Connect with us

Tüm dizilerin özetleri, fragmanları,haberleri ve çok daha fazlası!

Diriliş Ertuğrul 72.Bölüm Özeti ve Fragmanı – 11 Ocak Çarşamba

Diriliş Ertuğrul

Diriliş Ertuğrul 72.Bölüm Özeti ve Fragmanı – 11 Ocak Çarşamba

Diriliş Ertuğrul Son Bölümde Neler Oldu?

Diriliş Ertuğrul 71.bölümüyle yayınlandı. Peki son bölümde neler oldu? Cavdar Bey, tehlikelere karşı güçlerini birleştirmek için kızı Aslıhan ile Ertuğrul Bey’i evlendirmek istemiştir. Bu teklife çok şaşıran Ertuğrul, Cavdar Bey ile çok sevdiği karısı Halime arasında kalmıştır. Hanlı Pazar’ı ele geçiren Ertuğrul Bey, ticari ve siyasi bağları güçlendirmek için bir toy düzenlemeye karar verir. Ancak toya davet edilmeyen Sadettin Köpek’in gelişi yeni sorunlarında kapısını açacaktır. Siyasi bir gerilimin ortasında kalan Ertuğrul Bey, çok zor bir duruma düşmüştür. Ural ise sinsi planlarını uygulamaya devam ediyordur.

Diriliş Ertuğrul 72.Bölüm Özeti

Diriliş Ertuğrul 72.Bölüm Özeti ve Fragmanı ise yayında! Ural’ın son sinsi planı Karakoncolos’u kullanarak Ertuğrul Bey’in altın madenine baskın yaptırmak olmuştur. Baskın gerçekleşse de Ertuğrul son anda Haçaturyan’ı kurtarmayı başarmıştır. Bütün deliller Ural’ı işaret ederken Ertuğrul’un tutumu ne olacaktır?

Hanlı Pazar ise Ertuğrul Bey’in yönetimindedir. Pazarın ticareti ise Müslümanca bir anlayışla yönetilmeye başlamıştır. Pazarın etrafındaki şer ocakları ise bu durumdan hiç memnun olmamıştır. Bu kişiler sinsi planlarını uygulayıp Ertuğrul Bey’in kurduğu düzeni yıkmaya çalışacaktır. Ertuğrul, bölgedeki eşkıyaların hamlelerini bir bir bertaraf eder ancak Karacahisar kalesinden gelen beklenmedik haber Ertuğrul’un bir karar vermesine neden olur. Sultan Alaaddin’in bölgedeki sulhu sağlamakla görevlendirdiği Ertuğrul, içine düştüğü zor durumdan kurtulmak için bir strateji geliştirecektir.

Candar Bey’in evlilik teklifini reddeden Ertuğrul’a aşk besleyen Aslıhan ise bir anda ondan nefret etmeye başlamıştır. Aşkı bu yüzden kine dönüşmüştür. Çolpan ise Aslıhan’ın bu halinden faydalanmak için harekete geçer. İki obanın kadınlarının kilimhanede birlikte çalışması güçleşecektir.

Diriliş Ertuğrul 72.Bölüm Fotoğrafları

Diriliş Ertuğrul yeni bölümleriyle çarşamba akşamları TRT 1’de!

 

"güzeldim de galiba bunu nasıl söylesem: eline sağlık Tanrım Leyla çok güzel olmuş Tanrım eline sağlık dünya da çok güzel olmuş keşke biraz ölmesem."

Yorum İçin Tıklayın!

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Diriliş Ertuğrul

To Top