Tüm dizilerin özetleri, fragmanları,haberleri ve çok daha fazlası!

Cesur ve Güzel: Katil Kim?

Sezon:1 BAi??lA?m:5

Cesur ve Güzel: Katil Kim?

İnandığınız her şeyin bir anda yıkıldığına şahit olsanız, güvendiğiniz insanların aslında şüphe etmeniz gerekenler olduğunu anlasanız ne yapardınız? Dünyanız başına yıkılır ve her şeyden şüphe etmeye başlardınız öyle değil mi? En azından Sühan için böyle oldu.

Cesur ve Güzel Fügen’e Ne Oldu? Öldü mü?

Sühan Gerçekleri Öğreniyor

cesur ve güzel 5.bölüm

Babasının yetimhanede büyüdüğü gerçeğiyle yüzleşti önce. Bir ölüm hatta birçok ölüm vardı. Yıllarca annesini suçlamıştı. Annesinin babasına haksızlık yaptığını düşünmüş, babasının yanında olmuştu. Ancak şimdi masum olan da suçlu olan da değişmişti. Haksızlığa uğrayan babası hariç herkesti.

Geçmişini araştırırken gidebildiği tek insan ise abisi Korhan’dı. Her şeyi bilen Korhan, tek bir kelime bile söylemek istemiyordu. Cesur’un babası Hasan’ın Tahsin Korludağ ile olan hesaplaşması yıllar önce sünnet düğününde gerçekleşmişti. Hasan’ın babasını suçlayışlarına, hayallerini çaldığı için ona hesap soruşlarına şahit olmuştu. Tüm bunlardan sonra Hasan Karahasanoğlu’nun öldüğünü de duymuştu. Annesinin babasına “Katil” diye bağırışına tanık olmuş ancak her şeye susmuştu.

Yıllarca yatılı okulda büyüyen Sühan ve Korhan annesinin çabalarıyla olaylardan uzak tutulmuşlardı. Özellikle Sühan, hiçbir şeyi öğrenmemiş, yalanların içerisinde mutlu bir hayatı olduğuna inanmıştı. Korhan ise her şeyi bildiği halde susmuş, günden güne sindirilmişti. Sühan ise şimdi gerçeklerle yüzleşiyordu.

Cesur’un Babasının Katili Kim?

cesur ve güzel 5.bölüm

Sühan geçmişini araştırırken Cesur’da bambaşka bir araştırmanın içindeydi. Belkıs Anne’nin ölümü sonrasında Adalet her şeyin bittiğini zannederken Cesur’un araştırmasıyla karşılaşmıştı. Cesur- Mihriban ittifakı ise sanıldığından çok şey gösterdi bize. Geçen bölümde bahsi geçen ve 30 yıldır hapiste olan Rıza, Adalet’in abisiydi. Yetimhanede büyüyen Adalet ve birçok kız çocuğu yaşı büyülterek Rıza’nın ve yetimhane müdürünün iş birliğiyle kullanılıyorlardı. Hatta en kötü tabirle “pazarlanıyorlardı.” Adalet’in yaşadığı bu acı ise Tahsin’le karşılaşmasıyla bitmişti. İlk bölümlerde Adalet’in sözünü hatırlarsınız. “Hiçbir kadın kendisini kurtaran bir adama kayıtsız kalamaz. Kendimden biliyorum.” Tahsin, Adalet’in kahramanıydı, bunu biliyorduk. Ancak altından böyle bir olayın çıkması tüyleri diken diken etti.

Tahsin’in Cesur’un babası Hasan’ı öldürdüğüne de neredeyse emindik. Cesur ve Güzel başarılı bir şekilde bizi yanılttı. Çünkü Hasan’ı öldüren Adalet’ti. Hasan’ın Tahsin’i suç üstü yakalatmak için takibi olumlu sonuçlanmış ve Hasan, Adalet yetimhane müdürünü öldürürken onları yakalamıştı. Adalet’e zarar vermek istemeyen Hasan’ın amacı Tahsin’i yakalatmaktı. Ancak polisin de Tahsin’in tarafından olduğunu bilmiyordu.

Neticesinde Adalet gözünü kırpmadan Hasan’ı öldürdü. Tahsin’in bile planında olmayan bu ölümde Adalet’in parmağı vardı. Adalet’in geçmişi hatırlamasıyla öğrendiğimiz bu olayı Cesur öğrendiğinde neler yapacak işte bu merak konusu.

Adalet’in geçmişiyle ilgili sırları da buradan okuyabilirsiniz:

Cesur ve Güzel Cesur’un Babası Hasan’ın Katili Kim?

Rıfat Hasan’la Nasıl Tanıştı?

cesur ve güzel 5.bölüm

Tüm bu hikayenin içerisinde Rıfat’ın Hasan’la nerede tanıştığını da öğrendik 5.bölümde. Rıfat dürüst bir polis memuruydu. Tahsin’in tuttuğu komiserine karşı Hasan’ın haklı olduğunu savunmaya çalışmış ancak başaramamıştı. Yaşanan olaylar sonucu belli ki vicdanı galip gelmişti. Cesur’a intikamında yardım edişi de bu nedenleydi. İyi bir polis memuru olan Rıfat’ı sevmemek mümkün değil bu olay sonrasında.

Cesur iyiden iyiye aileye girdi tabi ondan da bahsetmeden geçmemek lazım. Tahsin Korludağ’a söylediği tarihi eser yalanı tıkır tıkır işledi. Evinin etrafına gerçek tarihi eserler de serpiştiren Cesur, Tahsin Korludağ’ın onlardan numune aldırmasıyla başarısını kanıtladı ve Korludağların ortağı oluverdi. Elbette kamera kayıtlarını incelerken Sühan’ın Rıfat’la konuşmasını duyduğunu görmesi de onun için ayrı bir sürpriz oldu.

Erkek Torun Geliyor!

cesur ve güzel 5.bölüm

Cesur’un ismi gibi cesur olduğu apaçık ortada. Her yerde ve her ortamda çekinmeden ortaya çıkışları kendisine sık sık hayran bırakıyor. Tahsin Korludağ’ın torunun erkek olduğunu öğrendiğinde yaptığı kutlamada hediye olarak altın kaşık alması anlamlı bir hediye oldu elbetteki. Aslı “Ağzında gümüş kaşıkla doğmak” deyiminin “ağzında altın kaşıkla doğmak” olarak değiştirmesini son zamanlarda altına verilen öneme mi bağlasak bilemedim tabi. Biz doğrusunu bilelim tabi.

Yine bu anlamlı partide Sühan’ın yeğenine isim önerisi olarak “Muzaffer”i söylemesi Cesur’un yüreğine oturmuştur eminiz. Tahsin Korludağ’ın kendisine ait olamayan aileyi herkesten çok sahiplenerek utanmadan, sıkılmadan bu ismi kabul etmesi ise karakterini daha net gösterdi. Korhan’ın da dediği gibi Tahsin Korludağ o kadar köksüz ki torun torun diye tutturması da sahip olmadığı aileye bu derece bağlanması da o yüzden. Deli gibi kök salmaya çalışmasından.

Fügen aileye katıldı

cesur ve güzel 5.bölüm

Sühan’ın ise zekası her bölümde büyülüyor. Geçmişiyle ilgili gerçekleri öğrenmek için kullandığı yöntemler, abisini bile kandırışları takdir topluyor. Babasının yetimhanede büyüdüğünü öğrenmesine rağmen Cesur’un da olduğu ortamda herkesin gözünün içine baka baka “Muzaffer” ismini söylemesi elbette ki bir planın parçası.

Gelelim Fügen’e. Cesur ve Fügen’in sahneleri çok tatlı anlar oluşturmuş ben çok severek izledim her anları. Cesur’un annesine karşı anlayışlı tavrı, sıkılmadan onunla iletişim kuruşları sevimli anlar oluşturdu. Fügen’in geçmişiyle ilgili hiçbir şeyi hatırlamayıp Tahsin Korludağ ismini hatırlaması ise asıl şokumuz oldu. Herkesin içinde “Katil” diye bağırışı eminiz kolay kolay unutulmayacaktır. Özellikle Sühan ve Tahsin tarafından.

Bir sonraki bölümlerde görüşme dileğiyle o zaman!

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.