Tüm dizilerin özetleri, fragmanları,haberleri ve çok daha fazlası!

Dizinin Geleceği Tehdit Altındaydı! Bir Zamanlar Kıbrıs İzleyicileri İçin Müjdeli Haber Geldi

03.05.2021
Dizinin Geleceği Tehdit Altındaydı! Bir Zamanlar Kıbrıs İzleyicileri İçin Müjdeli Haber Geldi

Sevilen dizi “Bir Zamanlar Kıbrıs”ın devam edip etmeyeceği muammaydı. Yapımcılar nihayet bir çözüm buldu ve seti Ayvalık’a taşımaya karar verdi.

Uyanış Büyük Selçuklu

TRT 1’in son dönemde en başarılı olduğu projeler kuşkusuz ki tarihi diziler. Kanalın tarihi dizi konusunda büyük bir birikimi olsa da 2014’teki “Diriliş Ertuğrul”a kadar önemli bir başarı elde edememişti. “Diriliş Ertuğrul”un uluslararası çapta patlama yapması ve çok beğenilmesi de bu alanın önünü açtı. Tarihi mini diziler, “Payitaht Abdülhamid” vs. derken “Diriliş Ertuğrul”un bitişi o alanda bir boşluk doğurdu ve yapımcılar hemen harekete geçti. Ne yazık ki, “Diriliş Ertuğrul”un devamı sayılabilecek “Kuruluş Osman” ATV’ye kaptırıldı. Neyse ki, “Uyanış: Büyük Selçuklu” hala TRT 1’de ve sezonun en çok rating alan dizilerinin başında geliyor!

Bir Zamanlar Kıbrıs

Tarihi dizilerin başarılarının ardından TRT 1 bu kez değişik bir yol seçti. Yakın tarihe yönelen kanal, Kıbrıs sorununu ele almaya karar verdi. Uzun süredir ekranlardan uzak kalan Ahmet Kural ve Pelin Karahan’ı gördüğümüz dizinin diğer başrol oyuncuları ise Serkan Çayoğlu ve Gülper Özdemir. İlk bölümüyle izleyiciyi 1963 yılına götüren dizi, Türk ailelerin hedef alındığı Kanlı Noel olayıyla başladı. 26 bölüm olarak planlanan dizi 1974 Kıbrıs Barış Harekatı’na kadar yaşanan olayları ele alacak. Dizinin Ankara’daki galasında hükümet temsilcileri ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Başkanı Ersin Tatar da hazır bulundu.

Desteklere Rağmen Beklenen Olmadı

Pelin Karahan Tayanç Ayaydın

“Bir Zamanlar Kıbrıs”, pek çok izleyicinin gönlünde taht kurmayı başardı. Hükümet desteği de cabası! Ancak ratinglerde ortalama bir performans gösterebildi ve bekleneni veremedi. Aynı dönemde yayına girdiği “Camdaki Kız”, üç sezondur devam eden “Bir Zamanlar Çukurova”yı bile tahtından etti ama “Bir Zamanlar Kıbrıs” gölgede kaldı. Üzerine rekor kıran Covid-19 vaka sayıları ve tam kapanma önlemleri de eklenince, dizinin çekilen bölümlerle sınırlı kalacağı düşünüldü. Çünkü dizi ağırlıklı olarak Kıbrıs’ta çekilmişti.

Ahmet Kural

Neyse ki, yapımcılar buna da bir çare buldu. TV100’den Birsen Altuntaş’ın haberine göre, yapım ekibi Kıbrıs’ın coğrafi dokusuna çok benzediği için Ayvalık’ı seçti. Çekimleri Ayvalık’ta devam edecek olan dizinin 52 bölüme tamamlanacağı da iddialar arasında!

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.