Tüm dizilerin özetleri, fragmanları,haberleri ve çok daha fazlası!

Diriliş Ertuğrul 69.Bölüm Özeti

Diriliş Ertuğrul 69.Bölüm Özeti

Diriliş Ertuğrul dün akşam merak uyandıran bir bölümle ekrana geldi. Ertuğrul’un 68.bölümde zehirlenmesiyle Ertuğrul’un ölüp ölmeyeceği Diriliş Ertuğrul severler için kafa karıştıran bir soru olmuştu. Diriliş Ertuğrul 69.Bölüm Özeti ile dizinin dün akşam yayınlanan bölümünün en önemli detaylarını sizinle paylaşalım istedik biz de!


Ertuğrul’un Ural ve Simon’un planıyla zehirlenmesiyle başladı ilk dakikalar. Ertuğrul’un zehirin etkisiyle çevresindekilere saldırması büyük bir panik yaratırken Ertuğrul önce Ural’a sonra ise Çavdar Bey’e saldırması büyük bir tehlike oluşturdu. Ertuğrul Bey’in bu dakikalarda kontrolünü sağlayan tek şey ise İbn-i Arabi’nin okuduğu Felak Süresi’ydi. Surenin sözleri kulağında çınlanırken Ertuğrul hem hayata tutunuyor hem de kontrolünü sağlamaya çalışıyordur.

Daha sonra Artuk Bey tarafından tedavi edilen Ertuğrul’un iyileşmesi ise neredeyse imkansız bir haldeydi. Gittikçe yayılan zehir Artuk Bey’in tedavisine cevap vermemişti. Ümitlerin tükendiği anda ise İbn-i Arabi’nin Ertuğrul Bey’in şifa bulması için dua etmesi Ertuğrul’u obasına bağışladı. Kendine gelen Ertuğrul’un ise zor ama çetin bir planı vardı. Öldüğünü gizleyecek kendisine bu kötülüğü edenlerden intikamını alacaktı. Öldüğünü zanneden düşmanları beklemedikleri anda yakalayacak olan Ertuğrul, yaşadığının sadece hamile olan eşi Hasibe’ye söylenmesini Artuk Bey’e emreder. Ertuğrul’un yaşadığını öğrenen Hasibe ise bu bilgiyi her şeye rağmen ne oğlu Gündüz’e ne de Hayme Ana’ya anlatır.

czqdbucxgaadqzn

Maria kendi sonunu getirecek bir planın içerisindedir. Turgut’u öldürmek için hançerine zehir süren Maria, çektiklerinin bedelini ödetmek için Turgut’a acılı bir ölüm hazırlamıştır. Ancak Turgut sadece tapınak şövalyeleri tarafından aranmıyordur. Abisinin yerine geçen Dündar, abisinin ölümünden sorumlu tuttuğu Turgut’u öldürmenin planlarını yapıyordur. Gözünü karartmış intikam için adım adım ilerliyordur. İntikamına engel olacak kişileri bile gözü görmeyecek kadar öfkelidir. Doğan ve Bamsı Beyrek’in tüm engel olmalarına karşı Dündar’ın gözü hiçbir şeyi görmüyordur.

Obanın Ertuğrul Bey’in şehit düştüğü haberini alması ise bir kor gibi herkesin yüreğini yaralar. Kimsenin gözü hiçbir şey göremez olur. Çektiği acıyla ve beysiz kalmış olmanın hüznüyle ne yapacağını bilemezler.

Artuk Bey ise Ertuğrul’u iyileştirir. Atıyla bir süre obadan uzaklaşan Ertuğrul, obasına yalan söylediği için vicdan azabı çekse de düşmanlarını yakalamak için başka çare bulamıyordur. Artuk Bey’in de sözleri Ertuğrul’un içini bir an için ferahlatır. Çünkü hile 3 şey için günah değildir. Karı koca arasını bulmak için, iki Müslüman’ı barıştırmak için ve cenk ederken.

Turgut ise kendi sadakatını kullanarak Ertuğrul Bey’e zehirli mektup gönderenlerden intikamını almak için yola çıkmıştır. Gözünü kırpmadan tapınak şövalyelerini öldüren Turgut, Maria’dan ise kendi silahıyla intikam alır. Maria’nın hançerine hedef olmak üzereyken o hançerle Maria’yı öldürür. Turgut’a acı bir ölüm hazırlayan Maria kendi silahıyla vurulur. Hazırladığı acı ölüme kendisi hedef olur. İntikamını alan Turgut ise obasına geri döner ancak onu orada da Dündar tehlikesi bekliyordur. Abisinin intikamını almak isteyen Dündar, Turgut’u yargılamadan infaz etmek ister ancak Doğan ve Bamsı Beyrek’in karşı koymalarıyla karşılaşır. Turgut’un imdadına ise Ertuğrul Bey’in emriyle gönderilen Artuk Bey yetişir. Ertuğrul’un yaşadığını söylemeyen Artuk Bey, Alpleri toplatarak Ertuğrul Bey’in istediği yere getirir.

Gün artık intikam günüdür. Turgut Alp her ne kadar Ertuğrul Bey’i öldürdüğünü düşünüp vicdan azabı çekse de Ertuğrul’un gelişini gören Alperle birlikte büyük bir sevinç yaşar. Ertuğrul Bey ölmemiş, aralarına geri gelmiştir. Alplerle birlikte intikam için Simon’un karşısına çıkan Ertuğrul ve Alpler Simon’un hanını yağmalamaya ve çektikleri acıların intikamını almaya Hanlı Pazar’a giderler!

Diriliş Ertuğrul 70.Bölüm Fragmanı:

 

 

 

 

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.