Tüm dizilerin özetleri, fragmanları,haberleri ve çok daha fazlası!

Diriliş Ertuğrul 62.Bölümde Neler Oldu?

Diriliş Ertuğrul 62.Bölümde Neler Oldu?

TRT 1’in en çok izlenen dizisi Diriliş Ertuğrul dün akşam yeni sezonuna başladı. Yapımını Tekden Film’in, senaryosunu ise Mehmet Bozdağ’ın yazdığı dizi yine çarşamba günü reytinglerinde birinciliğini korudu. “BirMilletinDirenişi” Twitter etiketiyle yeni sezonuna başlayan dizi, ilk saniyelerinden son saniyelerine kadar TT listesinde birinciliğini korudu. Yönetmenliğini Metin Günay’ın yaptığı başrollerinde ise  Engin Altan Düzyatan,Esra Bilgiç, Kaan Taşaner, Didem Balçın ve Hülya Darcan gibi isimlerinde yer aldığı Diriliş Ertuğrul’un 63.Bölümünde neler olduğunu birlikte konuşalım!

dirilişertugrul

Ertuğrul Bey, kardeşlerinden ayrılır, obasını ise Karacadağ eteklerine kadar getirir. Ancak Ertuğrul Bey’i burada daha zorlu bir mücadele bekler. Ticari zekasını kullanarak obasının geçimini sağlamaya karar verir. Bunun yolu ise ticaretin kalbinin attığı Hanlı Pazar’dan geçiyordur. Hanlı Pazar’da cesareti ve kudretiyle kendini gösterirken hem dostlar hem de düşmanlar edinir. Zalimin karşısında durmaya ve zalimlerden korkmamaya burada da devam eder. Hanlı Pazar’da oldukça etkin olan Hancı Simon ise uzak diyarlardan gelip ticaret yapmaya çalışan Ertuğrul’un karşısında olur ve onu hain bir planın içine çekmeye çalışır.

dirilişertugrul ural bey

Ertuğrul Bey, Hanlı Pazar’da obasının geçimini sağlamaya çalışırken Ural Bey’le de karşı karşıya gelir. Çavdar Obasını baskıyla yöneten Candar Bey ve oğlu Ural, Ertuğrul’un gelişiyle önlemler almaya çalışırlar. Ancak zalimliği ve acımasızlığıyla ön plana çıkan Ural Bey, yaptığı zalimliklerle Ertuğrul Bey’i karşısına alır. Ertuğrul Bey, Ural Bey’le olan mücadelesinde ise obasına karşı sorumlu olduklarından fedakarlık yapmak zorundadır. Ural Bey, Hanlı Pazar’da satılan köleleri, sırf eğlenmek ve okçuluk konusundaki yeteneğini göstermek için öldürüyordur. Köleyi önce satın alıp ancak okundan kaçabilirse serbest kalacağını söylüyordur ve hiçbir köle de Ural Bey’in okundan kaçamıyordur. Ural Bey’i ise kız kardeşi Aslıhan’da dahil olmak üzere kimse durduramıyordur. Ertuğrul Bey, bu zalimliğin karşısında durur ve Ural Bey’in bir köleyi öldürmesine izin vermez. Köleyi ise satın alır. Ancak yaptığı bu davranışı obasını karşısına almasına neden olur. Geçim sıkıntısı içerisinde oba Ertuğrul Bey’in bu davranışına anlam veremez. Ancak Ertuğrul Bey “Ne vakittir yaradanın Rezzak ismini unutur oldunuz siz?” diyerek bilgeliğini göstererek obasını sakinleştirir.

dirilişertugrul ural bey

Ural Bey’le birlikte karşımıza Çolpan Hatun’da çıkar. Ural Bey’in eşi olan Çolpan Hatun, Ural Bey’e ne yaparsa yapsın destek veren ve onu her şeyden çok seven bir kadındır. Hırsı ve kıskançlığıyla bilinen Çolpan Hatun, istediği her şeyi elde etmeye çalıyordur. Ural Bey ve Çolpan Hatun çıkarlarına ters düşen ve yollarına çıkan herkesi de ortadan kaldırmak için uğraşıyordur. Candar Bey’le karşı karşıya gelen Ural Bey obanın altınlarını çaldığı şüphesiyle babasıyla yüzleşmiştir. Kendisini ihbar edenin ise Toktamış olduğunu düşünen Ural, karısı Çolpan Hatun’la iş birliği yaparak onu öldürme planı yapmıştır. Toktamış’ın içtiği suya gizlice ilaç katan Ural Bey, yaptığı planla babası Candar’a Toktamış’ı öldürtür.

cvtvnznweaa0xeg-1

Ertuğrul Bey, Hanlı Pazar’da ticaret yapmaya çalışırken obanın idaresi de karısı Halime ve annesi Hayme Ana’ya kalır. Halime her ne kadar bazen zorlansa da Hayme Ana’nın yönlendirmeleriyle her türlü sorunun altından kalkar. Halime’nin en büyük uğraşı ise Banu Çiçek’e karşı olur. Ertuğrul’un alpleri arasında olan Doğan’ın geri dönmeyeceğine inanan Banu Çiçek, Halime’nin karşısına dikilir. Halime, Hayme Ana’nın da desteğiyle hem Banu Çiçek’e hem de obaya karşı Ertuğrul’u korur. Halime, Ertuğrul Bey’in onları sıkıntıdan kurtaracağına emindir ancak obaya karşı mücadele ederken obayı düşünceleriyle zehirleyen Banu Çiçek’e karşı da mücadele eder.

dirilişertugrul

62.bölümde son dakikalarında ise Ertuğrul Bey, Selçuklu casusunu kurtarmak için Hancı Simon’un casusu tuttuğu yere gider. Kılık değiştirerek oraya giden Ertuğrul Bey, aslında Simon’un tuzağına gittiğini bilmiyordur. Simon ve Maria tarafından yakalanan Ertuğrul, casusu öldürdükleri halde casusun cesedini alıp kaçar. Yeni bölümde ise bizi Simon ve Ertuğrul arasında yeni mücadeleler bekliyor. Casusun kaçırılmasıyla Simon Ertuğrul’dan intikam almak için obası için aldığı erzağı yakar. Yeni bölümünde Ertuğrul Bey’in bunun intikamını nasıl alacağını öğreneceğiz.

Diriliş Ertuğrul yeni bölümleriyle çarşamba akşamları TRT 1’de!

 

 

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.