Tüm dizilerin özetleri, fragmanları,haberleri ve çok daha fazlası!

Cesur ve Güzel 29. Bölüm: Büyük Düğün

Cesur ve Güzel 29. Bölüm: Büyük Düğün

Cesur ve Güzel her ne kadar finale yaklaşmış olsa da, son bölümleri hala aynı heyecanla izlenmeye devam ediyor. Bu hafta ekranlara gelen Cesur ve Güzel 29. bölümünden özel kesitleri sizlerin huzuruna sunduk.

Rüya Gibi Düğün!

Cesur ve Güzel 29. bölümde rüya gibi bir düğün ile başladı. Beyaz gelinlik içinde bir kuğu gibi süzülen Sühan ile damatlık giymiş halleri müthiş olan Cesur’un deniz kenarındaki romantik düğünü ekrana geldi. Bu düğünde herkes çok mutlu ve güzel görünüyordu. Bir rüya kadar güzeldi ki zaten bunun bir rüya olduğu anlaşıldı. Sühan rüyasında böyle romantik bir şekilde evlendiğini gördü. Bu rüyadan uyanınca da hemen Cesur’a anlattı. Bebekleri doğmadan tüm sevdikleri ile romantik bir düğün yapmayı istiyordu. Bu isteğine Şirin de destek verdi. Spontane şekilde evlendikleri için bu defa kınasıyla gelinliğiyle Sühan’ı görmek isteyen Şirin ayrıca zorla kendini nikah şahidi de yaptırdı. Cesur ise bu defa en güzel düğünü Sühan için yapacağına söz verdi.

Rıza Hapisten Kaçtı!

Rıza hapiste kalamayacağının farkındaydı. 30 yıllık esaretten sonra dışarı çıkıp zengin hayatı yaşayan Rıza daha fazla hapiste kalmak istemiyordu. Hele de Cesur’un eliyle hapse gönderilmek en ağır olanıydı. Bu yüzden sanki avukatını arıyormuş gibi Turan’ı aradı ve onunla bir plan yaptı. Bu plan sonunda Rıza bir şekilde kurtuldu. Bu uğurda iki polisi şehit etmeyi daha göze alan Rıza, Turan’ın getirdiği para ile yurt dışına çıkmak için harekete geçti. Tüm işlemleri yapan Rıza gitmek için iki hafta sonraya bilet aldı. Onu yurt dışına çıkaracak olan kişi neden hemen kaçıp gitmiyorsun diye sorduğunda ise ” sarışın biri ile görülecek hesabım var” diyerek Cesur ve Sühan’ın mutluluğuna engel olacağını belli etti.

Korludağ’da Herkes Diken Üstünde

Savcı Cesur’un yanına gelerek Rıza’nın kaçtığı haberini verdi. Cesur bu haberi aldığında olacakları tahmin ediyordu. Hatta ”Rıza’nın ölmesi tek çözüm” diyerek Sühan’ı korkutmaya başladı. Diğer yandan savcı Rıza’nın hedefinde birçok kişinin olduğunu bildiği için herkese ayrı ayrı koruma tahsis etti. Daha sonra Korhan’ı aradılar ve Rıza’nın kaçışını haber verdiler. Korhan da babasının güvenliği sağlamak için ekstra önlemler aldırdı. Her ne kadar güvenlik önlemlerini arttırsa da Tahsin evden sessiz sedasız çıkmış ve şirkete gitmişti.

Hülya’nın ise bebeği kaçırılmıştı. Bülent ondan tehditle aldığı parayı almak amacı ile Cahide’nin yardımıyla bebeğini kaçırdı. Bunun üzerine Hülya yana yakıla bebeğini aramaya başladı. Parçaları birleştirdiğinde ise bebeğini kaçıranın Bülent olduğunu anladı. Her ne kadar Bülent’in evini basıp çocuğunu kaçırdığını söylese de; Bülent suçlamaları kabul etmedi. Hülya son çare olarak Turan’dan yardım istedi. Turan ise çocuğunu kaçırdığı için Bülent’in yakasına yapıştı. Turan Bülent’in başına silah dayamasına rağmen gerçekleri itiraf etmedi. Bunun üzerine Bülent’in suçsuz olduğuna inanan Turan, Hülya’nın yanına giderek çocuğunu ne yap et kendin bul diyerek ona yardım etmeyi kesti. Hal böyle olunca Hülya tüm parayı ormana getirerek bebeğini almak istedi. Bebeği gelmeyince telaşlansa da Turan bebeğini getirip Hülya’ya verdi. Hülya olanları anlamayınca Turan’ın Bülent ile anlaşması ekranlara geldi. Bülent; Cahide ve Hülya’dan intikam almak için Turan ile işbirliği yapmıştı. Bu işbirliğinden Bülent oldukça karlı çıktı.

”Sen İnanılmaz Bir Adamsın”

Sühan ise daha fazla Rıza’nın hayatlarına engel olmasını istemiyordu. Her şeye rağmen evlenmek istediğini ve mutlu olacağını söyledi. Bu yüzden Cesur’u da ikna ederek nikah günü aldılar. Cesur ise Sühan’ın rüyasında gördüğü yeri bularak onu çok şaşırttı. Bunun üzerine ”sen inanılmaz bir adamsın” diyerek Cesur’a bir kez daha aşık oldu.

Sühan mutluluktan uçarken Cesur tehlikelerin farkında olduğu için ara ara mutluluğunu korku kaplıyordu. Hal böyle olunca Sühan aşkının bu korkularından sıyırmak için onu gelinlik almaya götürdü. Gelinlik denemesi yaparken Sühan ve Cesur’un gözlerinden mutluluk fışkırıyordu.

Mutluluk Tehlike Altında!

Cesur ve Sühan son sürat düğün hazırlıklarını devam ettirirken Rıza’nın araması ile Cesur’un morali sıfır oldu. Rıza ona dediği yere gelmesini söyledi. Cesur ise gazetede gördüğü yazıdan hareketle Rıza’ya ait bir ipucu buldu. Bunun üzerine ipucunu takip ederek Sühan’ın doğduğu eve gitti. Bu duruma anlam veremeyen Cesur, Sühan’ın araması ile sarsıldı. Sühan her ne kadar Rıza’nın peşinden gittiğine inansa da Cesur bunu kabul etmedi. Düğün için pasta seçmeye gitmek isteyen Sühan’a eşlik etmeyen Cesur sonunda sevdiği kadının bu özel heyecanına ortak olmayı başardı.

Bunun üzerine savcı Rıza’yı yakalamak için Cesur’u kullanarak bir plan yapmak istiyordu. Her ne kadar Cesur ondan kurtulmak için her şeyi göze almış olsa da, Sühan sevdiği adamı kaybetme ihtimalini göze alamadı. Cesur ipuçlarından elde ettiği eve gittiğinde peşinde korumalar ve keskin nişancılar vardı. Cesur tam eve girdiğinde Rıza tarafından bir silah düzeneği kurulmuştu. Şükür ki Cesur vurulmadan kurtuldu. Bunun üzerine Sühan sevdiği adamın yem olmasından vazgeçti. Savcı ikinci bir plan olarak ise Turan’a her şeyi itiraf ettirmeyi denese de başarılı olamadı.

Bülent’in İsyanı!

Bülent yaşadıklarının ardından iyice dolmuştu. Annesinin Cesur ile ilgili söylediklerinde sonra ”yeter” diye annesine bağırdı. Cesur’u suçlamaya başladı. Çünkü Cesur’un Korludağ’a geldiğinden beri herkesin hayatını mahvettiğini söyledi. Önce Sühan’ı elinden aldığını daha sonra ise Banu’yu ondan çaldığı için nefret ettiğini söyledi. Bülent ”anne ben çok yalnızım” diyerek ağladığında tüm olanlar için Cesur’u suçluyordu.

Rıza’nın Şeytani Planı ve İşbirlikçileri

Rıza kiralık adamlar tutarak Korludağ’da Cesur ve Sühan’ın mutluluğunu istemeyen kim varsa yanına çekmeye çalıştı. Bu yüzden Bülent, Cahide ve Hülya’yı kaçırtarak kendi mekanına getirtti. Burada hepsini ikna ederek şeytani planını yürürlüğe koydu. İlk olarak Bülent’i Tahsin’in yanına gönderdi ve her şeyi Bülent anlattı. Tahsin öğrendiklerinde sonra Sühan’ın yanına gelerek ona evlenemeyeceğini söylediğinde Sühan hamile olduğunu itiraf etti.

”Bu Gün Bizim En Özel Günümüz”

Sühan’ın babasının nikaha engel olmak istemesi, çevredeki polisler, Rıza’nın tehdidi derken Sühan olanlardan dolayı çok üzgündü. Cesur sevdiği kadının yanına gelerek ona destek oldu. Bugün bizim en güzel günümüz ve kimse huzurumuzu bozamaz diyerek onu teselli etti.

Bu anlarda Rıza’nın işbirlikçileri de oradaydı. Rıza; Sühan ve Cesur’a zarar vermek için çocuklarına göz dikmişti. İşbirlikçilerinin de beynini yıkayarak şeytani planına alet etti. Cesur ve Sühan tüm romantikliği ile düğünde boy gösterirken bu mutluluk anları kısa sürdü. Tam nikah kıyılacakken, Sühan birden fenalaştı. Tüm davetliler ve Cesur bu anlarda şok olurken, Sühan kendinden geçince Cesur sevdiği kadını kucaklayıp götürdü. Sühan’a ne olduğu ve yaşayıp yaşamayacağı yeni bölümde belli olacak.

 

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.