Tüm dizilerin özetleri, fragmanları,haberleri ve çok daha fazlası!

Cesur ve Güzel: Korludağların Evinde Köşe Kapmaca

Cesur ve Güzel: Korludağların Evinde Köşe Kapmaca

“Sana büyük bir sır söyleyeceğim. Kapat kapılarını. Ölmek daha kolaydır sevmekten. Bundandır işte benim yaşamaya katlanmam.”

Tüm hayatı çalınmış bir adam:Cesur ve büyük bir yalanın içerisinde her şeyden habersiz büyüyen bir kadın:Sühan. Bir aşk masalının en şansız kahramanları. Başka bir masalda iki büyük aşık olmak varken kendi masallarının kurbanları onlar. Büyük bir sırrın içerisinde, büyük bir yükün altındalar. En büyük suçları yanlış ailelerde olmak. Sühan, kendi babaannesi ve dedesi olmayan insanları ailesi bilirken Cesur daha küçücükken ailesinden çalınan hayatın peşinde.

Ölmek daha kolay sevmekten. Çünkü sevmenin en zor hali Cesur ve Sühan’ın yaşadığı. Her geçen gün birbirlerinden daha fazla etkilenirken ve daha çok severken Cesur, söz verdiği intikam oyununu sürdürmek zorunda. Ve Sühan, şüphe etmediği ve hep sevdiği babasının yaptıklarıyla yüzleşmek zorunda. Cesur ve Sühan birbirlerine bir nefes kadar yakınken uzaklaşmak zorunda. Sevmenin ölmekten daha zor olduğu bir hayatın içerisinde iki şansız aşık: Cesur ve Sühan.

cyauukrwgaaq4uj

Sühan’ın kelime anlamı söz, şiir demek. Cesur’un “Şiirin karşısında şair oldum.” demesi boşa değil. Oldukça anlamlı. Yağmurlu bir gün, yağmurdan kaçıp ısınmak ve korunmak için bir yer arayan iki aşık. Her şey Cesur ve Sühan’ın aşık olması ve birbirlerini tamamlaması için yeterliyken ikisinin de geçmişi bir an olsun yakasını bırakmıyor. Sühan, her şey güzel giderken Cesur’un neden ve niye gittiğini düşünürken Cesur, ailesine dair anıları bile çalan Korludağlardan intikam almayı bir an için bile unutamıyor. Yangında ölen babaannesi ve onun arkasından intihar eden dedesinin fotoğrafını Korludağların Nişantaşı’daki evinde gören Cesur, çalınan hayatını yeniden hatırlıyor. Sühan ise büyük bir yalanın içinde olduğunun farkında bile değil. Cesur’un babaannesini ve dedesini ailesi olarak bildiğini, babasının sadece başkasının servetini değil geçmişini bile çaldığının farkında değil.

71159

Cesur’un geçmişine her geçen gün daha fazla yaklaşıyoruz. Babaannesi, dedesi ve annesiyle tanıştık bile. Annesi belli ki yaşadıklarından dolayı delirme noktasına gelmiş. Eşini, kayınvalidesi ve kayınbederini, sonrasında ise tüm servetini, geçmişini kaybetmiş. Sağlıklı bir halde değil. Cesur ise annesini görükçe daha çok hırslanıyor Korludağlara. Ancak sadece biz değiliz Cesur’un ailesine bu kadar yaklaşan. Sühan da gerçekleri bilmese de Cesur’un annesiyle tanışıyor. Annesini kaybeden bir kadın olarak bir anneye olan ihtiyacı çok belli. Bakışlarında özlem var anlaşılabiliyor. Cesur’un annesinin söylediklerini anlamasa bile her kelimesini dikkatle dinleyişi ve merak edişinin arkasında bu özlemi yatıyor.

O anları yeniden yaşamak isterseniz diye paylaşmadan da edemiyorum:

Cesur ve Sühan’a küçük bir ara verip Korhan ve Cahide’ye geçmek istiyorum. Bir yalan da onların hayatlarında var çünkü. Korhan, saf bir çocuk. Hayatı boyunca babası tarafından sevilmek istemiş, o sevgiyi görememiş. Babası sevmiş sevmesine ama yeterince ilgilenememiş Korhan’la. Korhan Sühan’a göre babasının geçmişine, yalanlarına daha fazla ortak olmuş. Ama hep susmuş. Babasının terk edilip yetimhanede büyüdüğünü, bir ailenin servetini çalarken geçmişini de çaldığının farkında. Tahsin Korludağ, terk edilmiş bir çocuk olmayı hazmedememiş. Kendisine büyük bir servetle birlikte güzel bir aile geçmişi de çalmış. Herkese sahip olmadığı bir ailenin yalanını anlatmış. Oğlu ve karısı dışında kimse bu yalanları bilmemiş. Karısı bu yalanlar içinde yaşamaktan yorulmuş, hayatını kaybetmiş. Korhan ise babası yüzünden susmak zorunda kalmış, sustukça hep susmuş, her şeye susmuş. Tahsin Korludağ da o kadar inanmış ki yalanlarına artık gerçekleri duyamaz, duymaya dayanamaz olmuş.

71154

Yalanlara sesinin çıkaramayan Korhan’ı, aşık olduğu eşi tarafından bile kandırılır halde görüyoruz. Çünkü bir kez bir yalana susarsanız ömrünüzce birçok yalana kanmak durumunda kalırsınız. Eşinin hamile olduğuna inanan Korhan, olmayan bir çocuğun babası olmaya çalışıyor. Cahide ise yalanını sürdürmekte oldukça başarılı. Ancak yalanları kendisi dahil herkese zarar veriyor. En büyük yardımcısı Hülya, yalanı ortaya çıkartacak herkesi yok etmekte çok başarılı. Gerçekleri söyleyeceğini düşündüğü doktoru bile gözünü kırpmadan öldürüyor. Cahide ise hamilelik koçu Ayşe olarak tanıttığı Hülya’yı korumak dışında hiçbir şey yapamıyor.

cycftmhwiaae-aj

Küçük bir aradan sonra yeniden Cesur ve Sühan’dayız. Dizinin son dakikaları kesinlikle heyecan doluydu. Korludağların evinden aile hatırlarını almak için Cesur’un tam 10 dakikası vardı. Sühan’a kendisini fark ettirmeden en büyük yardımcısı Rıfat’la birlikte resimlerin yerine sahtelerini yerleştirip evden çıkmalıydı. İşte köşe kapmaca o anda başladı. Cesur’un her adımı dikkatli atması gerekiyorken Rıfat’ı da fark etmemesi gerekliydi. Tam 10 dakikayı Cesur’la birlikte yaşadık. Yüreğimiz ağzımızda Cesur’un bir casus gibi eve girişini, fotoğrafları değiştirişini gördük. Nefeslerimizi tutarak izlediğimiz dakikalarda Cesur’un Rıfat’ın evden kimseye görünmeden kaçması için sadece birkaç saniyesi vardı.

cygl5rkw8aapmsc

Ve ilk öpücük. Aslında tam olarak 2 öpücük vardı. Cesur’un öpücüğü planlı ve Rıfat’ın kurtulması için olsa da sonrasında Sühan’ın verdiği karşılık bilinçli ve birçok duygunun karşılığıydı. Sühan aşık oluyordu. Cesur ise tüm planlarından, intikamından sıyrılsa aslında aşıktı. Tüm bunlar Rıfat’ın kaçması için planlansa da Rıfat yine yakalandı. Sühan’a olmasa da evin güvenliğine takıldı. Olacak ile öleceğe çare yok ne de olsa.

Yeni bölümlerde Cesur ve Sühan aşkı nereye doğru ilerleyecek bilinmez ama Sühan tam anlamıyla Cesur’un sırlarına, geçmişine nüfuz etmek üzere. İlk öpücük sonrası büyük bir aşkın yaklaşması da yakın. Heyecanlı bölümlerde kapıda. O zaman nefesleri kesen son sahneyle veda edelim:

Haftaya yeni bölümlerde görüşmek üzere.

 

 

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.