Tüm dizilerin özetleri, fragmanları,haberleri ve çok daha fazlası!

Edho 56.Bölüm: Hızır’ın İntikamı

Edho 56.Bölüm: Hızır’ın İntikamı

Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz 56.bölümüyle ekrana geldi. Yeni bölüm ise Hızır’ın intikamıyla başladı. Ercüment’in ofisine giden Hızır, Mert ve Ercüment ile karşı karşıya geldi. Golf sopasıyla Ercüment’in kafasına vuran Hızır, Mert’in silahını çekmesiyle büyük bir tehlikenin içerisine girdi. Ancak Ercüment’in “Biz artık ortağız. Birbirimizi öldüremeyiz.” diyerek Mert’i durdurmasıyla Hızır öldürülmedi. Ne Ercüment Hızır’ı ne de Hızır Ercüment’i öldüremezdi. Masanın kuralları gereği kişisel sebepler yüzünden masa üyeleri birbirlerini öldüremezdi.

Ancak intikamı sonlanmamıştı. “Beni bugün öldürmediğin için her gün pişman olacaksın” diyerek Ercüment’in ofisinden ayrıldı. Ancak her şey daha yeni başlamıştı.

Hızır gemileri yaktı!

Önce Tipi’nin ofisine giden Hızır tüm gemilerini yakmıştı. Masadakilerin kendisine sormadan Ercüment’i masaya almasını affetmemişti. Kendisini kurtarmak için bile olsa hainliğe izin verilemezdi. Kimseyle konuşacak bir şeyi olmayan Hızır masadaki tüm üyelere göz dağı verdi.

Hızır daha sonra ise Enderlerin yanına gidiyor ve onlara da sıkıyor. Ofislerinin bütün canlarını patlatan Hızır onlara savaş açıyor.

Suzi’nin Planı

Hızır masa üyelerine göz dağı verdikten sonra ikinci hedefi de Suzi’nin yanı oluyor. Suzi’nin otel odasına girerek uyanmasını bekleyen Hızır, onun gerçek kimliğini ve neden İstanbul’a geldiğini öğreniyor. Suzi’nin Özkan’ı öldürmek ve Ünal’ı korumak için geldiğini öğrenen Hızır, Suzi’nin şimdi de İlyas, Alparslan ve kendisini korumak için orada olduğunu anlıyor.

Geçen bölümde Suzi’ye “Parfümün güzelmiş.” diye Hızır, onun parfümünün kokusunu tanıyarak kendisini ve oğlunu kurtardığını anladığını söylemişti. Suzi’nin “Parfümden anladın belli ki.” sözüyle Hızır’ın bu cümleyi her şeyi anladığı için söylediği de netleşti.

Suzi ve Hızır’ın karşı karşıya gelmesi hem iyi hem de kötü bir sonuç doğurdu. Ercüment ve işkenceci patronunu bitirmek için Suzi ile plan yaptı. Bu planla masanın liderliğini bırakacaktı. Ancak aynı otel odasından çıktıkları önce Ünal’ın daha sonra Ceylan’ın ve Meryem’in kulağına gidecekti.

 

Suzi’nin “Otelde Hızır’a her şeyi anlattım.” demesiyle Ünal, Hızır’ın Suzi ile görüştüğünü öğreniyor. Aralarında bir ilişki olduğundan şüphelenen Ünal, Suzi’ye “Sen Hızır’la mı yattın” diyerek bunu direkt soruyor. Ancak Suzi “Ben Hızır’la uyandım.” diye politik bir cevap veriyor. Hem Ünal’ın şüphelenmeye devam etmesini sağlıyor hem de Hızır’a olan ilgisini açıkça belli ediyor.

Ünal’la görüşmeye gelen Ceylan’da bu durumdan çok geçmeden haberdar oluyor. Suzi’nin Hızır’la arasında bir şey geçmemesine rağmen herkesi bu durumdan şüphelendirmesi Hızır’dan etkilendiğini gösteriyor. Ancak Ceylan’ın Meryem’e her şeyi anlatmasıyla Meryem oldukça sakin davranıyor. Hızır’la değil Suzi ile görüşmek istiyor.

İlyas’la arasında bir şey olmadığını anlatmak için Esra ile görüşmek isteyen Suzi’nin gözlerinin içine baktığında her şeyi anlayacağını söyleyen Meryem’in olgunluğuna da ayrıca hayran kaldım.

Liderlik Savaşı

Hızır masaya geldi. Liderliği bıraktı bırakmasına ama  söylemediğini de bırakmadı. Masanın üyelerine, Ercüment’e ne düşünüyorsa söyledi. Ercüment ise Hızır’ın liderliği bırakmasıyla yetinmedi. Önce Avni Fıstıkoğlu’nu masaya getireceğini duyurarak ilk bombayı patlattı. İsviçre Zürih’te olan Avni, Ercüment’in isteğiyle masaya gelecekti. Daha sonra masanın tüm üyelerine 300 bin liralık çek dağıtan Ercüment, Hızır’ın silah üretmeyi bırakmasını istedi.

Masadan böyle bir karar çıkmasa da Ercüment adamı Mert’i çoktan Hızır’ın deposuna göndermişti.

İlyas ve Mert’in nefesleri kesen dövüşü

İlyas bunu haber alır almaz Mert ile karşı karşıya geldi. Ancak araya giren Fahri aslında kendi ölümünü hazırladığının farkında değildi.

Son Sahne: Fahri ölecek mi?

Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz’ın son sahnesi ise Fahri’nin Mert’in adamlarıyla çatışmaya girmesi ve vurulmasıyla bitti. Fahri’yi kurtarmaya çalışan Alparslan’ın başarılı olup olmayacağı ise şimdiden büyük bir heyecanla bekleniyor.

“Liderlik vazgeçilecek bir şey değildir.Liderin her zaman bir planı vardır.” diye Hızır’ın ise Suzi ile yaptığı plan hala açıklanmadı. Planını bozmamaları için kimseye bir şey anlatmayan Hızır’ın Ercüment’e nasıl bir oyun planladığını yeni bölümle birlikte izleyeceğiz.

Handan’la konuştuktan sonra kızı Zeynep’i affeden Hızır ise bizi bu sahneyle çok duygulandırdı. Zeynep’in kaçmasıyla başlayan baba-kız arasındaki sorunlara artık son noktayı koyduk.

 

 

 

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.