Tüm dizilerin özetleri, fragmanları,haberleri ve çok daha fazlası!

Cesur ve Güzel 6.Bölüm: Taraflar Belli Oldu, Sevgi Kazandı!

Sezon:1 BAi??lA?m:6

Cesur ve Güzel 6.Bölüm: Taraflar Belli Oldu, Sevgi Kazandı!

Fügen’in “Katil” sözüyle başladı 5.bölüm. Bu söz birçok şüphenin, korkunun da önünü açacak kadar etkiliydi. Fügen’in hastalığıyla geçiştirilmişti konu ama ne Tahsin ne de Sühan için konu o kadar kolay kapanmayacaktı. Geçmişi hatırlayan Tahsin Hasan’ın eşi ve çocuğunun kayak kazasında ölüp ölmediğini tekrar araştırmaya koyulmuştu.

Bu sözle Cesur’un geçmişine de yolculuk yaptık. Fügen’in oğlunu korumak için yurt dışına taşınmasını, haklarında öldü ilanı vererek farklı kimlikler kullanmasını gösterdi bize geçmiş. Cesur’un Alemdaroğlu soyismini alması o anlarda başlamıştı. Fügen, oğlunu korumak için her şeyi yapmış, oğluna bir şey olacak korkusu zamanla aklını yitirmesine neden olmuştu. Tahsin Korludağ’ın bir aileyi nasıl parça parça edişine şahit oluyorduk her geçmişe gidişte. Nasıl korku saldığına ve Cesur’un neden bu kadar nefret ettiğine şahit oluyorduk.


Tüm bunlara rağmen Şirin ve Kemal’in düğününü de gördük tabi. Şirin’in tüm ağlayıp sızlamalarına rağmen hem de. Nikahta şahitlik yapan Cesur’un Sühan’ın hediye ettiği saati takması da önemli bir detaydı. Her ne kadar intikam için gelse de Cesur, Sühan’dan nefret etmiyordu. Nefretten öte günden güne onların birbirlerine daha çok yakınlaştığını görebiliyorduk.

Sühan ve Fügen’in sahneleri de en az Cesur ve Fügen sahneleri kadar içimizi ısıttı dün akşam. Fügen, her ne kadar bazı davranışlarını bilinçli yapmıyorsa da sevgisinde ve öfkesinde son derece gerçekçiydi. Sühan’ı gerçekten severken Banu’dan o derece nefret ediyordu. Çünkü aklıyla değil hisleriyle hareket etmeyi öğrenmişti.

Şirin’in çiçeğini bir sürpriz yapıp Cesur ve Sühan’ın üstüne atması da yine dün akşamki bölümden sevdiğim detaylardan biriydi. İkisinin aynı gün evlenmesine mi işaret olsa gerek çiçeği aynı anda tutmaları bilinmez. Tabi Sühan, Cesur’dan hoşlansa da yine de duvarlarının arkasında kalmaya devam ediyor. Ancak o soğukluğunun arkasından içten içe hoşlandığını anlayabiliyoruz.

“Bir gün benimle evleneceksin biliyorsun değil mi?” sözünü Cesur’un babasının zamanında annesine söylediğini öğrenmek çok anlamlıydı. Cesur’un Sühan’a söylediği bu söz bir oyunun parçası değildi çünkü bunu keşfettik. Cesur yıllar önce babasının annesine söylediği sözü geçmişinden çekip almış ve sevdiği kadına söylemişti. Cesur’un duygularının gerçek olduğunu buradan bile anlayabilirdik.

Biraz da Tahsin Korludağ’dan bahsedelim. Terk edilmiş bir adam olan Tahsin Korludağ’dan. Dün akşamın en önemli detayı oydu çünkü.

Terk edilmek ve istenmemek. Hem de kendi aileniz tarafından. Yıllarca büyümek bir yetimhanede. Sevilmediğini, kendi ailenizin bile sizi istemediğini düşünerek büyümek. Sonra zalim bir adama dönmek. Hayatın sizden aldıklarına katlanamamak. Sevilmediğiniz için asla sevememek. İşte Tahsin Korludağ’ın hayatının özeti.

cycn6x6xcaaaku0

Tahsin Korludağ’ın ailesinin Antalya’da hala yaşadığını öğrendik . Her gün senede bir iki kere gittiği ailesinin ucuz ve kötü restoranı içindeki nefreti diri tutmasına da en büyük sebep. Olur da birisini sevmeye, birilerine acımaya başlarsa gördüğü o aile ona terk edildiğini, nasıl Tahsin Korludağ olduğunu hatırlatıyor olsa gerek. Kendisini yetimhaneye bıraktıktan sonra ailesinin doğurmaya ve bakmaya karar verdiği çocuklarla karşılaştırıyor kendisini. Kendisinin yerine tercih edilen o çocuklar, yani kardeşleri, içindeki nefreti her geçen gün arttırıyor. Aşamıyor yaşadıklarını. İyi ki beni terk etmişler de bir Korludağ olmuşum diyor ama yıllarca sevilmediği için kırgın ve öfkeli. Sevilmediği için her geçen gün sevilmeyen bir adam olmaya da devam etmiş Tahsin. Belki de o yüzden bir katil olmuş. Ancak ne kadar sevmese de ailesini onlardan aldığı mirası hep taşımış. Astım hastalığını.

Diğer yanda Cesur var. Tahsin’le en büyük ortaklığı her şeyini kaybeden bir adam olmaları. Tahsin, doğduğu gün ailesi tarafından terk edildiği için hiçbir şeye sahip olamadan doğmuş. Cesur ise Tahsin’in kendisinden çaldıkları nedeniyle sıfırdan başlamış hayata. Cesur ve Tahsin’i ayıran en büyük fark ise sevgi. Cesur, birbirlerini seven anne ve babayla büyümüş, reddedilmemiş, bir yuvası olmuş hep. Tahsin ise zenginliğe sahip olarak köklü bir aile olabileceğini zannetmiş ancak asıl kök salmanın kendisini seven bir aileyle olacağını anlayamamış.

Cesur’un en büyük gücü de sahip olduğu bu sevgi. Sühan, Fügen’in eşine olan sevgisine şahit oldukça anlamaya başlıyor yıllardır içinde eksik olan duyguyu. Fügen hasta olduğu halde eşi hakkında hiçbir şeyi unutmuyor. Sühan ise Cesur’un sevgisini gördükçe aslında sevginin olmadığı bir ortamda büyüdüğünü, hayatı boyunca hep gerçek sevgiyi aradığını anlamaya başlıyor.

Cesur’un sevgisini gördükçe Sühan, Bülent’le ayrılık kararını gecikmeden gerçekleştiriyor. Babasının ise görmediği yüzünü görmeye başlıyor. İşlerini her zaman şiddet ve zorbalıkla halleden Tahsin Korludağ’ı savunamıyor artık Sühan. Sorması gereken soruları geç de olsa soruyor. Annesiyle babasının aşkla evlenmediğini, yıllar önce Tahsin’in Mihriban’ı nikah masasından bırakıp Sühan’ın annesiyle evlenmesinin sebebinin aşk olmadığını anlıyor. Çıkarları için adım atan Tahsin, Sühan’ı yavaş yavaş bu uğurda kaybediyor.

Sadece Sühan değil tabi ki Tahsin’in karşısında olanlar. Korhan’da yavaş yavaş görülmediğinin, babasının sadece kuklası olduğunun farkına varıyor. Cahide’nin her daim Tahsin’i desteklemesi ve Korhan’ı Tahsin’in zenginliğine ulaşmakta bir araç olarak görmesi Korhan’a iyiden iyiye zarar vermişe benziyor. Özellikle Cahide’nin bebeğin cinsiyetini Korhan’dan önce Tahsin Korludağ’a söylemesi Korhan’ın artık gücü eline almak istemesine neden oluyor. Babasının karşısına geçen Korhan ilk adımı ise babasına kendisini fark ettirmek adına.

Korludağ şirketini halka açma ve tamamen şeffaf olma algısı Tahsin Korludağ’a zarar verecek en büyük tehdit. Cesur ise bu planlarında yalnız değil. Sevginin gücüyle yanına çektiği Sühan, Tahsin’e ezelden beri düşman olan Mihriban zaten yanında. Korhan ise babasının yıllardır kendisini ezmesinin acısını Cesur’u destekleyerek ödetiyor. Sonucunda ise taraflar belli ve Tahsin neredeyse yapayalnız. Sühan’ın terk edişiyle hırslanan Bülent ve zenginlik hevesinde olan Cahide hariç kimse Tahsin’in yanında değil. Bir de Tahsin’i gerçekten seven Adalet’i unutmamak lazım tabi.

Tahsin çocuklarının karşısında olmasına dayanamamış olacak ki bunun bedelini yıllardır Sühan istemediği için gerçekleştirmedi bir evlilikle ödetiyor. Adalet bir Korludağ olarak eve ayak bastığında belli ki Tahsin’in çocuklarından aldığı intikamın bir parçası olabiliyor sadece.

Artık taraflar tamamen belli. Cesur ve Tahsin’in savaşı ise iyiden iyeye kendisini gösteriyor. Kazanan kim olacak bilinmez ama her iki tarafında kaybettikleri olacak orası kesin.

Yeni bölümlerde görüşmek dileğiyle!

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.