Tüm dizilerin özetleri, fragmanları,haberleri ve çok daha fazlası!

Cesur ve Güzel 9.Bölüm: Kuşkular, Kocaman Yalanlar ve Büyük Korkular

Cesur ve Güzel 9.Bölüm: Kuşkular, Kocaman Yalanlar ve Büyük Korkular

Hepimizin yüreğinde barındırdığı en kötü duygular. Kuşku,yalan ve korku. Birbirleriyle bir o kadar bağlantısı olan duygular ne yazık ki. Yalanın olduğu yerde kuşkudan bahsetmemek neredeyse imkansız. Yalan ve kuşkunun birleşimi ise büyük korkuların ortaya çıkması demek. Kuşkularla yaşamak, şüphelerle yaşamak gözlerini açtığınız her güne de korkuyla bakmak demek.

Her şeye rağmen geride kalmıştı bu yalanlar,kuşkular ve korkular. En azından Cesur ve Sühan için. Sühan, Cesur’u affetti. Yeni bir başlangıç için her şey hazırdı. Ancak yeni bir yılın başlangıcı yaşadığımız dünya açısından ne kadar zor ilerliyorsa Cesur ve Sühan için de o kadar zor ilerlemişti. Yılbaşı partisi henüz tamamlanmadan Cesur’u yakalamaya gelen polisler de “Evrakta sahtecilik ve nitelikli dolandırıcılık” suçundan Cesur’u yakalamışlardı.

Cesur’un yakalanması ise Sühan’ı yeni bir araştırmanın içerisine soktu. Cesur’un aylardır nerede olduğunu ve ne yaptığını da böylece öğrendik. 10 ay önce nüfus dairesinin arşivinde Tahsin Korludağ’ı araştırırken de yakalanmıştı Cesur. Tahsin Korludağ’ın gerçek kimliğini ispat etmek için elinden geleni yapıyordu. Artık sadece Tahsin Korludağ’dan babasının intikamını almak istemiyordu. Yaşananları ispat etmek Sühan’a babasının gerçek yüzünü göstermek istiyordu.

Ve Cesur-Tahsin Korludağ yüzleşmesi. Kıvanç Tatlıtuğ’un oyunculukta sınırlarını zorladığı o sahneler. “Bana 3 can borçlusun Tahsin Korludağ!” cümlesi izleyenlerin de yüreklerine işledi. Parmaklıklara vuruşu, Tahsin Korludağ’a bağırışı gerçekten acı çektiğini, haksızlığa uğrayışını gösteriyordu. Cesur ve Tahsin konuşmalarını onlardan habersiz dışarıdan izleyen Sühan için ise gerçekler çok yakındı. Cesur’a olan kırgınlığı ne kadar büyük de olsa Cesur’un rol yapmadığı, Tahsin Korludağ tarafından hayatı çalınan bir adam olduğu belliydi.

Mahkemeye çıkartılan Cesur, kullandığı arazide daha önce tarihi eser olduğunu ve verilen yeni belgede bu durumun değiştirildiğini anlattı. Mahkemeye sunulan yeni belge kayıtta olan bir belge değildi. Tahsin Korludağ yıllar önce bu araziler değersiz diyerek arazileri değerinin çok altında satın almış, belgeleri saklatmıştır. Cesur, eski tapu memurunun evinde bulduğu belgeleri mahkemeye sunan Cesur, Tahsin Korludağ’ı çıldırtacak kadar ciddi bir belge sunduğunu da göstermişti.

Sühan için ikinci kanıt ise mahkemede gerçekleşmişti. Sinirle dışarı çıkan Tahsin’le Salih’in konuşmalarını duyan Sühan, Cesur mahkemeye sunduğu belgelerin gerçek olduğunu, babasının evrakta sahtecilik yapan asıl insan olduğunu anlamıştı.

Bir babayı suçlamak elbette ki çok zor. Ancak Sühan’ın babasının bütün kirli suçlarını görüp halen Cesur’a diş bilemesi anlaşılır gibi değil. Evrakta sahtecilik yapan, hırsı uğruna herkesi yok eden Tahsin Korludağ, şimdiye kadar göremediği gerçekleri Sühan’a göstermeye çalışan Cesur’dan daha az suçlu olamaz. Yalanlarla yaşayan ve kendisini güzel bir dünyada zanneden Sühan, yalanları görmemekte inat ederken gerçeklerden kendi adımlarıyla uzaklaşıyor. Cesur’un aşkını yalan olarak görürken babasının yanı başında sürdürdüğü yalanları gerçek olarak görmeye devam ediyor. Cesur’a kırgınken Tahsin Korludağ’ı affetmek için her seferinde bir bahane arıyor.

Ve Cahide. Yalanlarının bu derece büyümesini ne kadar tahmin ediyordu merak ediyorum. Hamilelik yalanı gün geçtikçe kendisine, evliliğine zarar vermeye başladı. Sahne göbek satın aldığı için Korhan’ı kendisinden uzak tutma planı Korhan’a acımamıza sebep oldu. Korhan gibi saf bir insan söz konusuysa herhangi bir bahane herhangi bir mızmızlanmayla kendisinden uzak tutabileceği bir insan için akla hayale sığmayan bir plan kurguladı Cahide. Planın işleyişini sağlayan ise Hülya’ydı. Zaten Cesur’un Hasan’ın oğlu olduğu gerçeğinin ortaya çıkmasıyla bir kriz yaşayan Korhan savunmasızdı. Yıllar önce Tahsin ve Adalet’in Hasan’ı ve yetimhane müdürünü öldürdüğü ana şahit olmuştu Korhan. Babasının kirli sırlarını biliyor ve kaldıramıyordu. Hasan Karahasanoğlu gerçeğinin yeniden ortaya çıkmasıyla atlatamadığı travması da ortaya çıkmıştı.

Yaşadığı bu kriz sırasında ise Cahide’nin planının tam ortasındaydı. Hülya’nın kendi elleriyle Korhan’a yaklaştırdığı plan Korhan’a daha çok zarar vermişti. Cahide, kocasının yaşadığı krizi görmezden gelerek Hülya’ya da güvenerek tehlikeli bir plan kurmuştu. Korhan’dan gittikçe etkilenen Hülya, Korhan’ı etkilemek için elinden geleni yapıyor, Cahide’nin tahmin ettiğinin ilerisine gidiyordu. Cahide’nin son yaşanan olayda karşılaştığı manzarayı kendisinin tasarladığını sanmıyorum. Hırslarına her geçen gün kendisini kaptırsa da Cahide Korhan’ı seviyor. Onu başka bir kadının kollarına atamayacak kadar da kıskanıyor.

Cahide’nin son yaşanan olayla kendi açtığı çukura düştüğüne inanıyorum bu nedenle. Ancak olan elbette ki yine Korhan’a olacak. Yaşadığı ilk krizi atlatamadan Cahide’nin ilgisine bu kadar muhtaçken yaşadığı ikinci kriz Korhan’ın toparlanamayacağı kadar da büyük.

Banu ise Turan’dan Bülent’in ve Hülya’nın planlarını öğrenmişken Bülent’in Banu’nun planını fark etmesi ise her şeyi değiştiriyor. Tehdit edilen Turan, Banu’ya söylediği her şeyin yalan olduğunu ve artık kendisinin avukatı olmasını istemediğini söylüyor. Cesur’un uğradığı silahlı saldırıyı gerçekten planlayan insanları yakalamaya çok yaklaşan Banu ise kimin suçlu olduğunu anlasa da bu durumu ispat edemiyor.

Ve Salih. Katilinin kölesi olan bir insan. Tahsin Korludağ, en yakınlarına bile zarar vermekte son derece ustayken Tahsin Korludağ tarafından kandırılan Salih, Korludağ’a karşı bile çıkamıyor. Korludağ’ın planlarına ve suçlarına o kadar bulaşmış ki Tahsin Korludağ’dan ayrılmak istediğinde onun kirli dünyasını da kendisiyle birlikte götürmek zorunda kalıyor.

Tahsin Korludağ’ın planıyla Cesur’a kurulan tuzak ise Sühan’ı da büyük bir tehlikenin içerisine çekiyor. Arabasına tuzak kurulan Cesur, bu durumdan haberi olmadan Sühan’ı da kendisiyle birlikte 24 saatliğine Korludağ’dan uzaklaştırıyor. Gerçekleri ispatlamaya çalışan Cesur ve gerçekleri görmek istemeyen Sühan’ın yolculuğunun ise amacı aynı Tahsin Korludağ gerçeğini ortaya çıkarmak. Ancak Sühan her şeye rağmen babasının suçsuzluğunu kanıtlamak istese de Cesur bu yolun sonunda Sühan’a gerçekleri gösterebileceğine emin.

Korkunç bir kazayla biten son sahne ise Tahsin Korludağ’ın çevresindeki herkesi acımadan öldürürken yavaş yavaş kendi sevdiklerine zarar verdiğinin en büyük kanıtı. Yalanlarının,suçlarının ortaya çıkacağı her anda herkesi ortadan kaldıracak kadar acımasız olan Korludağ bu büyük yalanların içerisinde kendi ölümünü hazırlıyor. Artık planları kendi kontrolünden dahi çıkmış durumda.

Ne diyelim yeni bölümlerde görüşmek dileğiyle!

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.