Tüm dizilerin özetleri, fragmanları,haberleri ve çok daha fazlası!

Diriliş Ertuğrul Sultan Alaeddin Ölecek mi?

Diriliş Ertuğrul Sultan Alaeddin Ölecek mi?

Ekranların en çok izlenen tarihi dizilerinden olan Diriliş Ertuğrul dizisi yine heyecanlı sahnelere yer verdi. Dizi kadrosuna en son Tüccar Ebu Mansur rolü ile Burak Hakkı dâhil olmuştu. Fakat ilerleyen bölümlerde Ebu Mansur’un sıradan bir tüccar değil aslında Selçuklu Sultanı I. Alaeddin Keykubad olduğu anlaşılmıştı.

Diriliş Ertuğrul dizisinin 31 Mayıs 2017 Çarşamba günü yayınlanacak olan 89. Bölümünün fragmanı yayınlandı. Fragmana bakıldığında Sultan Alaeddin’in Bizans oyunlarından birisi ile zehirlendiği görülüyor. Vasilyus, söz konusu olan tüccarın sıradan bir tüccar değil aslında Selçuklu Sultanı I. Alaeddin Keykubad olduğunu öğrenince bir operasyon yapar ve hanlı pazarda sultanı zehirler.

Selçuklu Sultanı I. Alaeddin Keykubad’ın zehirlenmesi büyük sıkıntıları da beraberinde getirir. Ertuğrul’un sultanı gerektiği gibi koruyamaması kötü bir etki bırakır. Bunun cezası hem oba için hem de Ertuğrul Bey için kötü olacaktır. Hatta Selçuklu Sultanı I. Alaeddin Keykubad’ın ölmesi durumunda Ertuğrul Bey için idam ihtimali bile vardır. Tam bu sırada ise Vasilyus ordusu ile Hanlı Pazara doğru yola çıkmıştır. Vasilyus, Selçuklu Sultanı I. Alaeddin Keykubad’ın ölmemesini de düşünerek pazara gelir.

Selçuklu Sultanı I. Alaeddin Keykubad’ın dizide ölüp ölmeyeceği ise yeni bölümde belli olacak.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.