Tüm dizilerin özetleri, fragmanları,haberleri ve çok daha fazlası!

Edho 52.Bölüm: Düşman İçimizde

Edho 52.Bölüm: Düşman İçimizde

Bazı insanların düşmanları tükenmez. Hızır gibi insanların tükendikçe yeniden türer. İnsan adımlarını bilerek, nereye gideceğinden emin atarsa arkasından izlerini takip edende, gözleyende çok olur.

Yolunda ise yalnız değil Hızır. İhanet edeni de ihanet etme ihtimali olanı da herkesten iyi anlıyor.

Salih Gülmez’den kurtuldu Hızır. Ancak zincirin halkaları henüz tamamlanmamıştı. Halkalarda önemli düşmanlar vardı.

CIA’in Hızır’la görüşmek istemesiyle başladı ilk dakikalar. CIA’in Hızır’a teklifini öğrenemedik ama görüşme Hızır’ın hayatında tehdit oluşturacak kadar da önemliydi. İstihbarat Salih Gülmez olayından sonra Hızır’ın peşindeydi ve Hızır’ın en yakınlarını bile kullanmaktan çekinmiyordu.

Müveccel’in Şevket tarafından aldatıldığını zannetmesiyle ise bambaşka bir kapı açıldı. İlyas’ın bu konu hakkındaki konuşmaları ise ders verici nitelikteydi. “Bu kim karısını aldatmak kim?” sözüne verdiği cevapla kendisini izleyenlere yeniden sevdirdi İlyas.

Hızır’ın masadaki ve yeraltı dünyasındaki başarısı ne kadar iyiyse özel hayatındaki başarısı o kadar sekteye uğruyor. Meryem’i seviyor sevmesine ama Emine’nin de dediği gibi daha ölmeden gözü yaşlı bırakıyor arkasındaki kadını. Hızır’a ise böyle şeyleri söylemek çok kolay değil. Emine ablası olduğu için ifade edebiliyor yalnızca bunları. Hızır’ın yaptıklarında karşısında durmak zorken Emine’nin cümleleri aile olmayı, adımlarını atarken arkasında kalanları da düşünmesi gerektiğini gösteriyor. Meryem’in hislerini dile getiren bir ses oluyor.

c0jhdbgxgaaqhdi

Hızır Ali’nin gelişi de her geçen gün daha fazla reklendiriyor edho’yu. Hızır’ın çevresi tarafından fazlasıyla sevildiği için bazı davranışlarının görülmediğinden yanayım her zaman. Ancak Hızır Ali en az Hızır kadar cesaretli ve lafını esirgemiyor çoğu zaman. Her ne kadar çapkınlık yönünden kendisini babasına benzetse de Hızır Ali’nin çoğu sahnelerde sesini duymak farklı bir tat veriyor edho’ya.

Özkan’a yeni bölümde ise hiç olmadığı kadar yaklaştık. Üstelik yalnız da kaldı. Arkasındaki güçlerin tamamen desteğini çekmesiyle kendisine yeni destekler aramaya başladı. İlk umudu da Ünal’dan yanaydı. Yılmaz’la görüşüp elindekiler belgeler karşılı canını garantilemeye çalıştı.

Hızır’ın ise Özkan’ın sağ kalmasını istemediği çok açık. Ancak Özkan’ın bildiği bir isim var. Masadaki asıl hainin ismi Özkan’da saklı. Kimi ele vereceği ise şimdilik sırrını koruyor. Yanına almaya çalıştığı Ünal ise ne kadar destekçisi olacak bilinmez.

Hızır’ın  Ünal’a karşı yaklaşımı ise bakış açımızla yine oynadı bu bölümde. Alparslan’ın Ünal’ın her zaman bir adım önde olduğunu düşünmesi karşısında “Özellikle ben bir adım geride duruyorum ki herkesin attığı adımı görebiliyorum.” sözü hem Hızır’ın gücünü hem de etrafındakilerin güçsüzlüğünü gösterdi. Onlar her ne kadar ilerlemeye çalışsa da aslında ilerlemeleri Hızır’ın izin verdiği kadardı. Hızır ne kadar geri kalırsa onlar da o kadar ilerleyebiliyordu. İlerlemek onların değil Hızır’ın elindeydi.

Civciv’in oyunları ortaya çıkartılacak derken Hızır’a en sadık adamı olduğunun öğrenilmesi ise bölümün sürprizlerinden biriydi. Hem Civciv’in hem de Servet’in en sadık adamlardan biri olduğunu izledik yeni bölümde. Hızır, Civciv’i vurduğunda istihbarat Hızır’ı arkasından vurması için Civciv’le anlaşmak istemişti. Civciv ise Servet’le Hızır’a haber yollamıştı. Hızır, istihbarata karşı oyun oynamış onların oyunlarını onlara çevirmişti.

Geçen bölümde izlediğimiz bile bile ölüme gitme sahnesini bu bölümde de gördük. İstihbaratın oyununa gelmeyen Hızır bile bile ölüme yürüdü ve büyük bir çatışmanın içine attı kendisini. Bu çatışmadan sağ kurtulmasının yanında Meryem’i de yeniden kazandı. Hızır’ın özlemine dayanamayan Meryem, Hızır’ı kaybetme duygusunu da yaşayınca bir türü söyleyemediği “Nolur gel” sözünü de Hızır’a söyledi.

Yeni bölümde ise bir Meryem Üzerli sürprizimiz var. Rus ajanı Suzan karakteriyle gelecek olan Meryem Üzerli bakalım Edho’ya nasıl bir renk katacak?

Yeni bölüme kadar bekleyelim bakalım!

 

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.