Tüm dizilerin özetleri, fragmanları,haberleri ve çok daha fazlası!

Duyduğunuzda Bittiğine İnanamayacağınız 5 Dizinin Finali

21.10.2016
Duyduğunuzda Bittiğine İnanamayacağınız 5 Dizinin Finali

Bir kısmı reyting kaygısının bir kısmı da oyuncu değişikliklerinin kurbanı oldu. Bir kısmı da geçen sezon reyting listelerinde ilk sıraları korurken yeni sezonun güçlü dizilerine karşı koyamadı. Bağdaki olup dağdan gelen tarafından kovulan da var aralarında, yaz sezonu başlayıp gördüğü ilgiyi sezon içinde kaybeden de. Sevilseler de sevilmeseler de her dizinin bir gün karşılaşacağı sonla erken karşılaştı bu diziler. Peki nasıl bittiler? Bir dizinin baştan sona gelen sürecini nasıl bir bölümle sonlandırma kararı aldılar. Ve daha önemlisi bu kararı kaçıncı bölümde aldılar.

Hadi bu dizilere birlikte göz atalım:

1.Hayat Sevince Güzel

hayat-sevince-guzel_poster

Limon Film’in yapımını üstlendiği Hayat Sevince Güzel, aşkın Ege halini seyirciye sunma amacıyla yola çıktı. Ekin Mert Daymaz, Algı Eke, Burak Çelik, Öykü Çelik’i de başrol oyuncusu olarak kadrosuna kattı. Yaz sezonu başlayan dizi, yeni sezonda pazartesi günlerine konan ve rekabetini zirveye ulaştıran sezon dizilerine karşı istenilen başarıyı gösteremedi. Yeni sezon dizileri başlamadan önce pazartesi reyting listelerinde ilk sıralarını korusa da sezonda reytingleri istenilen sıraya ulaşamadı. Bu nedenle Hayat Sevince Güzel’e 15.bölümde veda etmek zorunda kaldık. Hayat Sevince Güzel’in en büyük getirisi ise bir süre Ege şivesinin en tatlı hallerini ekranlarda duyabilmek oldu.

Peki dizi nasıl sonlandı? Yolları Şıpıldak köyüyle kesişen Göçer ailesi, Şıpıldak merheminin sırrını öğrenmek için bu köyde kalma kararı almıştı. Göçer ailesinin oğulları Barış ve Savaş ise merhemin sırrını öğrenmek için Zarife’ye yaklaşmışlardı. Ancak bu aşk üçgeni zamanla gerçeğe dönüşür. Barış ve Savaş, Zarife’ye gerçekten aşık olur. Zarife’nin bu aşk üçgeninde seçimi ise Savaş’tan yana olur.  Dizinin son sahnesi ise bu seçimi destekleyen bir sahneyle bitti. Zarife ve Savaş’ın düğünüyle. İşte o sahne:

2.Kaçın Kurası

kacin-kurasi

NTC Medya’nın yapımını üstlendiği Kaçın Kurası, ilk olarak 8 Temmuz’da Atv ekranlarına Rengarenk adıyla geldi. Ünlü sanatçı Renk’in hayatını konu alan dizi başrol oyuncusunun diziden ayrılması nedeniyle ismini değiştirerek yayın hayatına başladı. Senaryo olarak yine Renk’in hayatını konu alan dizi senaryosunda önemli ölçüde değişiklikler yaptı. Ancak yine de beklediği ilgiyi bulamadı. Selin Şekerci ve Serhat Teoman’ın başrolünü paylaştığı Kaçın Kurası, yaşadığı oyuncu ve isim değişikliği nedeniyle cuma akşamları reytinglerinde beklediği oranı yakalayamadı.

Peki Kaçın Kurası nasıl final yaptı? Renk ve Barış’ın tesadüfen karşılaşmaları ve sonrasında başlayan aşkları, hem medyanın ilgisini çeker hem de Renk’in ve Barış’ın kendileriyle yüzleşmesini sağlar. Renk zamanla Barış’tan hoşlanırken, Barış’ta yıllardır kırgın olduğu babasını affetme kararı alır. Yıllardır Amerika’da yaşayan Barış, Renk’le tanıştıktan ve ona aşık olduktan sonra ise Türkiye’ye yerleşme kararı alacaktır.

Kaçın Kurası’nın Renk ve Barış’ın ilişkilerinin başlamasıyla biten son sahnesi:

3.Asla Vazgeçmem
asla-vazgecmem

Gold Film’in yapımını üstlendiği Show Tv’nin geçen sezondan beri yayınlanan dizisi Asla Vazgeçmem, bu sezon final kararıyla yayın hayatına başladı. Dizi daha sezona başlamadan final kararını açıklayarak başladı. O yüzden her bölüm finale doğru giden bir adımdı. Tolgahan Sayışman, Şafak Pekdemir, Amine Gülşe, Ayşegül Günay, Tugay Mercan, Yonca Cevher, Ümit Yesin ve Hülya Gülşen Irmak gibi başarılı oyuncuların başrollerini paylaştığı dizi 59.bölümde final sahnesinde herkesi şaşırtarak yayın hayatını bitirdi.

Peki Asla Vazgeçmem nasıl başladı ve nasıl bitti? Eşi İclal’den boşanmak isteyen Yiğit, bir kaza sonucu İclal hastaneye kaldırıldığı halde bu kararından vazgeçmemişti. İclal hastanedeyken Nur’la tanışan Yiğit ona aşık olmuş ve evlenmişti. Ancak İclal’in hastaneden çıkması, üstelik hafızasının Yiğit’le evlendiği ilk günde takılı kalması işleri karmakarışık etmişti. İclal’den bu karar saklanmaya çalışılsa da İclal zamanla tüm gerçekleri öğrenmişti. Asla Vazgeçmem, her ne kadar Yiğit ve Nur’u birçok bölümde yan yana ve mutlu göstermese de final sahnesinde artık bu ayrılığı bozdu. Yiğit ve Nur’un evlilik sahnesiyle ekranlara veda etti:

4.Kördüğüm

kordugum

Endemol Shine Türkiye’nin yapımını üstlendiği Kördüğüm dizisinin başrollerinde de İbrahim Çelikkol, Saadet Işıl Aksoy, Alican Yücesoy ve Mehmet Aslantuğ oynadı. Geçen sezon ilgiyle izlenen dizi bu sezon perşembe reytinglerinde listeyi yaz sezonunda başlayan dizilere bıraktı.  Fox Tv’nin dizisi Kördüğüm yeni sezonda 31. bölümüyle final kararı alarak ve tüm dizinin senaryosundaki tüm sırları açıklayarak ekranlara veda etti.

Peki Kördüğüm nasıl sona erdi? Sezona Naz ve Ali Nejat’ın düğün hazırlıklarıyla başlayan dizi, Ali Nejat ve ailesi hakkında ortaya atılan bir sır ve bu sır yüzünden Naz’ın vurulmasıyla başlamıştı. Hayatı kaybeden Naz’ın ölümünden ise Ali Nejat sorumlu tutulmuştu. Murat’ın engellemelerine rağmen hapisten çıkartılan Ali Nejat ise hapisten çıkar çıkmaz Naz’ın katilini aramaya başlamıştı. Naz’ın katilini ararken ise ailesi hakkında büyük bir sırrı ortaya çıkarmıştı. Son bölümünde tüm sırları tek tek ve arka arkaya açıklayan Kördüğüm’ün ortaya çıkardığı en şaşırtıcı sır ise Ali Nejat’ın babası olarak bildiğimiz Tarık Bey’in aslında Ali Nejat’ın ailesinin hayatını mahveden bir adam olmasıydı. Üstelik Naz’ı öldüren kişi de Tarık Bey’in ta kendisi olarak ortaya çıkmıştı. Kördüğüm’ün son bölümünden en büyük sırrın ortaya çıktığı anı buraya bırakıyoruz biz de:

5.Rüzgarın Kalbi

ruzgarin-kalbi-oyuncular-konusu-oyuncu-kadrosu

Fox Tv’nin cumartesi günlerinin dizisi olarak yayın hayatına soktuğu Rüzgarın Kalbi, final yapması için uğraşılan dizilerden biri. Burak Serdar Şanal ve Deniz Baysal’ın başrollerini paylaştığı ve Filmevi’nin yapımını üstlendiği dizi cumartesi günü yayınlanırken reyting listesinde çok da kötü olmayan bir başarı elde ediyordu. Ancak Fox Tv’nin yayın gününü cumartesiden pazartesiye almasıyla büyük bir hüsrana uğradı. Pazartesi dizilerine karşı beklenen başarıyı gösteremeyen dizinin final kararı alması kaçınılmaz oldu.

24 Ekim Pazartesi günü yayınlanacak son bölümünde nasıl bir final yapacağını izleyeceğimiz dizinin, final kararı şimdiden birçok insanın tepkisini çekti diyebiliriz. Rüzgarın Kalbi’nin konusu ise şöyleydi: Yıllar önce sevgilisi Meltem’i kaybeden Rüzgar, Meltem’in kalbinin bağışlandığı kişiyi aramak için bir yola çıkar. Meltem’in kalbinin bağışlandığı kişi ise Zeynep’tir. Zeynep, nişanlısı Kutay’la evlenmek üzereyken aldatıldığını öğrenir. Her şeyi bırakıp kaçıp gitmek ister ve Foça’ya doğru yola çıkar. Rüzgar’da Foça’ya gitmektedir. Rüzgar ve Zeynep tesadüfen Foça’da karşılaşırlar. Kutay’la yeniden karşılaşmak zorunda kalan Zeynep ise Rüzgar’la birlikte bir aşk oyunun içine girer. Ancak zamanla bu aşk oyunu gerçeğe dönüşür.

24 Ekim Pazartesi günü final bölümüyle Rüzgarın Kalbi’nin nasıl sonlanacağını da öğreneceğiz. Final anına kadar ise sizi final bölümünün tanıtımıyla baş başa bırakıyoruz:


 

 

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.