Tüm dizilerin özetleri, fragmanları,haberleri ve çok daha fazlası!

Dizi 140 Dakika, Senaryo 130 Sayfa!

19.01.2017
Dizi 140 Dakika, Senaryo 130 Sayfa!

Bu Şehir Arkandan Gelecek, Cesur ve Güzel dizilerinin senaristi Ece Yörenç, dizi sektöründeki çarpıcı durumu açıkladı. Her hafta 130 sayfalık bir senaryoyu tekrara düşmeden yazdığını anlatan Ece Yörenç, ortalama 140 dakikalık diziye 130 sayfalık bir senaryo yazdığını açıkladı.

Bu Şehir Arkandan Gelecek dizisi üzerine bir söyleşi gerçekleştiren Ece Yörenç, dizinin daha önce görülmemiş bir yaşamın kapısını araladığını söyledi. Bir ambulans hemşiresi olan Nesrin’in hayatının da anlatıldığı dizide oğlunu evde yalnız bırakarak her gün “olay yerine” giden bir kadın karakteri Defne Kayalar canlandırıyor. Şahin’in boks salonunda çalışan küçük Veysel’in annesi olan Nesrin karakteriyle ilk defa 112 Acil’de çalışan bir hemşireye de bu diziyle birlikte yer verildi.

Senaristliğini 4.bölümden itibaren Ece Yörenç yerine Melek Gencoğlu’nun kaleme alacağı Bu Şehir Arkandan Gelecek, klasik bir olay örgüsüne sahip olsa da dizide yer verdiği karakterler ve onların hikayesiyle dizi sektörüne yeni bir tat kazandırıyor.

Ancak ne kadar iyi senaryolar kaleme alınsa da Türk dizilerinde en çok şikayet edilen dizi uzunluğu sorunu sadece seyirci cephesinde değil senarist ve oyuncular açısından da zorluk çıkartan bir durum. Daha kaliteli diziler görmek umuduyla bu durumun acilen değişmesi gerekli.

 

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.