Tüm dizilerin özetleri, fragmanları,haberleri ve çok daha fazlası!

Cesur ve Güzel 26. Bölüm: Adalet’in Peşinde

Cesur ve Güzel 26. Bölüm: Adalet’in Peşinde

Başrollerini Tuba Büyüküstün ve Kıvanç Tatlıtuğ’un oynadığı; Cesur ve Güzel yine harika bir bölüm ile Perşembe akşamımızı güzelleştirdi. Sezona başladığından beri ilgi ile izlenen dizide bir yandan da sona yaklaşılıyor. Cesur ve Güzelin 26. bölümünden kesitlere sizlere aktaralım.

Cesur Gerçekleri Öğrendi!

Cesur’un duşta olmasını fırsat bilen Sühan depoda yaşananların kaydının bulunduğu kamera kasetini arıyordu. Tam kaseti bulduğunda Cesur çıkageldi. Cesur şüphelendiği Sühan’ı yakalayınca ondan hesap sordu. Sühan ise sessiz kalınca kaseti izlemeye koyuldu. Kaseti izleyince Rıza’nın Sühan’ı tehdidini öğrendi. Rıza onu ya babası ya da Cesur ile tehdit ediyordu. Bu yüzden Cesur ona babası ile ilgili gerçeğin ne olduğunu sordu. Sühan sorulan hiçbir soruya cevap bile vermedi. Sadece babasını ve Cesur’u korumak için konuşamayacağını söyleyerek evden ayrılırken, Cesur ” beni bir kez daha hayal kırıklığına uğrattın” dediğinde Sühan evden ağlayarak uzaklaştı.

Daha sonra Cesur bu ihanetin kızgınlığı ile soluğu Rıza ve Tahsin ile ilgili bilgi almak için polisin evinde aldı. Savcıdan gizli Tahsin ile ilgili gerçekleri araştıracaktı. Cesur bununla kalmadı. Tahsin’in karşısına çıkarak ondan hesap sordu. Bu konuşmada onun nasıl bir baba olduğunu ve kızına bu kadar acı çektirmeye hakkı olmadığını söyledi. Tahsin ise kızının tehdit edildiğini bilmiyordu. O anda Cesur ne ile tehdit edildiğini sorduğunda Tahsin ; görüntülerin başka bir adama gönderildiği için Rıza’ya bir şey olursa o kişi Tahsin’i tehdide devam edeceğini söyledi. O anda Cesur tüm bu sorunları çözeceğini ve Sühan’ı bu stresten kurtaracağını söyledi.

Adalet’e Ne Oldu?

Geçen bölümde Adalet elindeki silahı Rıza’nın kafasına dayamıştı O anlarda Rıza ablasını ikna etmeye çalışıyordu. Sonra Rıza’nın otelde olduğunu gördük. Turan’ın yüzü sirke satıyordu. Rıza ise yüzünü yıkamış ve kendine gelmeye çalışıyordu ve elinde bir tırmalama izi vardı. O anlarda bizler pek bir şey anlamadık. Sonrasında Adalet’e kimse ulaşamadı. Tahsin ondan haber bekliyordu fakat Adalet aramıyordu. Savcı ise Tahsin’in evine geldi ve isimsiz bir ihbarın Adalet’in bu evde olduğunu söyledi. Tahsin ise kesinlikle bu ihbarın yanlış olduğunu Adalet’ten haber almadığını söyledi. Bir yandan ise Adalet’e ne olduğunu da merak ediyordu. Her ne kadar savcıyı gönderse de onu kimin ihbar ettiği ve Adalet’in nerede olduğu sorusu içini kemiriyordu. Sonra tahminlerinden onu ihbar edenin Mihriban olduğunu düşündü. Oysa ki ihbarı Hülya yapmıştı.

Mihriban ise Bülent ile büyük kavga etti. Bülent çok ağır laflar sarf ederek annesini yıktı. Üzerine bir de evi terk eden Bülent’in ardından ağlarken Tahsin çıkageldi. Birden Mihriban’dan hesap sorunca kadıncağız çıldırdı ve hakaret ederek Tahsin’i evden kovdu.

Korhan, Babası İle İlgili Gerçeği Öğrendi

Sühan artık olanları kaldıramıyordu. Bu yüzden Korhan’ı aradı ve kardeşi ile dertleşti. Korhan’ın derdi şirketi ayakta tutmak olsa da; Sühan babası ile ilgili gerçekleri pat diye söyledi. Korhan ise olayın şoku ile babasından nefret etme durumunu gözden geçirmeye karar verdi.

Sühan ise Korhan ve babası arasındaki küslüğü bitirmek için bir yemek düzenledi. Korhan ve Cahide’yi bu yemeğe davet etti. Yemek çok güzel başlasa da kötü bitti. Korhan ve Tahsin kavgaya tutuştular ve Tahsin onları evden kovdu.

Cahide ise sürekli dışarıda kalmaktan bıkmıştı. Bülent’in kazığından sonra ondan intikam almak için Tahsin’in evine gitti. Cesur’un evini onun yaktığını ve Tahsin’in canına kast ettiğini söyledi. Tahsin ise anlatılanların hiçbirine inanmadı ve yine Cahide’yi evden kovdu. O esnada konağa gelen Bülent tüm konuşmalara şahit olup Cahide’nin tehdidi boş çıkınca derin bir nefes aldı ve rahatladı.

Cesur Adalet’in Peşinde

Cesur ise adım adım Adalet’i bulmaya çalışıyordu. İlk önce Necla’nın çalıştığı hastaneye giderek onunla konuştu. Necla önce gerçekleri anlatmak istemese de, Cesur’a güvendi ve yaşananları anlattı. Cesur ise bu işin altından da Rıza’nın çıktığını anlayınca çok öfkelendi.

Rıza’nın bu işle ne alakası olduğunu anlamaya çalıştı. Bu iş için Rıfat polisten yardım istedi. Rıfat polis ise Rıza’ya ait telefon kayıtlarından bir şeyler tespit etti. Cesur da bu ipuçlarının peşine düştü. Bu bilgilerde Rıza’nın elindeki görüntüleri Hikmet diye bir adama verdiğini anlattı. Cesur ise bir kenar mahallede onu aramaya koyuldu.

Bir mahalle kahvesinde Hikmet’i sorduğunda adam Cesur’u fark etti. Anında Rıza’yı arayarak peşinde olan adamı anlattı. Bu adamın Cesur olduğunu anlayan Rıza ise bu durumu engellemesi için Sühan’ı arayarak tehdit etti.

Sühan Tehditlerin Odağında Kalıyor

Sühan bir yandan babası ve Korhan’ı bir araya getirmeye çalışıyordu. Diğer yandan ise Cesur ve Tahsin’i bitirmek için elinde koz bulunan Rıza tarafından tehdit ediliyordu. Rıza onu bu tehditle zorla yemeğe götürdü.

Cesur’un takip etmesi için ayarladığı Kemal ise bu yemeği hemen Cesur’a haber verdi. O sırada Rıza ise duygularını Sühan’a itiraf ettiğinde Sühan şok oldu. Cesur ise anında orada bitti. İçeri girdiğinde Cesur direkt olarak Rıza’ya tekme tokat girişti. Öyle bir dövdü ki Rıza yerden bile kalkamadı. O dayakla hepimizin içinin yağları eridi diyebiliriz.

Cesur ise öfkesini Sühan’dan çıkardı. Sühan’ı suçlayarak hesap sordu. Sühan ise olanlardan dolayı oldukça kötüydü.

Cesur’un Zor Kararı!

Cesur adamın peşini bırakmamıştı. En sonunda adamı bir lokantada buldu ve kaçan adamın peşinden koştu. Adamı yakalayamayan Cesur ona ait olan çantayı aldı. Çantada bir Cd bulduğunda görüntüleri izledi. Bu görüntülerde Tahsin ile ilgili gerçekleri öğrenen Cesur tüm bunları konuşmak için Sühan ile konuşmaya gitti. Sühan’a tüm olanları savcıya anlatmasını ve bu sayede Rıza’nın tehditlerinden kurtulabileceğini söyledi. Sühan ise babası çok hasta olduğu için bunları yapmak istemedi.

Sonra Tahsin bey fenalaştığı için Sühan’ı çağırdılar. Sühan babasının durumunu görüşmek için doktorun yanına gitti. Doktor ile görüştüğünde bir şeylerden şüphelenen Sühan, sonuçları alıp başka doktora göstermek istedi. O anda doktor tedirgin oldu ve hemen Tahsin’i aradı. Tahsin’in hastalığı meğer bir yalandan ibaretmiş. Cesur ise Sühan’ı aradı ve babası ile ilgili gerçekleri söyleyemediğinden bahsetti. Tüm bunları Sühan için yaptı.

Sühan’ın babasının hastalığı ile ilgili sonuçları gönderdiği doktor arayınca Sühan duydukları karşısında donup kaldı. Bu şokun ardından babası ile hesaplaştı. Tahsin ise pişkin pişkin kendini savundu.

Sühan tüm bildikleri anlatan bir mektup yazıp içine de görüntülerin bulunduğu zarf ile Şirin’e verdi. Daha sonra Cesur ile konuşmak için ayrıldı.

O anlarda ekrana Rıza’nın kardeşi ile konuşması geldi. Rıza soğukkanlılık ile kardeşini boğdu ve öldürdü. Onu mezar kazıp gömerek cesedi ortadan kaldırdı.

Sühan sonunda kürtaj olmadığını Cesur’a itiraf etti. Cesur sevinse mi kızsa mı bilemedi. Hemen evlenelim, nikah tazeleyelim dedi. Hayal kırıklığı ile dolan Sühan; babasına benzemeyen bir adam istediğini söyledi. Cesur’a tüm hesaplarından ve intikam fikrinden kurtularak ; eski haline dönebilirse sonsuza kadar onunla olabileceğini söyledi.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.