Tüm dizilerin özetleri, fragmanları,haberleri ve çok daha fazlası!

Çocukluk/Gençlik Dönemleriyle En Sevdiğiniz Dizi Karakterleri

25.10.2016
Çocukluk/Gençlik Dönemleriyle En Sevdiğiniz Dizi Karakterleri

Her bölümünü severek takip ettiğiniz, her akşam çayınızı,kahvenizi alıp karşısına oturduğunuz dizilerin sadece konuları değil, karakterleri onları oynayan oyuncular da dikkat çekiyor. Bazen hayranı olduğumuz bu karakterlerin geçmişlerine de yolculuk ediyor ve onların çocukluk, gençlik hallerini de görüyoruz. Oyuncular çocukluk/gençlik dönemlerini canlandıranlar ne kadar benzerse, dizinin inandırıcılığı da o kadar artıyor, ana karakterlerini benimsediğimiz gibi çocukluklarını/gençliklerini de benimsiyoruz. Hatta  o kadar benimsiyoruz ki sahneleri daha çok artsın ve daha fazla görelim istiyoruz bu oyuncuları. Bazılarına ise bir türlü ısınamıyor ve karaktere uyduramıyoruz tam anlamıyla.

İşte çocukluk ve gençlik dönemleri canlandırılmış dizi karakterleri:

1.Cesur ve Güzel: Cesur

karakterlerincocuklukgencligi

Henüz başlamış ancak çok merak edilen bir diziyle başladık. Cesur ve Güzel. Cesur karakterini canlandıracak olan Kıvanç Tatlıtuğ’un çocukluğunu Alp Özer canlandıracak. Daha önce Umut Apartmanı filminde rol alan Alp Özer’in, Kıvanç Tatlıtuğ’un çocukluğunu canlandırmak için başarılı bir seçim olmuş.

2.İçerde: Yusuf Komiser

karakterlerincocuklukgencligi1

Cesur ve Güzel gibi Ay Yapım imzalı İçerde dizisi, pazartesi akşamlarının fenomen dizisi haline geldi. Yayınlandığı ilk bölümünden itibaren reyting sıralamalarında ilk sıradan inmiyor. İçerde’nin 6.bölümde ise flashback sahneleriyle geçmişe dönülerek, Yusuf Komiser’in gençlik yıllarına gidildi. Yusuf Komiser’in gençliğini ise Mustafa Uğurlu’nun oğlu Yunus Uğurlu canlandırdı. Babasına olan benzerliğiyle dikkat çeken Yunus Uğurlu, karakteri inandırıcı kılmakta hiç güçlük çekmedi.

3.İçerde: Celal Duman

karakterlerincocuklukgencligi2

Yine İçerde dizisinde aynı sahnede Yusuf Komiser’in ezeli düşmanı Celal Duman’ın gençliğini ise Orçun Koray Kaygusuz canlandırdı. Orçun Koray Kaygusuz,Çetin Tekindor’un gençliğini canlandırmak için 6.bölümde diziye girdi.

4. Muhteşem Yüzyıl Kösem: Kösem Sultan

karakterlerincocuklukgencligi3

Muhteşem Yüzyıl: Kösem’in devamı olarak Fox Tv’de başlayacak olan Muhteşem Yüzyıl Kösem Bağdat Fatihi IV. Murad dizisinde Kösem Sultan’ın yaşlılık hallerini Nurgül Yeşilçay canlandıracak. Hanedanın en güçlü kadınlarından olan Kösem Sultan’ı dizinin ilk sezonunda ise Beren Saat canlandırmıştı. Beren Saat’le 2.sezon için anlaşamayan yapım şirketi ise 2.sezon ise Nurgül Yeşilçay’la anlaştı.

5.Familya: Ateş Beyoğlu

karakterlerincocuklukgencligi4

Fox Tv’de yayınlanan Ateş Beyoğlu’nu Murat Ceylan Wish canlandırıyor. Ateş’in çocukluğu ise sadece ilk bölümde gösterildi. Ateş’in çocukluğunu canlandıracak oyuncu için ise tam nokta atışı bir seçim yapılmış.

6.Hayat Şarkısı: Hülya

karakterlerincocuklukgencligi5

Hayat Şarkısı dizisinde Hülya’nın çocukluğunu canlandıran Sibel Melek Arat’ı ilk olarak Çalıkuşu dizisinde izlemiştik. Sibel Melek Arat, şimdi ise Hayat Şarkısı’nda neredeyse Burcu Biricik’ten daha çok ünlenmek üzere. Hayat Şarkısı’nın izleyenleri Sibel Melek Arat’ın sahnelerinin daha fazla arttırılması ve onu ekranlarda daha çok görmek için ısrar ediyor. Yine oyuncu seçiminde nokta atışı olan karakterlerden biri Sibel Melek Arat.

7.Hayat Şarkısı: Kerim Cevher

karakterlerincocuklukgencligi6

Yine Hayat Şarkısı’nda Birkan Sokullu’nun canlandırdığı Kerim’in çocukluğunu da Taha Yusuf Tan canlandırıyor. Hülya karakteri gibi nokta atışı olmasa da, Taha Yusuf Tan’ın Sibel Melek Arat’la olan sahneleri şirin görüntüler yaratıyor.

8.Seviyor Sevmiyor: Deniz Aslan

karakterlerincocuklukgencligi7

Pazar günlerinin sevilen dizilerinden Seviyor Sevmiyor’da Zeynep Çamcı’nın canlandırdığı Deniz karakteri için de seçilen oyuncu başarılı diyebileceğimiz seçimlerden.

9.Seviyor Sevmiyor: Yiğit

karakterlerincocuklukgencligi8

Yine Seviyor Sevmiyor dizisinde Gökhan Alkan’ın canlandırdığı Yiğit Balcı karakteri büyük bir değişimi göstermek için başarılı bir tercih olmuş. Yıllar sonra büyük bir değişim yaşayarak Deniz’in karşısına çıkan Yiğit, Deniz’i şaşkına uğratır. Oyuncu seçimi de bu nedenle bu büyük değişimi yansıtacak düzeyde seçilmiş.

10.İçerde: Sarp

içerde karakterlerin çocukluğu

Son olarak da yazının kapanışını İçerde dizisiyle yapalım dedik. İçerde dizisinde Çağatay Ulusoy’un çocukluğunu da Çağan Efe Ak canlandırıyor. Tam anlamıyla nokta atışı olmasa da Çağatay Ulusoy’un sahnelerini izler gibi izliyoruz Çağan Efe Ak’ın sahnelerini. İlk olarak Muhteşem Yüzyıl: Kösem’de karşımız çıkan çocuk oyuncu, İçerde’de de oyunculuğuyla bize kendini sevdirdi.

 

 

 

 

 

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.