Tüm dizilerin özetleri, fragmanları,haberleri ve çok daha fazlası!

Diriliş Ertuğrul Dündar Obayı Neden Terk Etti?

Diriliş Ertuğrul Dündar Obayı Neden Terk Etti?

Dündar önceki bölümlerde Konya görevini Günyeli’ye söylemişti. Dündar’ın bu hatası Doğan’ın hayatına mal oldu. Dündar hatasının farkındaydı ve telafisi olmadığını biliyordu.

Ertuğrul bu hatayı affetmedi “sen sana sırtını yaslamış kardeşine diz çöktürdün, onca cenkten onca beladan onca vazifeden sağ dönen Doğan’ı bir hatunun hülyasına kurban ettin, senin cezanı vicdanı verecek, sen bu davanın ehemmiyetini kavrayamadın, beyliğin verdiği mesuliyeti kaldıramadın. Zaafa uğrayıp düşmanımızın yaşatamadığı acıyı yaşattın bize. Senin için bundan gayrısı yok, yolumuz zayıfların değil erlerin yoludur, kardeşimsin ama bundan böyle ne bu obanın beyisin ne de alpisin” diyerek Dündar’dan alpliği ve beyliği aldı.

Ancak daha sonra Hayme Ana’ya eğer Dündar kendini kanıtlarsa, Ertuğrul’un güvenini tekrar kazanırsa beyliğini de alpliğini de geri alabileceğini söyledi. Dündar’ın vicdanı hem Doğan’ın ölümünden sorumlu olduğu için hem de abisini hayal kırıklığına uğrattığı için üzgündü. Bölümün finalinde Dündar mektup bırakıp, Bamsı’nın düğününde olan oba halkına uzaktan veda edip obayı terk etti. Bakalım önümüzdeki bölümde neler olacak?

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.