Tüm dizilerin özetleri, fragmanları,haberleri ve çok daha fazlası!

Diriliş Ertuğrul Bamsı’ya Ne Oldu? Ölecek mi?

Diriliş Ertuğrul Bamsı’ya Ne Oldu? Ölecek mi?

Diriliş Ertuğrul 79.bölümüyle yayınlandı. Yeni bölümde Aliyar’ın kurtarılmasını beklerken Bamsı ölecek mi soruyla karşı karşıya kaldık. Nitekim Aliyar kurtuldu. Ancak Bamsı, zindanda karşılaştığı Teo tarafından takip edildi.

Karacahisar Kalesi’nin askeri olduğunu öğrendiğimiz Teo bir komutandı. Askerleri bir saldırıda öldürülünce vicdan azabı çekmiş ve kendisini suçlamıştı. Bunun cezası olarak da kendisini zindana kapatmıştı. Vasilius, Helena ile arasında gireceğine inandığı Bamsı’yı yok etmek için Teo ile konuştu. Onu ikna etti. Savaşmasını, mücadele etmesini söyledi ve onu Türklere karşı doldurdu.

Zindandan çıkan Teo, Bamsı’nın peşine düştü. Bamsı’ya ise zindandan çıkarken pusatı verilmemişti yani Bamsı savunmasızdı. Teo, Bamsı’yı buldu ve onunla mücadeleye girişti. Bamsı pusatı olmamasına rağmen Teo ile son ana kadar savaştı.

Bamsı’nın kelime-i şehadet getirdiği sahnede ise Bamsı ölecek mi sorusu kafamızı karıştırdı. Bamsı’yı göremediğimiz sadece Teo’nun hareketlerini izleyebildiğimiz sahnede Teo’nun bıçağını çektiğini ve Bamsı’nın boğazını kesmek istediğini gördük. Ancak bize uzaktan izletilen bu sahne yeterince net değildi.

Birini öldürmemeye yeminli olduğunu söyleyen Teo’nun Bamsı’yı öldürmeyeceğini Bamsı’nın sadece yaralanıp yere düştüğünü düşünüyoruz. Bamsı’nın dizinin başında beri olması ve Ertuğrul’a önemli bir alp olarak çalışması da Bamsı’nın ölmeyeceğini gösteriyor.

 

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.