguları karmakarışık olmuştu. Tahsin ise kızındaki değişik hali bildiği için ona bahçede ” baba-kız” dolaşmayı teklif etti.

Bu gezide babası ile hesaplaşan Sühan her şeyi bildiğini hatta olanları izlediğini söyledi. Rıza ona görüntüleri izlettiğinden; olanlar için Salih amca için babasından hesap sordu. Her ne kadar Tahsin kendini koruduğunu söyleyerek savunsa da Sühan ona inanmadı. Babasına hem onu hem de Cesur’u Rızadan kurtaracağına söz verdi.

Rıza’ya Tuzak!

Rıza işlediği suçlardan dolayı rutin olarak karakola gidip ifade veriyordu. Fakat işlediği suçlarda o kadar zekice delilleri ortadan kaldırmıştı ki, şüpheler onun yönünde olsa da bu sayede kurtuluyordu. Bir kez daha polis kılığında kişiler gelip Rıza’yı karakola götürecekken o kişilerin polis olmadığını anladık.

Cesur tüm olanları itiraf ettirebilmek adına Rıza’yı sahte polisler ayarlayarak kaçırtmıştı. Cesur onu annesininki gibi bir kafese koydu. Rıza ile konuşan Cesur tehditlere boyun eğmeyerek konuşuncaya dek onu hapsedeceğini söyledi. Cesur ise Rıza ile hesaplaştı. Rıza’ya tüm gerçekleri bildiğini söyledi ve kabul etmesini istedi. Rıza ise ne annesinin ölümü ile ilgili ne den Salih’in ölümüne ait hiçbir suçlamayı kabul etmedi.

Sühan ve Savcı görüştüklerinde yanlarına Rıza’nın adamı geldi ve Rıza’yı neden göz altına aldıklarını sordu. O anlarda bu durumdan haberi olmayan savcı, bunun Cesur tarafından yapıldığından şüpheleniyordu. Cesur’un peşine taktığı adamları aradığında anladılar ki; Cesur olaya bulaşmamış. Tabi bu gerçek değildi. Çünkü Cesur peşindeki polislerden habersiz araç içinde gizlice kaçarak Rıza’yı tutsak ettiği yere gidip geri dönmüştü.

Adalet Hapisten Kaçıyor!

Necla hapiste Adalet’i ziyarete geldi ve Tahsin’in durumundan bahsetti. Adalet ise durumun çok ciddi olduğunu düşündüğü için Tahsin’i görmek zorunda olduğuna karar verdi.

Adalet koğuşta iken hap içerek kendini zehirledi. Hastaneye kaldırıldığında ise mideyi yıkandı ve hemşire olarak da Adalet’in eczanedeki çırağı Necla geldi. Necla ona giysi ve para sağlayarak Adalet’in hastaneden kaçmasını sağladı. Polisler bunu anladığında Korludağ konağına gelip her yeri aradılar. Adalet’e ait bir iz bulamadılar ama Tahsin’i yakın markaja aldılar.

Necla ise Tahsin’i arayarak durumu anlattı. Tahsin bu duruma çok şaşırmakla beraber hemen Adaleti görmeye gitti. Bu anlara eşlik eden biri vardı. Hülya tüm konuşulanları duydu.

Tahsin ve Adalet bir evde buluşarak konuştular. Adalet olanları anlattı. Aralarında Rızadan nasıl kurtulacaklarına dair plan yaptılar.

Mihriban Seçim Yarışında

Korludağ’ın başkanlık seçimlerinin en güçlü adaylarından biri Mihriban. Fakat onu istemeyen ve başkanlığı elde etmemesi için Tahsin çok çabaladı. Belediyenin büyük bir ödeneğini kendi adamı olan başkan adayına tahsis etmesine rağmen durmadı. Mihriban kürsüde konuşurken konuşmasını bölerek itiraz etti. Tahsin bu konuyu iyice kafaya takmıştı. İnsanlara altın dağıtarak kendi halefine oy toplamaya çalıştı. O anlarda Sühan ve Korhan utançtan yerin dibine geçti.

Sühan Zor Durumda!

Sühan artık Rıza’nın tehditlerine maruz kalıyordu. Ama Sühan bu tehditlere boyun eğmedi. Cesur ‘u takip ettiğinde Rıza’nın tutulduğu yere ulaştı. Burada Rıza onu kurtarması karşılığında anlaşma yaptılar. Sühan bir alet ile kapısını açtığı kafesten Rıza’yı kurtarmaya çalışırken Cesur geldi. Sühan’ı orada gören Cesur bir kez daha şok geçirdi. Cesur bir yandan olanlara bir yandan da Sühan’ın hal ve hareketlerine anlam veremedi. Sühan’dan iyice şüphelenmeye başlamıştı.

Sühan ve Cesur dışarı çıkıp konuştular. Sühan, Cesur’un yaptıklarının ve yapmak istediklerinin ne kadar tehlikeli olduğunu ve tüm bunlara bir son vermesini istediğini istedi. Fakat Cesur annesinin intikamı söz konusu ise Rıza’yı bile öldürebileceğini söyledi. Bunu duyan Sühan çok üzüldü. Resmen yalvararak Cesur’un tüm bu olanlara bir son vermesini istese de, Cesur ona işlerine karışmamasını söyledi.

İhale Sonuçlandı

Cahide’nin aldığı tüyolar ile fiyat veren Korhan ihalede şok yaşadı. Bu ihaleyi de kaybedince hesap sormak için Cahide’yi aradığında ; Cahide tüm bu bilgileri Bülent’ten aldığını itiraf etti. Korhan soluğu Bülent’in odasında aldı ve bu durumun hesabını sordu. Bülent ise gayet pişkin bir şekilde olanları kabul etti. Annesi ile büyük kavga ederek oldukça yaralayıcı laflar söyledi ve çekti gitti.

Sühan Kaçırıldı!

Cesur ve Rıza konuşurken birden telefon çaldı. Arayan Sühan dı fakat konuşan Turan dı. Turan patronunun bırakılması karşılığında Sühan’ı kaçırmıştı. Cesur hemen Sühan’ı kurtarmaya gitti. Rızayı bırakır bırakmaz Sühan’ı da geri aldı. Cesur ” bu iş burada bitmedi” diyerek olay yerinden ayrıldı. Tabi sonrasında tüm bunların Sühan’ın Cesur’u korumak adına yaptığı bir plan olduğunu anladık.

Kardeş İntikamı

Rıza emniyete gittiğinde yalan ifade verdi. Çünkü kaçmasına yardım etmesi karşılığında Sühan’a Cesur ile ilgili hiçbir şeyi söylemeyeceğini kabul etmişti. Keza öyle de oldu.

Adalet ise tüm bu olanların sorumlusu olarak kardeşi Rıza’yı görüyordu. Elinde silah ile Rıza’yı öldürerek Tahsin ve kendisini huzura kavuşturacağını söyledi. Rıza kız kardeşini ikna etmeye çalıştı.

Sühan ise depodaki delilleri yok etmeye başlayınca kamera kayıtlarının bulunduğu kaseti tam yok edecekken Cesur geldi ve ” benden ne sakladığını öğrenmem için’ o kaydı yok etmeyeceksin” diyerek izin vermedi. Bakalım gelecek bölümde neler olacak?

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.