Tüm dizilerin özetleri, fragmanları,haberleri ve çok daha fazlası!

Diriliş Ertuğrul 83.Bölüm Özeti ve Fragmanı – 5 Nisan Çarşamba

Diriliş Ertuğrul 83.Bölüm Özeti ve Fragmanı – 5 Nisan Çarşamba

Diriliş Ertuğrul’un 82. bölümü yayınlandı. Diriliş Ertuğrul’un 82. bölümünde neler oldu? İşte önemli noktalar!

Sandığına el atan Günyeli’ye, Sen nasıl benim sandığıma el atarsın.” Diye sitem eden Halime Hatun’dan Günyeli özür dilese de bu Halime Hatun’u sakinleştirmeye yetmemiştir. “”Bugün sandığıma el atan yarın çadırıma el atar!” sözleriyle bölüme damgasını vuran Halime oldukça öfkelidir.

Ertuğrul, Halime’yi karşısına alıp “Sevda gözlerin buluşması değil, gönüllerin bir olmasıdır…” şeklinde sözler ederken, Halime Hatun duygulanıp, Ertuğrul’a sarılarak, “Bileğin bükülmesin, yüreğin titremesin, gözün arkada kalmasın, Ertuğrul.” şeklinde cevap vermiştir. Ertuğrul ise, “Gönlün gamlanmasın, gözün buğulanmasın, aklın ben de kalmasın.” sözleriyle Halime’yi teselli etmeye çalışmıştır.

Vailius’un askerlerini pusuya düşüren Ertuğrul obanın içindeki haini bularak onu, “Ural’a ulalık ettin imdide son kez Vasilius’a ulaklık edeceksin.” dedikten sonra öldürmüştür. Ardından ise Turgut’a, mektupla birlikte ulağın leşini Vasilius’a göndermesini söylemiştir. Ardından da sorguladıkları iki kişinin de infaz emrini vermiştir.

Ertuğrul’un haini öldürmesiyle birlikte Helena’nın da hayatı kurtulmuştur. Vasilius’un Ertuğrul’a olan planını Helena’nın bildirdiğini düşünmesiyle zindana atmasının ardından, Helena bu durumun içinden nasıl çıkacağını düşünürken Ertuğrul’un kaleye göndermiş olduğu hainin cesediyle kurtulmayı başarmıştır. Vasilius’un en çok güvendiği ve en güçlü askeri olan Teo ise artık kayıların elinde esirdir. Ertuğrul’un yeni hedefi ise Karacahisar Kalesi’dir.

Sefere çıkan Ertuğrul’un ettiği dua ise dizi takipçilerini gururlandırmıştır.

Diriliş Ertuğrul 83.Bölüm Özeti ve Fragmanı yayında! Ertuğrul’un kardeşi Dündar’ın hayatı tehlikede! Ertuğrul’un söylediği sözler fragmana damgasını vurdu! “Öldürdüğüm her Bizans askerinden haberin olacak! Onlardan bir dağ yapacam! Seni de sancak diye tepelerine dikicem!”

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.