Tüm dizilerin özetleri, fragmanları,haberleri ve çok daha fazlası!

Cesur ve Sühan Sakıp Sabancı Müzesi’nde Buluştu!

Cesur ve Sühan Sakıp Sabancı Müzesi’nde Buluştu!

Cesur ve Güzel 12.bölümünde sürprizlerle dolu bir akşam bizi bekliyor. Cesur hem Sühan’ın doğum günü hem de sevgililer günü için bir sürpriz hazırlıyor. Sakıp Sabancı Müzesi’nde romantik bir akşam yemeği düzenleyen Cesur, Sühan’ı çok şaşırtıyor.

İstanbul Emirgan’da bulunan Sakıp Sabancı Müzesi, birçok ünlü sanatçının eserlerine ev sahipliği yapmakta. Kapılarını ise ilk defa Cesur ve Güzel için açan Sakıp Sabancı Müzesi, izleyicilere adeta görsel bir şölen sunacak. Sühan’ın doğum için düzenlenen akşam yemeğinde Türk Sanat Tarihi’nin öncü isimlerinden ressam Feyhaman Duman’ın eserleri de ekrana yansıyacak. “İki Dünya Arasında” isimli sergisindeki 1000’den fazla eserinin bir arada gözükeceği sahnede romantik ve büyüleyici atmosfer hafızalarda yer edinecek.

Dizi yayınlandığı ilk günden beri Kıvanç Tatlıtuğ’un canlandırdığı Cesur karakterinin babasının resim yeteneğinden bahsederek sanata büyük bir destek vermişti. Yayınlanacak yeni bölümde de paha biçilmez eserlere yer vererek dillere destan bir buluşma sahnesi gösterecek.

Ece Yörenç’in senaryosunu yazdığı Ali Bilgin’in ise yönetmenliğini üstlendiği Cesur ve Güzel bu akşam Star TV’de yayınlanacak!

Peki Feyhaman Duman Kimdir?

Türk Sanat Tarihi’nde portreciliğin öncüsü kabul edilen ressam 1886-1970 tarihleri arasında yaşadı. Ünlü ressamın sanatı ise Osmanlı İmparatorluğu’nun son yıllarından Cumhuriyet’e geçiş aşamasına kadar olan dönemi yansıtmakta. Tüm yaşamı boyunca modern ve gelenekseli birlikte harmanlayan  Feyhaman Duran, Cumhuriyet döneminde portrelere büyük bir ihtiyaç duyulduğu için en çok bu alanda eser vermiş. Natürmort, peyzaj alanında da eserler veren ünlü ressam, farklı türlerde de aynı üretkenlikle eserler üretmiş.

 

 

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.