Tüm dizilerin özetleri, fragmanları,haberleri ve çok daha fazlası!

O Zaman Dans! Dizilerin En İyi 10 Dans Sahnesi!

03.01.2017
O Zaman Dans! Dizilerin En İyi 10 Dans Sahnesi!

Dans hayatımızın, eğlencemizin en önemli parçası. Tüm sorunları arkada bırakıp kendimizi dansın ritmine kaptırdığımız o anlar hayatımızın bazen en romantik bazen ise en hareketli zamanları. Sözlerin yeri olmadığı ancak bedenin ve hareketlerin yeni bir dil oluşturarak bazen muhteşem bir coşkuyu bazen ise dile dökülmeyen aşkı anlattığı bu anlar elbette dizilerin de en iyi sahnelerini oluşturuyor. Dans edenleri izlemeyi dans etmekten daha eğlenceli buluyorsanız ben dizi izlemem ama dans dediysen bir bakayım bari diyorsanız sizi müziğin ve ritmin iç içe geçtiği bu sahnelere bırakıyoruz.

İşte dizilerin en eğlenceli ve romantik dans sahneleri!

Not: Sahneler hala devam eden ya da 2016 yaz döneminden itibaren yeni başlayan dizilerden seçilmiştir.

1.Kara Sevda

Kara Sevda’nın 38.bölümünde Kemal ve Asu’nun dansı en iyilerden olmasa da Kemal’in Asu’ya verdiği göz dağının en etkili örneklerindendi. Cümleler hareketlere yansıyor, aşkı ve tutkuyu anlatması gereken tango Kemal’in nefretiyle öfkenin ifadesi oluyordu. Kemal’in hızlı hareketleri Asu’nun yaptığı oyunlara karşılık öfkesini ifade ediyordu. Emir’in Alacahan Holding’in yarı hissedarı olduğunu öğrenen Kemal Asu’yla hesaplaşmasını bu dansla yapmıştı.

2.Seviyor Sevmiyor

Atv ekranlarında yaz dönemi başlayan ve hala severek izlenen Seviyor Seviyor’un 8.bölümünden bu sahneyi de listeye almak istedik. Tam olarak bir dans diyemesek de Deniz’in art arda enerji içeceği içip delicesine hareketlerle dans etmesi bizi çok eğlendirmişti. İçimizdeki coşkuyu, deliliği yansıtan bu dansı da listemize ekledik!

3.Vatanım Sensin

Vatanım Sensin’in 3.bölümündeki balo sahnesi Ali Kemal – Leon’u Yıldız nedeniyle karşı karşıya getiren sahnelerdendi. Ali Kemal, Yıldız’ı dansa kaldırmak üzereyken Leon’un araya girmesiyle Ali Kemal de Eleni ile dans etti. Bir vals sahnesi izlediğimiz bu anlar da listemizde bulunsun istedik!

4.Cesur ve Güzel

Tuba Büyüküstün ve Kıvanç Tatlıtuğ’un başrollerinde yer aldığı Cesur ve Güzel’in 6.bölümündeki dans sahnesi en çok konuşulanlar arasındaydı. Sühan ve Cesur’un “Bana Ellerini Ver” şarkısıyla ilk danslarını ve ilk kavgalarını yaptığı bu sahnede Cesur ve Sühan’ın aşklarına da şahit olmuştuk.

5.Aşk Laftan Anlamaz

Show Tv’nin en çok konuşulan dizilerinden biri olan Aşk Laftan Anlamaz’da 2016’nın aralık ayında bize güzel bir Zeybek sahnesi izletmişti. Hayat ve Murat’ın romantik zeybek izlenmesi gereken danslar listesinde zirveyi zorladı.

6.Hayat Şarkısı

Hayat Şarkısı’nın 36.bölümünde Hülya ve Kerim’i  ilk danslarıyla izlemiştik. Birbirlerini çok sevseler de aralarındaki gerginlik ve kırgınlık hiç bitmeyen Hülya ve Kerim’i de listemize almadan edemedik.

7.Poyraz Karayel

Poyraz Karayel’in son bölümlerinden bir sahneyi de listemize kattık. Ayşegül ve Poyraz’ın geçmiş hatırlarını anarak hayata kaldıkları yerden başlamaya karar verdikleri bu sahne bir değil birkaç bölümü içinde barındırıyor diyebiliriz. Ayşegül ve Poyraz’ın aşklarını en içten haliyle yansıttığı bu sıradan ama duygu yüklü dansı da en iyiler arasına almak istedik.

8.Bodrum Masalı

Yine yaz dönemi başlayan ve hala devam eden dizilerden olan Bodrum Masalı’da Kelebek ve Su’yun bu eğlenceli dansı da çok konuşulan sahnelerden biriydi.

9.Baba Candır


Son zamanların moda dansı Zumba’nın Haluk tarafından trollenip “Hint Zumbası” haline döndüren Baba Candır dizisini de listemize aldık. Hint dansının ve zumbanın birleştiği haliyle yeni bir dans türü “Hint Zumbası”.

10. No:309

Bir türlü muhteşem bir düğünle göremediğimiz Lale ve Onur’un artık muratlarına erip düğünlerini gerçekleştirdikleri sahneye de yer vermek istedik.  Bütün ekibin bu vesileyle kurtlarını döktüğü düğün sahnesinden özel bir klip!

Bonus:Bu Şehir Arkandan Gelecek

Son olarak 4 Ocak Çarşamba günü ilk bölümüyle yayınlanacak Bu Şehir Arkandan Gelecek dizisine de yer vermeden edemedik. Leyla Lydia Tugutlu’nun henüz fragmanda bizi heyecanlandıran dansını ilk bölümde izlemek için sabırsızlanıyoruz.

 

 

 

 

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.