Tüm dizilerin özetleri, fragmanları,haberleri ve çok daha fazlası!

Edho 55.Bölüm: Biz Bu Dünyanın Vicdanıyız!

Edho 55.Bölüm: Biz Bu Dünyanın Vicdanıyız!

Hızır’a kurulan büyük tuzak, Hızır Ali’ye yapılan işkence ve Ercüment’in masaya gelmesi. Bütün detaylarıyla Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz 55.bölümüyle ekrana geldi. Nefeslerimizi tutarak izlediğimiz yeni bölümü tüm anlarıyla yeniden yaşayalım!

Hızır ve Hızır Ali CIA ile karşı karşıya

Hızır ve CIA karşı karşıyaydı. Aralarındaki konuşma halen yaşadığımız olaylara da değinilmesini sağladı. Türkiye’ye egemen olmaya çalışan dış güçlerin ülkeyi bölmeye çalıştığına ve Türkiye’nin tüm dünya içerisinde küçük görüldüğüne değinildi. Türkiye bu dünyanın vicdanı olduğunu, her organdan vazgeçilebileceği ama vicdana dokunulamayacağını söyleyen Hızır’ın cümleleri izleyiciyi can evinden vurdu. Bir gün vicdanların sesini duyacaklarını ve o gün bittikleri gün olacağını söyleyen Hızır adeta CIA’e kafa tuttu.

Hızır ve Hızır Ali büyük işkencelerle mücadele ederken masadakiler de onları kurtarmak için mücadele ediyordu. Ünal, Hızır’ın ölmesine izin veremezdi. Hızır ölürse Ünal çok zayıflayacaktı. Suzi bu konuda en büyük desteği verdi. Ancak Hızır Ali’yi kurtarmak çok zordu. CIA onu Davut’a karşı kullanmak isteyebilirdi. Ama Hızır Ali kurtarılmazsa Hızır intikam alarak herkesi öldürürdü. O yüzden ikisinin de kurtarılması gerekliydi. Ercüment’in masaya oturması ise CIA ile anlaşmanın neredeyse tek yoluydu. Ancak Hızır ölmeyi tercih eder bunu kabul etmezdi.

Hızır Ali ise tüm bu yaşananlar içerisinde Hızır’ın oğlu olduğunu gösterdi. İşkenceye uğradı ama yine de konuşmadı. Hızır’ın o anlarda “Bir değişiklik yapın çocuklardan önce büyükleri öldürün.” demesi ise büyük bir mesajdı.

Ercüment Masaya Oturuyor

Hızır’ı kurtarabilmek için tek şart Ercüment’in masaya gelmesiydi. Masa üyeleri istemeseler de oylama yaptılar. Bir tek İlyas ve Alparslan bu oylamada red oyu kullandı. Ancak onların da hayır demesinin bir hükmü yoktu. İlyas ve Alparslan amcalarının bunu kabul etmeyeceğini bildiği için hayır demişti. Ancak yine de yaşananlara engel olamamışlardı.

Hızır gerekirse oğlunun ölümünü göze alacaktı ancak CIA ile uzlaşmayı kabul etmiyordu. İlyas da gerekirse herkesin ölmesinden yanaydı. Ancak vatana ve millete ihanet etmek istemiyordu.

Parfümün Güzelmiş

 

Ercüment’in masaya oturmasıyla anlaşma sağlandı. Artık Hızır serbest kalabilecekti. Ancak Hızır Ali’nin serbest kalıp kalmayacağı belli değildi. CIA  onu Davut’a karşı kullanmak istiyordu. Suzi’nin devreye girmesiyle Hızır Ali de kurtuldu. Suzi’nin ne kadar güçlü bir kadın olduğunu da CIA’e kafa tutmasından anladık. CIA’i korkutacak kadar gözü karaydı.

Suzi, Hızır’ı kurtardığının bilinmesini istemedi ancak Hızır çoktan onun yaptığını anlamıştı. Suzi ile olan ilk karşılaşmasında Suzi’nin yanından geçerken “Parfümün güzelmiş” sözüyle Suzi’nin onları kurtardığını anladığı belli etti. Suzi, Hızır’ı kendisinin kurtardığının bilinmesini istemediği halde bu durum Hızır’ın gözünden kaçmadı.

Sen bir kendine gel!

Esra ise İlyas’ın kendisini Suzi ile aldattığını zannediyordu. İlyas ise Esra’ya olan kızgınlığını neredeyse tüm dünyaya yansıtıyordu. “Bu ailede boşanmak yok.” diyen İlyas, kendisi Esra ile boşanacağı için herkese “Siz de boşanın” demeye başlamıştı. Neredeyse hayattan vazgeçmiş bir haldeydi. Her şey boş geliyor, yaşamak bile onu tüketiyordu. Meryem ise İlyas’ın karşısına dikilip “Sen bir kendine gel!” diyen tek insandı.

İlyas’ın yaşadığı olay ağır bir olaydı ama bu kadar boş vermiş bir hale gelmesi oldukça anormal. Kimseyi umursamıyor, “Mutsuzsan sen de boşan” cümlesini ise çok sık kullanıyor. Kendisi Esra’dan nefret dahi etse – ki hala seviyor- bu kadar boş vermiş bir hali normal değil. Esra’yla doğru düzgün yüzleşse belki de her şey düzelecek ancak o adımı atmak da ikisi için de zor şu anda.

Golf öyle değil böyle oynanır

Golf’den vazgeçemeyen Ercüment’in ofisine baskın yapan Hızır, silahı olmadan da gücünü gösterdi. Ercüment’i adeta kendi silahıyla vurdu. Golf sopasıyla Ercüment’in başına aldığı darbe Hızır’ın gücünü ve gözünün karalığını da gösterdi. Mert’in ise silahı çekişinde bile bir korku vardı. Ercüment ve Mert silahsız bir Hızır’la bile başa çıkamıyor, Hızır’dan ölesiye korkuyordu.

Yeni bölümde Ercüment ve Hızır arasında nasıl bir savaş olacak şimdiden merak konusu. Çünkü Hızır ilk darbeyi vurarak bu savaşı başlattı. Belki masada yine dengeler değişecek!

 

 

 

 

 

 

 

 

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.