Tüm dizilerin özetleri, fragmanları,haberleri ve çok daha fazlası!

Diriliş Ertuğrul Aliyar’a Ne Oldu? Öldü mü?

Diriliş Ertuğrul Aliyar’a Ne Oldu? Öldü mü?

Sultan’ın saraydaki gözü ifşa olmuş ve saraydan kaçmıştı ancak kaçarken yaralandı. Yanındaki adam ise onu alıp bir mağaraya sakladı. Sultanın gözü ona, Ertuğrul’a gitmesini, söyleyecekleri olduğunu ve sultanın gözü çıkmadan yetiş demesini söyledi. Yanındaki adamı onu bırakıp gidemeyeceğini söylese de sultanın gözü ısrar etti ve söyleyeceklerim devletin bekası için önemli dedi.

Bu sırada Nikea’dan gelen birliğin komutanı da Vasilius’dan yardım istemeye gitmişti ve çoktan yola çıkmışlardı. Köpeklere sultanın gözünü düşürdüğü heybeden çıkan kıyafetleri koklatarak aradılar ve bulmaları zor olmadı. Vasilius sultanın gözünü saraydan aldığı bilgileri kime götürdüğünü öğrenmek için sorguya çekti ve işkence yaptı. Ancak sultanın gözü hiçbir şey söylemedi ve Vasilius onu öldürüp beklemeye başladı.

Bilgileri kime götürüyorsa o, ajanı aramaya gelecekti ve Vasilius da kim olduğunu öğrenecekti. Ertuğrul ve alpleri gün doğar doğmaz yola çıktılar. Vasilius Ertuğrul’un geldiğini duyunca askerleri sakladı. Ertuğrul mağaraya gelip de sultanın gözünü ölü bulunca tuzak olduğunu anladı. Dışarı çıkıp tuzak kurmuşlar diye askerlerini uyarana kadar Vasilius oklarını atmaya başladı. Ertuğrul’un birkaç askeri şehit oldu ve Aliyar Bey de yaralandı. Aliyar yaşayacak mı kurtulacak mı sorusu ise merak konusu.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.